Φροντίδα Αγορά κλουβιού

καμια καλη αξιολογη τρωφη τι πρωτεινεται

δεν το ειδα απ κοντα αλλα πηρα τηλ κ πρεπει να εινα κοντα στο 1.2 με 1 25 αλλα αν προσεξεισ στο πλαι ειναι ποιο μικρα νομιζω

σ ευχαριστω πολυ θα μαθω τα παντα!
 
Δεν το ξέρω με τους πόντους των αποστάσεων αύριο το πρωί θα μετρήσω του lovebird μου για να σου πω, τώρα κοιμούνται :)
Τροφές πολλές καλές, για μεσαίους θα διαλέξεις, Deli, Versele Laga, Quiko, Μanitoba, όλες καλές είναι, Ρίξε μια ματιά Αυγοτροφές εμπορίου

Δες και αυγοτροφή, καλύτερα πατέ. Σουπιοκόκκαλο οπωσδήποτε, κεχρί-millet
Ρώτα αν θα χρειαστείς κρέμα.
Για την μάρκα της βασικής τροφής των σπόρων, ρώτα και την εκτροφέα μην την αλλάξεις ξαφνικά.
 
αν μπορει να βαλει το κεφαλι του δεν θα μπορει κ να το βγαλει.. Μπορει να περασει κ σωμα.
 
αν μπορει να βαλει το κεφαλι του δεν θα μπορει κ να το βγαλει.. Μπορει να περασει κ σωμα.
Όχι δεν είναι έτσι ακριβώς, τρομάζουν και στρεσάρονται και κάνουν άτσαλες κινήσεις.
 
αν μπορει να βαλει το κεφαλι του δεν θα μπορει κ να το βγαλει.. Μπορει να περασει κ σωμα.

Όπως δείχνει στη φωτογραφία (σου) διόλου απίθανο να περνάει και το σώμα... Του Μάριου το κεφαλάκι σφήνωσε ''εδώ'' και αναγκάστηκα να το δέσω με δερμάτινο κορδόνι ώστε να μην κινδυνεύει. Πιο μικρά διάκενα από αυτά του κλουβιού που του έχω δεν υπάρχουν.

tinypic-no-longer-available.jpg
 
καμια καλη αξιολογη τρωφη τι πρωτεινεται

δεν το ειδα απ κοντα αλλα πηρα τηλ κ πρεπει να εινα κοντα στο 1.2 με 1 25 αλλα αν προσεξεισ στο πλαι ειναι ποιο μικρα νομιζω

σ ευχαριστω πολυ θα μαθω τα παντα!

Γιώργο, χωρίς να θέλω να αμφισβητήσω αυτούς που το είπαν, φαντάζομαι να μέτρησαν και να μην στο είπαν κουτουρού,το διάκενο στα οριζόντια κάγκελα φαίνεται να είναι τουλάχιστον 1,5, εκτός πια αν ξεγελάει τόσο η φωτογραφία. Στο κλουβί μου όλα τα διάκενα είναι 1,2 και είναι μια χαρά για Μπάτζι και μάλλον για παροτλετ, αλλά είχα και τέσσερα κενά στο 1,5, τα οποία ανακάλυψε ο μικρός στις αρχές και έχωνε συνέχεια το κεφάλι του εκεί με αποτέλεσμα να σφηνώσει μια φορά και να τα κλείσω! Το θέμα όμως είναι πως μπορείς να το επιβεβαιώσεις πριν το παραλάβεις!
 
νικο οταν πειρα τηλ κ ρωτησα γι αυτο το κλουβι δεν υπηρχε εκει και ο ανθρωποσ δεν ηταν σιγουροσ γι αυτο ειπα θα ξαναπαρω αυριο να μαθω κ αν μπορεσω να το ακυρωσω

για να το λετε ετσι θα εναι
 
Γιώργο, Αύριο θα βγάλω φωτό τα κάγκελά μου να δεις και συ την διαφορά! Μπορεί να μην ακούγεται μεγάλη διαφορά το 1,2 από 1,5 αλλά πίστεψε με είναι! Και, το κακό είναι ότι άντε εμένα είναι ξύλινο χειροποίητο και το μπάλωσα. Με το έτοιμο τι κάνεις που είναι μεταλλικό και φιξ !
 
καλημερα.. Την ακυρωσα την παραγγελια πρωσ το παρων πηρα τηλ κ μου ειπε την τριτη θα μαθει απ τον εισαγογεα χορισ να ειναι σιγουροσ πανω απ 1.2,3 εωσ 5 δεν ειναι μου ειπε

ενα αλλο κλουβι με διαστασεισ που εχω δει ειναι 50-45-45 λετε να ειναι ανετο για τα 2 μικρα..

μαρια το καρβουνακι ειναι αυτο μαζι με τα κοχυλια οστρακα
 
καλημερα.. Την ακυρωσα την παραγγελια πρωσ το παρων πηρα τηλ κ μου ειπε την τριτη θα μαθει απ τον εισαγογεα χορισ να ειναι σιγουροσ πανω απ 1.2,3 εωσ 5 δεν ειναι μου ειπε
Γιατί δεν παίρνεις προς το παρόν την κλασσική κινέζικη ζευγαρώστρα με τα 25 ευρώ και μήκος 0,76 που έχει και η Μιράντα; αν αργότερα θέλεις την αλλάζεις χωρίς να έχεις ξοδευτεί ιδιαίτερα.
Σου έβαλα link για το καρβουνάκι, άνοιξέ το. Όχι δεν είναι τα σπασμένα όστρακα πρέπει πάντα να το έχεις στο σπίτι και στο κλουβί διαθέσιμο. Χρειάζεται για μικρέ τοξικώσεις και στομαχικές ενοχλήσεις από τυχόν χαλασμένους σπόρους, κάποιο τρόφιμο κτλ.
 
γτ οπωσ ειπα κ ποιο πανω εχω θεμα με τον χωρο, η διαστασεισ που ειπα πριν για το αλλο θα εινα οκκ
 
Back
Top