Γενικά Ήρθε ο καιρός να σας παρουσιάσω τα καναρίνια μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης eva vrs
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

eva vrs

PB Known Member
Εγγραφή
18 Νοε 2015
Μηνύματα
3.476
Καλησπέρα σε όλη την παρέα.
Ήρθε καιρός λοιπόν νας σας παρουσιάσω τα καναρίνια μου.. Οι φωτογραφίες που θα σας δείξω είναι βέβαια λίγο παλιές αλλά σύντομα θα προσθέσω καινούργιες!
Μην με ρωτήσετε τι είδους καναρίνια είναι...Αυτό θα μου το πείτε εσείς... (Αφήστε μην το σχολειασω αυτό το κομμάτι)
Λοιπόν παιδιά αυτός είναι ο Νούνης, είναι το πρώτο μου καναρίνι και είναι η μικρή μου αδυναμία...
Είναι πολύ γλυκός, αλλά ταυτόχρονα πολύ ζηλιάρης με τον φιλαράκο του... Του αρέσει να τρώει απ'το χέρι μου και δεν θέλει να ασχολείται κανένας μαζί του παρά μόνο εγώ!IMG_20160927_132826.webpIMG_20160927_131810.webp IMG_20160927_131209.webp

Και αυτός παιδιά είναι ο Πούκης!
Το δεύτερο καναρίνι μου...
Είναι πολύ ζωηρός μου κάνει συνέχεια νάζια και δεν ζηλεύει όπως τον κύριο Νούνη! Τρελαίνεται να ασχολούνται όλοι μαζί του παρολα αυτά δεν έρχεται πια στο χέρι μου...
Στις αρχές τους είχα δίπλα δίπλα αλλά αφού ο Νουνης έκανε τον Αρχηγό αναγκαστικά τους χώρισα και έτσι βρήκαν την ησυχία τους και εγώ την δική μου...
Αυτά λοιπόν είναι τα καναρίνια μου!:D
IMG_20160927_131753.webp
IMG_20160927_131523.webp
IMG_20160927_131309.webp
 
Να τα χαίρεσαι!:D
Να σαι καλά Αλέξανδρε. 🙂
Πολύ όμορφα αντράκια να τα χαίρεσαι, να σου ζήσουν!
Σ'ευχαριστώ Μαρία μου να είσαι καλά 🙂
Πολύ όμορφοι και οι δύο Εύα, να τους χαίρεσαι! Ειδικά ο Πούκης έχει φανταστικό χρώμα! Με κάνεις και ζηλεύω με τον Νούνη που τρώει από το χέρι σου!
Να σαι καλά Γιώργο μου.
χαχα μην ζηλεύεις καλέ... 🙂
Να τα χαίρεσαι τα φιλαράκια σου Εύα! Εργένηδες και ωραίοι!
Ευχαριστώ Παναγιώτα να είσαι καλά.. και εργένηδες θα μείνουν.😛
 
Όμορφα πουλάκια! Μ αρέσει πολύ που έχεις αναπτύξει και μια σχέση με το κάθε μικρό σου! Σπάνιο φαινόμενο για καναρίνια αγορασμένα από πετ σοπ! Να τα χαίρεσαι! :D

Ξέρεις την ηλικία τους;
 
Καλησπέρα σε όλη την παρέα.
Ήρθε καιρός λοιπόν νας σας παρουσιάσω τα καναρίνια μου.. Οι φωτογραφίες που θα σας δείξω είναι βέβαια λίγο παλιές αλλά σύντομα θα προσθέσω καινούργιες!
Μην με ρωτήσετε τι είδους καναρίνια είναι...Αυτό θα μου το πείτε εσείς... (Αφήστε μην το σχολειασω αυτό το κομμάτι)
Λοιπόν παιδιά αυτός είναι ο Νούνης, είναι το πρώτο μου καναρίνι και είναι η μικρή μου αδυναμία...
Είναι πολύ γλυκός, αλλά ταυτόχρονα πολύ ζηλιάρης με τον φιλαράκο του... Του αρέσει να τρώει απ'το χέρι μου και δεν θέλει να ασχολείται κανένας μαζί του παρά μόνο εγώ!View attachment 45110View attachment 45111 View attachment 45112

Και αυτός παιδιά είναι ο Πούκης!
Το δεύτερο καναρίνι μου...
Είναι πολύ ζωηρός μου κάνει συνέχεια νάζια και δεν ζηλεύει όπως τον κύριο Νούνη! Τρελαίνεται να ασχολούνται όλοι μαζί του παρολα αυτά δεν έρχεται πια στο χέρι μου...
Στις αρχές τους είχα δίπλα δίπλα αλλά αφού ο Νουνης έκανε τον Αρχηγό αναγκαστικά τους χώρισα και έτσι βρήκαν την ησυχία τους και εγώ την δική μου...
Αυτά λοιπόν είναι τα καναρίνια μου!:D
View attachment 45113
View attachment 45114
View attachment 45116
Εύα είναι πολύ όμορφα, να τα χαίρεσαι. Ούτως ή άλλως, ζευγαρώνουν την Άνοιξη οπότε έχεις καιρό να σκεφτείς για νύφες! Κουκλιά!
 
Ούτως ή άλλως, ζευγαρώνουν την Άνοιξη οπότε έχεις καιρό να σκεφτείς για νύφες! Κουκλιά!
Ναι βέβαια αλλά αν είναι την προσεχή περίοδο θα πρέπει να το αποφασίσει, γιατί αργότερα θα πάψουν να είναι εργένηδες και θα γίνουν μπακούρια :D
 
Εύα είναι πολύ όμορφα, να τα χαίρεσαι. Ούτως ή άλλως, ζευγαρώνουν την Άνοιξη οπότε έχεις καιρό να σκεφτείς για νύφες! Κουκλιά!
Σ'ευχαριστώ πολύ. Ναι τα ξέρω αυτά.. Να είσαι καλά. 🙂
αργότερα θα πάψουν να είναι εργένηδες και θα γίνουν μπακούρια :D
χαχα θα μείνουν στο ράφι.😛
Θα το σκεφτώ και θα δω..Απλά διστάζω γιατί θα είναι η πρώτη μου αναπαραγωγή και όσο να'ναι δεν έχω πείρα πάνω σ'αυτό το κομμάτι.Βέβαια ξέρω πως θα χω και την βοήθεια σας αλλά θα δούμε... Να μου πεις αν δεν κάνω τώρα την αρχή δεν θα το κάνω ποτέ. 😉
 
Να τα χαίρεσαι, είναι πανέμορφα. Η αναπαραγωγική περίοδος είναι καταπληκτική για όσους λατρεύουν τα πουλιά. Θα πρέπει ωστόσο να λάβεις υπόψη σου ότι αυξάνονται κατά πολύ οι απαιτήσεις (περισσότερα κλουβιά και χώρος, έξοδα, τι θα κάνεις τα μικρά που με το καλό θα βγουν...). Πάντως, αν το αποφασίσεις σίγουρα δεν θα το μετανιώσεις :)
 
Back
Top