Γενικά Αγορά Παπαγάλου (Αρχαριος)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης net
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
νετ σε ευχαριστω και εγω για το σχολιο στο θεμα με το αρσενικο μου κοκατιλακι... Αν θελεις φτηνο κ ημερο μπορω να πω απο που πηρα το δικο μου, εχει καλα πουλια εκει περα, κ φτηνα κλουβακια.
 
θα πας στο κατάστημα πιο πριν από την μέρα αναχώρησής σου.
θα δεις, θα διαλέξεις το πουλάκι που θές, θα τον παρακαλέσεις να το δεσμεύσει και θα τον ενημερώσεις πότε θα το πάρεις. (καλό είναι να μην το προπληρώσεις). Θα αγοράσεις ενα μικρό κλουβάκι, να μπορεί να σταθεί το άνετα το πουλάκι δηλαδή να έχει τουλάχιστον ένα κλαδάκι και το νεράκι του σε μπωλάκι αλλά να μην είναι και τόσο μεγάλο που να κοπανιέται αν τρομάξει. Γνώμη μου, (εκτός και πάρεις κλουβί μεταφοράς για σκυλάκι) να το καλύψεις με χαρτί από τις τρεις πλευρές για να μην τρομάζει με την γοργή εναλλαγή εικόνων. την μπροστινή πλευρά φυσικά δεν θα την καλύψεις αυτή που θα είναι και η πόρτα και θα το έχεις στο ταξίδι προς το μέρος σου να του μιλάς και να το ηρεμείς. εννοείται μόλις φτάσεις σπίτι πρέπει να έχεις κλουβί και τροφή και όλα έτοιμα. α και για το κλουβί μεταφοράς φρόντισε να πάρεις ένα λουκετάκι για την πόρτα. ας σου πουν και τα πιο έμπειρα μέλη του φόρουμ γιατί ίσως κάτι δεν σκέφτηκα
 
Back
Top