Γενικά Αλλαγή στη συμπεριφορά μικρού Αλεξανδρινού

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ZIKI
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
@Φοίβος σε αυτό που λές έχεις ενα δίκιο,όταν πηγαίνω το κλουβί για πλύσιμο στην τουαλέτα δεν συμπεριφέρεται έτσι, οταν βάζω το χερι μου που το αφήνω στο μπράτσο τις καρέκλας ανεβαίνει όλες τις φορές και αν τον αφήσω οπουδίποτε πάλι ανεβαίνεικαι όταν τον πάω κοντά στο κλουβί κάνει κινηση να πάει, παρά να κάτσει στο χέρι μου
 
@ZIKI Τα περισσότερα πουλιά εκδηλώνουν cage territoriality. Απομάκρυνε το απο το κλουβί για όσο το κρατάς εκτός για να ασχοληθείς μαζί του. Έχεις σκεφτεί την ενδεχόμενη αγορά κάποιου σταντ?
 
@Φοίβο καλημέρα, βασικά επειδή είδα οτι του αρκει το σταντ του κλουβιού(του εχω παιχνίδια και μέσα και εξω)Είπα να μην του πάρω στάντ,το βλέπω αρκετά κινητικό με αυτό γιαυτό δεν εκανα κίνηση για σταντ.
Κάθεται πάνω παίζει κατεβαίνει τρώει ανεβαίνει πάλι κρεμιέται κλπ
 
Και κάτι αλλο που έγινε σήμερα, πήδηξε απο το σταντ 2 φορές κάτω και μόλις έβαλα το χέρι μου δεν το φοβήθηκε κάν ανέβηκε κετευθείαν και τις 2 φορές, ενώ οταν ειναι στο στάντ και το παω κοντά παει να μου το δαγκώσει.
Άρα δεν το φοβάται το δάχτυλο μου, απλά όταν είναι στο στάντ το παίζει τσαμπουκάς🦜
 
Back
Top