Γενικά Ήρθε ο καιρός να σας παρουσιάσω τα καναρίνια μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης eva vrs
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
πολυ ωραια ολα τους. μπραβο!
Εγώ θα δοκίμαζα με λευκό κυρίαρχο θηλυκό.. Αν φυσικά είσαι έτοιμη για αναπαραγωγή... :)
θα συμφωνησω με το λευκο αλλα υπολειπομενο ωστε στο μελλον με ενα σωστο ξευγαρι να χαιρεται ασπρα ή κοκκινα καναρινακια (αν ο πορτοκαλενιος εχει βαση κοκκινο)
 
πολυ ωραια ολα τους. μπραβο!

θα συμφωνησω με το λευκο αλλα υπολειπομενο ωστε στο μελλον με ενα σωστο ξευγαρι να χαιεται ασπρα ή κοκκινα καναρινακια (αν ο πορτοκολενιος εχει βαση κοκκινο)
Έγινε!
Να"σαι καλά Σταμάτη! 🙂
 
Εύα θυμάσαι αν την περιόδο που έβγαλες τις φωτογραφίες έδινες πολύχρωμες βιταμίνες. Το αυγό το δίνεις με το κρόκο έτσι;
Το χρώμα απλώνεται ομοιόμορφα;Βγάλε μας μία, τώρα που πέρασε πτερόρροια. Μιλάω για τον Πούκη.
 
Εύα θυμάσαι αν την περιόδο που έβγαλες τις φωτογραφίες έδινες πολύχρωμες βιταμίνες. Το αυγό το δίνεις με το κρόκο έτσι;
Το χρώμα απλώνεται ομοιόμορφα;Βγάλε μας μία, τώρα που πέρασε πτερόρροια. Μιλάω για τον Πούκη.
Δημήτρη οι φώτο δεν είναι πάνω από τρεις μήνες.
Οκ θα τον βγάλω αύριο να τον ξαναδείτε.
Το αυγό ολόκληρο ναι.
Οχι δεν έδινα βιταμίνες. Το χρώμα του αυτό είναι το φυσιολογικό. :)
 
Να σαι καλά Εύα μου, σε ευχαριστώ. Νομίζω φέρει κόκκινο παράγοντα. Το πιο ασφαλές είναι αυτό που είπε ο Σταμάτης. Σε αυτή την περίπτωση όμως θα έχεις όμοια πουλάκια με τον Πούκη εκτός εξαιρετικών περιπτώσεων.
 
Να σαι καλά Εύα μου, σε ευχαριστώ. Νομίζω φέρει κόκκινο παράγοντα. Το πιο ασφαλές είναι αυτό που είπε ο Σταμάτης. Σε αυτή την περίπτωση όμως θα έχεις όμοια πουλάκια με τον Πούκη εκτός εξαιρετικών περιπτώσεων.
Οπότε άσπρη θυληκιά!
Τι ωραιαα! 🙂
Ας είναι και ίδια τι πειράζει!
Σ'ευχαριστώ πολύ. :*
 
Κουκλάκια ζωγραφιστά τα καναρίνια σου! Και από ότι βλέπω έχεις αναπτύξει μία όμορφη και μοναδική σχέση μαζί τους! Αυτό δείχνει πόσο πολύ τα αγαπάς! Μπράβο σου! Σου εύχομαι να τα χαίρεσαι για πολλά χρόνια και να συνεχίσετε έτσι ευχάριστα!

Υ. Γ. Αν τελικά αποφασίσεις να προμηθευτείς ένα θηλυκό, εγώ προσωπικά, θα σε συμβούλευα να είναι στα χρώματα του αρσενικού σου, ώστε να βγάλεις πανέμορφα πορτοκαλί καναρινάκια!
Βέβαια, ότι και αν αποφασίσεις εμείς θα είμαστε δίπλα σου! Με το καλό να δεχθείς και το νέο μέλος! 🙂
 
Κουκλάκια ζωγραφιστά τα καναρίνια σου! Και από ότι βλέπω έχεις αναπτύξει μία όμορφη και μοναδική σχέση μαζί τους! Αυτό δείχνει πόσο πολύ τα αγαπάς! Μπράβο σου! Σου εύχομαι να τα χαίρεσαι για πολλά χρόνια και να συνεχίσετε έτσι ευχάριστα!

Υ. Γ. Αν τελικά αποφασίσεις να προμηθευτείς ένα θηλυκό, εγώ προσωπικά, θα σε συμβούλευα να είναι στα χρώματα του αρσενικού σου, ώστε να βγάλεις πανέμορφα πορτοκαλί καναρινάκια!
Βέβαια, ότι και αν αποφασίσεις εμείς θα είμαστε δίπλα σου! Με το καλό να δεχθείς και το νέο μέλος! 🙂
Σ'ευχαριστώ πάρα πολυυ! 🙂
 
Σε ευχαριστώ πολύ! Αλλά δεν τα έχω πια εγώ...
Τα έχω δώσει εδώ και ένα χρόνο σε μια οικογενειακή φίλη μας...

Παιδιά είμαι πολυ χαρούμενη με τον Νουνη Και τον Πουκη.
Μπήκαν και οι δυο σε αναπαραγωγή φέτος και το ταίρι τους έκανε απο πέντε αυγά και βγήκαν και τα πέντε και απο τους δύο!
Τον Πουκη όμως τον είχαν βάλει και πέρσυ για αναπαραγωγή... Παλι το ταιρι του είχε κάνει 5 αυγά...Αλλά έσκασαν τα δύο... Και το ένα το είχε φάει...☹
 
Back
Top