Γενικά Αναπαραγωγή timbrado classico 2015

Τοτε δεν θα επρεπε εγω να μη στεναχωριεμαι... Αλλα να στεναχωριεσαι και εσυ :D
😀 Οφ τόπικ αλλά το μοναδικό μικράκι που δεν το έχω ακουμπήσει ποτέ και δεν το έχω μετακινήσει ποτέ από την φωλίτσα του και πάω μόνο και το βλέπω από μακριά και του μιλάω με φοβάται μεν αλλά λιγότερο από τα άλλα που πέρσι προσπαθούσα να εξημερώσω με το να τα βγάζω καθημερινά από τη φωλιά. Κάνω πείραμα! 😛
 
Καλα αποτελεσματα με το πειραμα σου.. Εγω ενω με "συμπαθουσαν" 3 εβδομαδων, ξαφνικά αρχισαν να πανικοβαλλονται οποτε με εβλεπαν... Μακελειο, 6 νοματαιοι να χτυπιουνται για να βαλω αυγο ☹
 
Δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο.
Έχεις προσπαθήσει αμέσως μετά τις 3 εβδομάδες να βάζεις "λιχουδιές" στο χέρι σου, με το χέρι σταθερό μέσα στο κλουβί;
Θέλει ήρεμες κινήσεις και υπομονή...
 
μεχρι στιγμης εχουμε 13 απογαλακτισμενα, 4 στο κλαδι και τα τελευταια 14 αυγα της σεζον σε 3 καναρες..

IMG_4885_zps7uyhjxvj.jpg


IMG_4889_zpsna0roghi.jpg


IMG_4895_zpssgkgxaqs.jpg


IMG_4909_zpswt3fousp.jpg


IMG_4913_zpsibhe0nie.jpg


IMG_4920_zpsuxzeszeh.jpg
 
Να τα χαίρεσαι Λευτέρη! Φτου φτου να σου ζήσουν! Το μικρό λευκό ξεχωρίζει! 🙄
 
Να τα χαίρεσαι Λευτέρη! Φτου φτου να σου ζήσουν! Το μικρό λευκό ξεχωρίζει! 🙄

λογικο μετα το κιτρινακι-παρδαλο και το λευκο(αγορακια και τα 2) επεσε πρασινιλα στο φουλ παροτι στα ζευγαρια ο 1 γονιος ηταν ολοκιτρινος πηρανε ολα απ τον πρασινο γονιο 99% κ κατι μικροπινελιες απ τον αλλο😛 οποτε αυτα τα 2 ειναι σαν η μυγα μες το γαλα.. Βεβαια αυτο που μετραει κυριως και με νοιαζει ειναι να βγουν καλοι τραγουδιστες τα αγορακια👍
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
λογικο μετα το κιτρινακι-παρδαλο και το λευκο(αγορακια και τα 2) επεσε πρασινιλα στο φουλ παροτι στα ζευγαρια ο 1 γονιος ηταν ολοκιτρινος πηρανε ολα απ τον πρασινο γονιο 99% κ κατι μικροπινελιες απ τον αλλο😛 οποτε αυτα τα 2 ειναι σαν η μυγα μες το γαλα.. Βεβαια αυτο που μετραει κυριως και με νοιαζει ειναι να βγουν καλοι τραγουδιστες τα αγορακια👍
Το λευκό από που πήρε; Από το καναρίνι του γείτονα; 😛
 
Το λευκό από που πήρε; Από το καναρίνι του γείτονα; 😛

εχω ασπρογκρι καναρα με λιγο λευκο ομως φαινονται κ στις αρχικες φωτο, οι υπολοιποι γονεις ειναι ολοκιτρινοι κ ολοπρασινοι..στην 1η γεννα βατεψαν πολλοι την ασπρογκρι γιατι ηταν δεκτικη κ προφανως επιασε απο καποιν κιτρινο, οπου κιτρινο με ασπρογκρι δινει λευκο, κιτρινο, γκρι, πρασινο.. Απο κει κ περα ομως τα ζευγαρια μπηκαν κανονικα πρασινος μ την ασπρογκρι που δινει μονο πρασινα κ γκρι, οποτε οπως δειχνει συνολικα θα 1 κιτρινακι 1 λευκο, πολλα πρασινα μ πινελιες κιτρινου λευκου και μερικα γκρι-μπλου.. Εκτος αν τα γονιδια επιδρασουν διαφορετικα στην 3η γεννα ειδομεν
 
τα μικρα σε φαση σαλιαρισματος..

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
τα μικρα σε φαση σαλιαρισματος..

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Είναι κι αυτή μια όμορφη περίοδο.. Μου θυμίζει την διάθεση των μικρών αγοριών να φανούν μεγάλοι άντρες...
Κι αυτό έχει την ομορφιά του... όπως κι αν το βλέπουμε.
 
τα μικρα σε φαση σαλιαρισματος..

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
πολύ καλά, να σου ζήσουν και να τα χαίρεσαι!
 
Back
Top