Φροντίδα Συμπεριφορά Αλεξανδρινού

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης takis1964
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Οχι το νίκελ είναι βάπτιση (επινικελωση) το ινοξ είναι είδος μεταλλου που δεν σκουριάζει! Βέβαια είναι ακριβό και απ οτι ειδα μόνο σε κινεζικα τύπου αλιεξπρες βρίσκεις, αλλά είναι πανακριβα κ εκει συν φπα συν τελωνειο
 
Κοίτα χωρίς την σκαρα είναι ποιο ήσυχη, προς το παρών, όσον αφορά παιχνίδια στην καλύτερη σε 2 μερες δεν υπάρχει κ στην χειρότερη δεν ασχολειται! Μόνο τα μπουκαλάκια νερού της αρέσουν να βγάζει τα πτώματα, αλλά πόσα μπουκαλάκια να έχω!
 
Ποιο φτηνα στοιχιζουν τα κλουβια παρα τα παιχνιδια! παντως το μεγαλο του δεν το δαγκωνει

Παιχνιδια μονο απο Κινα φερνω,εδω τα πουλανε χρυσαφι!
 
Τι θελει αυτη η ψιψινα παλι?
20201019_140624_copy_1600x1200-jpg.76538
 
Να κάνω μία πρόταση? Υπάρχει (αν υπάρχει ακόμα) το noble κλουβί. Υλικά σίδηρος + ηλεκτροστατική πούδρα. Το καλόβλεπα εννοείται, αλλά τα 2,5 εκατοστά που είναι το διάκενο ανάμεσα στα καγκελάκια, το έκανε απαγορευτικό για την κονουρα.

Είναι από τις πιο οικονομικές και καλές λύσεις, γιατί το κλουβάκι που έχετε δεν είναι κατάλληλο. Καθόλου κατάλληλο
 
Κρίμα! Θα μπορούσατε ίσως να βρείτε στο ίδιο στυλ πιο μικρό
[automerge]1603125007[/automerge]
Οχι το νίκελ είναι βάπτιση (επινικελωση) το ινοξ είναι είδος μεταλλου που δεν σκουριάζει! Βέβαια είναι ακριβό και απ οτι ειδα μόνο σε κινεζικα τύπου αλιεξπρες βρίσκεις, αλλά είναι πανακριβα κ εκει συν φπα συν τελωνειο
Ξέρω...ξέρω 😥
 
Το ξέρω ότι είναι κατάλληλο. Αλλά μάλλον πάει για απόσυρση λόγω μεγέθους και ανάλογης πίεσης συζύγου, καθότι είναι στο σαλόνι και υπάρχει θεμα🙄

Η Μαρία όλο διαμαρτύρεται κι όλο πάνω της είναι η Τούκη στις φωτογραφίες. Το κλουβί της είναι πολύ καλό γι'αυτό το πουλί θα είναι κρίμα να την βάλεις τώρα σε μικρότερο. Άλλη θέση εκτός σαλονιού δεν υπάρχει? Ή έστω σε καμιά γωνία να μην είναι μπροστά στο παράθυρο?
 
Εχει φαγωθει με το κλουβι Ανέστη, δεν το θέλει στο σαλόνι, κάθε μέρα μου το λέει! Αν τον βάλω αλλού που δεν υπάρχει μέρος δηλαδή, δεν θα κυκλοφορεί κανένας κ θα μαραζώσει το πουλι!
Αφού του αρέσει το μικρό κλουβι μου λεει κ το αναζητά, ανέβασε το πάνω και πάρε ένα άλλο για το βράδυ!
Μου λεει παρε κ δεύτερο αν θες κ βαλτα στο υπόγειο διαμερισμα
Εκεί όμως μυρίζει λόγω της υγρασίας, θέλει συνέχεια παράθυρα ανοικτά, άσε που δεν πατάει κ εκει κανεις
 
@takis1964 Θα το δοκίμαζα να το βάλω σε άλλο μέρος. Προκειμένου να κρατήσω το μεγάλο κλουβί θα σκεφτόμουν ακόμη και σε μια άκρη της κουζίνας αν σιγουρευτείς ότι δεν έχετε επικίνδυνα σκεύη ή συσκευές.
 
Κουζίνα σαλόνι είναι ενιαίο, το δίπλα μικρότερο σαλόνι είναι το γράφειο της Μαρίας και home cinema με 14 ηχεία, οπότε δεν γίνεται, μετά 1ος όροφος με 3 υπνοδωμάτια, ούτε εκεί και υπόγειος χώρος που μυρίζει υγρασία λόγω της στάθμης της θάλασσας στο 1 μετρο
Γενικά ζωή στο ισόγειο υπάρχει όλη μερα
 
@takis1964 Μου ακούγεται αρκετός χώρος για 1-2-3 κλουβιά αν έχεις διάθεση να τα χωρέσεις. Το έξτρα υπνοδωμάτιο γιατί όχι? Θα μπορούσες να το διαμορφώσεις ίσως κατάλληλα με το κλουβί , με σταντ και να περνάτε όση ώρα έχετε διαθέσιμη μαζί της.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Back
Top