Γενικά Ήρεμο budgie

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης dracip
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Μπραβο σου!
Ειναι γλυκα μοιαζει στο ενα μπατζι μου.
 
παιδια μεχρι σημερα δεν εχω δει καποια αποτομη κινηση απο το παπαγαλακι μου και μενα μου προξενησε φοβερη εντυπωση πως ειναι τοσο ηρεμο γιατι το πηρα απο pet shop δε το μεγαλωσα εγω και το ειχανε σε μεγαλη κλουβα μαζι με αλλα παπαγαλακια, ειναι μια χαρα, το βγαζω εξω αφοβα και χωρις να εχω αγχος για να μου την κανει, τις περισσοτερες φορες παιζει μαζι μου ανεβαινει πανω στον ωμο μου και του αρεσει να πιανει με το ραμφος του τη μπλουζα μου και να σκαρφαλωνει, αψογη συμπεριφορα για ενα παπαγαλακι Budgie δηλαδη μονο που δε μιλαει δεν ειναι εγγλεζακι.

Το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι δε μου τρωει την αυγοτροφη που του βαζω και ειναι τις CEDE για παπαγαλακια,ριχνω και πολυβιταμινες μεσα στο ρασκ οταν τη φτιαχνω, δεν την ακουμπαει ακομη κι αν βγαλω το μειγμα σπορων, ενω το ζευγαρι που εχω την αδειαζει ολη την ταιστρα, μολις τοποθετω την ταιστρα αμεσως πανε και τρωνε.
 
Το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι δε μου τρωει την αυγοτροφη που του βαζω και ειναι τις CEDE για παπαγαλακια,ριχνω και πολυβιταμινες μεσα στο ρασκ οταν τη φτιαχνω
Έχεις δοκιμάσει να του δώσεις σκέτη, χωρίς πολυβιταμίνες και ρασκ;
 
Back
Top