Φροντίδα Αγορά κλουβιού

Αυτό φαίνεται καλό. Βέβαια θα πρέπει να ασφαλίζεις τα πορτάκια από τις ταΐστρες και την πόρτα με μανταλάκια αλλά αυτό συνήθως ισχύει για όλα τα κλουβιά με τους παπαγάλους.
 
615c.jpg
τι λετε γι αυτο 58-44-44
Ωραίο κλουβί! Αρνητικό ότι δεν έχει οριζόντια κάγκελα,(αν και σκαρφαλώνουν και στα κάθετα) και ίσως λίγο το ύψος! Μήκος φάρδος οκ!
Και για να δεις την διαφορά 1,2 με 1,5:
 

Συνημμένα

  • image.webp
    image.webp
    47,8 KB · Προβολές: 29
Καλορίζικο! Πάρα πολύ ωραίο! Με το καλό να μπουν και τα φιλαράκια σου μέσα! Πάλι θα φανώ στραβόξυλο αλλά θα το πω!👎 Τι πατήθρες βάλτες παράλληλα στις στενές πλευρές για να μπορούνε να πετάνε λίγο!👍
 
Έκανες πολύ καλή επιλογή!👍Καλορίζικο!
Τι πατήθρες βάλτες παράλληλα στις στενές πλευρές για να μπορούνε να πετάνε λίγο!
Συμφωνώ με τον Νίκο 😉
 
σασ ευχαριστω ολουσ για την πολυτιμη βοηθεια που μου δωσατε..

ημουν το πρωι σε ενα πετ κ ρωτουσα για την σχαρα κ μου ειπε οτι δεν ειναι σωστο κ καλυτερα να μην εχει γτ βαζουμε λεει αμμο κ τα πουλια δν εχουν πρωβλημα γτ η αμμοσ καιει την κουτσουλια.. Ειναι αληθεια αυτο

νικο το εχω στο νου μου να τησ βαλω αλλιωσ τησ πατηθρεσ
 
...ημουν το πρωι σε ενα πετ κ ρωτουσα για την σχαρα κ μου ειπε οτι δεν ειναι σωστο κ καλυτερα να μην εχει γτ βαζουμε λεει αμμο κ τα πουλια δν εχουν πρωβλημα γτ η αμμοσ καιει την κουτσουλια.. Ειναι αληθεια αυτο
Δεν γνωρίζω αν είναι αλήθεια.
Καλώς ή κακώς όλα τα κλουβιά μου τυχαίνει να μην έχουν σχάρα διότι ως πρώτη επιλογή έχω άλλα (μέγεθος, πόρτες, σχήμα κτλ *συνηθίζω πάντα να κάνω καθημερινή καθαριότητα)
Σε αυτό που σίγουρα παίζει σημαντικό ρόλο η σχάρα είναι η προστασία που παρέχει όταν γίνεται η καθαριότητα στο κλουβί και τα πουλιά που κατοικούν σε αυτό είναι άγρια...
 
ημουν το πρωι σε ενα πετ κ ρωτουσα για την σχαρα κ μου ειπε οτι δεν ειναι σωστο κ καλυτερα να μην εχει γτ βαζουμε λεει αμμο κ τα πουλια δν εχουν πρωβλημα γτ η αμμοσ καιει την κουτσουλια.. Ειναι αληθεια αυτο

Δεν το ξέρω αυτό αλλά δεν φαντάζομαι! Με τι να τη καίει την κουτσουλιά, με οξύ ή με χλωρίνη;:D🙄! Θεωρώ οτι το είπε γιατί το κλουβί δεν είχε σχάρα και έπρεπε να πουλήσει! 😉 Καλύτερα πάντως να έχει σχάρα!
 
Παντως οταν αρρωστησε ο Μανγκο καταλαβα με το παραπανω τη χρησιμοτητα της σχαρας.
Επειδη ηταν συνεχεια κατω αν δεν υπηρχε η σχαρα τοτε θα ηταν μεσα στις κουτσουλιες του.
Φυσικα ευχομαι ποτε να μην χρειαστει απλα λεω οτι για εμενα η σχαρα ηταν σημαντικη σε αυτο το κομματι και ευχαριστω τα παιδια που μου το τονισαν πριν την αγορα του κλουβιου.
 
Back
Top