Γενικά Ήρθε το μωρό Cockatiel

Μαιρη μου να σου ζησει και να χαιρεσαι την Καρμουλα σου!
Ειναι πανεμορφο και γλυκο!
 
εγω ευχαριστω μαιρη γιατι ξερω οτι το μικρο θα ζησει μια ομορφη ζωη μαζι σου! Ευχαριστο και τον καρμα(εγω νομιζω ειναι αρσενικο;!) για τις ομορφες στιγμες και προτογνωρες μιας και ηταν η πρωτη γεννα που ειχα απο παπαγαλακια... Οπως και τα παιδια απο εδω που με βοηθισαν!
μια ομορφη σχεση να εχετε...
 
Αγγελε να είσαι σίγουρος οτι θα το προσέχω σαν τα μάτια μου!
Και ότι είπαμε απο κοντά ισχύει. Οποτε θες να δεις το μωράκι το σπίτι μου ανοιχτό! Θα χαρω πολυ!
 
Και εμείς θέλουμε να το δούμε Μαίρη! Αφού όμως δεν γίνεται να το δούμε όλοι απο κοντά θα ήθελα και άλλες φωτογραφίες παρακαλώ!
(αν και βλέπω να παίρνω το πουλί και να ερχόμαστε οι δυό μας εκδρομή στην Αθήνα!)
 
Σας ευχαριστώ ολους για τις ευχές σας.
Το μωρό είναι μια γλύκα. Κοιμάται συνέχεια στην αγκαλιά μου. Σήμερα άνοιξε μόνο του και έφαγε και 6 σποράκια ηλιόσπορο 😉.
Άγγελε αν δεν κάνω λάθος δεν το είχε ξανακάνει;
Α! Και έφαγε και την πρώτη του φρουτόκρεμα:D
 
οχι.. Τους επερνε στο ραμφος προσπαθουσε αλλα δεν τους ανοιγε...
μεγαλωσε... Και δεν το καταλαβα για ποτε δεν ειναι κοντα μου! Χαιρομαι πολυ μαιρη που τα πατε τοσο καλα!
 
φατσα...χΕςmεnouσ μας εχει ποια:D
αλλα δεν πηραζει, αρκει που ειναι αυτος καλα!1
 
ΠΟλύ φωτογενής είναι Μαίρη! Ιδιαίτερα η δεύτερη φωτό μου αρέσει πάρα πολύ!
 
μπραβο μαρακι να το χαιρεσε και μπραβο και στον Αγγελο..
ειναι πολυ καλο που ειναι τοσο ημερο και δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα με τα αλλα...
να περνατε καλα!
 
:DΜαιρούλα μου να σου ζήσει το καινουργιο σου μωρό!:D
Είναι όντως κουκλι βρεεεε!Βάλτου χάντρα θαλασσιά 😉
 
ενταξει τα βρηκα ολα.
εψαξα και βρηκα ολα καλα.
το congo ειναι ζακο αλλο ειδος και το ringneck ειναι αυτο με τη λουριδα τη μαυρη κατω απο το λαιμο και ειναι ολος πρασινος.
 
Μαιρη ειναι κουκλακι. Η πρωτη φωτογραφια ειναι ολα τα λεφτα. Μεσα στη φωτογενεια και στο ναζι! Και το τσουλουφι μεγαλωσε πολυ. Ολοκληρο παιδακι εγινε!
 
Back
Top