Γενικά Αγορά african grey parrot

το μωρο θα τρωει μονο του οταν θα το παρεις και εχει και πολυ καλες τιμες! Εγω θα σου ελεγα να το σκεφτεις...
 
Εγω πάντως δεν θα αγόραζα έτσι έναν παπαγάλο... Που τον ξέρεις τον τύπο; Και αν σου λέει αλήθεια και αν όχι; Τι θα κάνεις; Το εκτροφείο που σου πρότεινα είναι πολύ καλό. Μετά το θέμα δεν είναι μόνο αν είναι μεγάλος 9 μηνών. Αλλά να είναι και υγιείς το πουλάκι.
 
9 μηνων μου ειπε πως ειναι τρωει απο χερι και μονος του. Ειναι μεγαλος 9 μηνων; Θα ερθει με το αεροπλανο

Τι εννοεις τρωει απο χερι 9 μηνων; Με συριγγα ακομη; 😕

Να σε ρωτησω και κατι αλλο; Ο λογος που τον δινει ειπες και προφανως αυτος σου ειπε οτι δεν εχει χωρο να το κρατησει. Το αγορασε πριν λιγο καιρο και ξαφνικά σκεφτηκε οτι δεν εχει χωρο να το κρατησει; 😕
 
Βρε παιδια 9 μηνων ειναι μεγαλος η μωρο;

9 μηνων ειναι μικρουλης αλλα οχι μωρο δεν τρωει με συριγγα. Ειναι καλη ηλκια για να παρεις ενα πουλι αλλα για το συγκεκριμενο δεν ξερω ...

Δεν ξερω αν καταλαβες τι προσπαθουμε να σου πουμε αλλα δεν ειναι η ηλικια του το προβλημα. 😉
 
Βρε παιδια 9 μηνων ειναι μεγαλος η μωρο;
Νομίζω ότι είσαι αποφασισμένος και ότι και να σου πούμε δεν αλλάζεις γνώμη.Αφου το μόνο που σε νοιάζει είναι αν είναι μεγάλος ο παπαγάλος. Οχι δεν είναι μεγάλος. Αλλά αυτό δεν λέει τίποτα. Θα είναι υγιείς; Αυτό πρέπει να σε νοιάζει κατα τη γνώμη μου.
 
Πώς θα έρθει από... Αγγλία; 😕 Δε βρίσκει αγοραστή στην Αγγλία και έβαλε στο διαδίκτυο αγγελία; .
 
Αυτο ειναι το μονο που με καιει αν το παπαγαλακι μου θα ειναι οκ απο υγεια.
 
Τότε μην αγοράσεις τον συγκεκριμένο παπαγάλο. Δε θα είσαι σίγουρος... Πάντα με φιλικό τόνο σου μιλάω...Αφου θες τόσο πολύ έναν παπαγάλο υπάρχουν εκτροφείς που έχουν μια χαρά πουλιά. Που αν έχεις κάποια απορία θα μπορείς να μιλήσεις μαζί τους. Που θα ξέρεις ότι το πουλάκι είναι μια χαρά.
 
και γω πιστευω πως δεν αξιζει ο κοπος να μπεις σε τετοια διαδικασια
οι παλιοι ελεγαν. Γουρουνι στο σακι δεν αγοραζεις
ασε που η διαδικασια της μεταφορας θα ειναι πολυ δυσκολη
 
μωρο ταισμενο στο χερι ρε παιδια που τον εχετε βρει εσεις 1200-1300?μωρα με τετοια τιμη εδω Αθήνα πυ εχω ρωτησει σε πολλα μαγαζια μονο αγριους δινει. Εγω απο 1500 κ πανω βρισκω μωρο ημερο απο πετ σοπ παντα λεω!

τωρα ως προς το θεμα του φιλου,9 μηνων δεν ειναι μεγαλος σε ηλικια κ ιδιως εαν ειναι ημερος ειναι μαι καλη λυση. Το θεμα ειναι οτι, αυτο για τοοποιο κ ολα τα παιδια εδω σου λεμε τοση ωρα, προσεχε μηπως αυτος ειναι απατεωνας κ εφοσον δεν το εχεις δει απο κοντα το μωρο μηπως ειναι αρρωστο η συμβαινει κατι αλλο το οποιο λογικα θα το διαπιστωσεις αφου εχει υπαρξει συναλλαγη.η αποφαση ειναι δικη σου αλλα σε καθε περιπτωση να προσεξεις αρκετα γιατι παιζει μεγαλο ρολο η αποσταση κ το οτι δεν τον εχεις δει λαιβ.
 
στην σελιδα του που εδωσε η μαιρη πιο πανω θα δεις πως τους εχει 1200, αλλα αν θυμαμαι καλα και εδω που ειχα ρωτησει μου ειχαν πει 1300...
 
Αγγελε για εκτροφεις δεν γνωριζω, για πετ σοπ λεω εγω παντα, το αναφερω κ πιο πανω στο ποστ μου.σε πετ σοπ κατω απο 1400(στην καλυτερη περιπτωση), δεν εχει τυχει να βρω. 😉συνηθως 1500-1700 που ρωταω μου λενε.

(ασχετο βεβαια με το θεμα το συγκεκριμενο αυτο..)
 
Back
Top