Αναπαραγωγή Αναπαραγωγή timbrado classico 2017

Λίγο στενάχωρες δεν είναι αυτές οι ζευγαρώστρες;

ναι οντως θα ηθελα να τα ζευγαρωσω ολα σε 60ρες αλλα λογω χωρου δεν μπορω, στην πορεια στις 40ρες μαλλον θα μεινουν μονα τους τα θηλυκα
 
Καθάρα και περιποιημένα αλλά λίγο εκτεθειμένα στα αρπακτικά.. ίσως να πρέπει να κάνεις κάτι γι αυτό!

Επίσης γιατί στην μεγάλη ζευγαρώστρα έχεις 4 πουλάκια; :)

Με το καλό! Καλή τύχη!
 
να διευκρινισω οτι δεν ειναι ζευγαρια στις φωτο ανα ζευγαρωστρα, αριστερα στη γενικη φωτο ειναι μονο αρσενικα ενω δεξια στις 60ρες μονο θηλυκα δεν εχω αποφασισει πως θα τα ταιριαξω ακομα

Καθάρα και περιποιημένα αλλά λίγο εκτεθειμένα στα αρπακτικά.. ίσως να πρέπει να κάνεις κάτι γι αυτό!

Επίσης γιατί στην μεγάλη ζευγαρώστρα έχεις 4 πουλάκια; :)

Με το καλό! Καλή τύχη!
για τα αρπακτικα ισχυει ειναι ρισκο αλλα μενω 1ο οροφο κι 10 χρονια σε αυτο το σπιτι δεν εχει γινει τιποτα.. Κανονισε να τα ματιασεις😛 ειναι 4 θηλυκα μαζι θα τα χωρισω προσεχως αυτα αφου εχω σε αλλο χωρο μερικα αρσενικα για δοσιμο να αδειασουν κλουβια
 
Λευτέρη, στο ποστ 2 στη φωτο, στο πάνω κλουβί, τί έχεις βάλει στα πορτάκια; (λευκό + κίτρινο)
 
Λευτέρη, στο ποστ 2 στη φωτο, στο πάνω κλουβί, τί έχεις βάλει στα πορτάκια; (λευκό + κίτρινο)
ενα απλο και ταπεινο σουπιοκοκκαλο απο πετσοπ ειναι, κομμενο σε κομματια απλα η ολολευκη μερια κοιταζει προς τα εσα και φαινεται η πισω οψη
 
όπως πάντα,όλα καθαρά και τακτοποιημένα!
μπράβο βρε Λευτέρη(έχεις και το λατρεμένο όνομα του γιού μου..).. Καλή αναπαραγωγική περίοδο και εις ανώτερα, σου εύχομαι από καρδιάς! 🙂👍
 
Έχω τις ίδιες ζευγαρωστρες και οι φωλιές που βάζω δεν ταιριάζουν και βάζω αναγκαστικά εσωτερική εσυ πιες χρισημοποιης για να βάλω και έχω εξωτερικές
 
Έχω τις ίδιες ζευγαρωστρες και οι φωλιές που βάζω δεν ταιριάζουν και βάζω αναγκαστικά εσωτερική εσυ πιες χρισημοποιης για να βάλω και έχω εξωτερικές
Ορίστε Φώτη..Αυτή η φωλιά κάνει μια χαρά! 🙂
downloadfile-8.webp
 
Ορίστε Φώτη..Αυτή η φωλιά κάνει μια χαρά!
View attachment 48431
Εύα μου είσαι σίγουρη πως αυτή η φωλιά μπαίνει στις κινέζικες ζευγαρώστρες; Οι κινέζικες ζευγαρώστρες ενώ είναι πρακτικές και καθαρίζονται εύκολα, λόγω των πόρτων που έχουν, δεν στερεώνονται/εφάπτονται όλες οι φωλιές σωστά. Οπότε προσοχή στην επιλογή. :)
 
Εύα μου είσαι σίγουρη πως αυτή η φωλιά μπαίνει στις κινέζικες ζευγαρώστρες;
Νομίζω δεν ξέρει η Εύα, για το ίδιο λόγο που δεν ξέρω και εγώ.
Και για τους δυό μας λοιπόν υπάρχει το ακόλουθο θέμα:
https://community.petbirds.gr/threads/Στήσιμο-κλουβιού-60εκ-ανά-περίπτωση.28822/
Οπότε και βάσει αυτού, πείτε τι ισχύει και τι δεν ισχύει, για να μην τραβάμε τα μουστάκια μας και εμείς που δεν ξέρουμε.:)
 
Εύα μου είσαι σίγουρη πως αυτή η φωλιά μπαίνει στις κινέζικες ζευγαρώστρες; Οι κινέζικες ζευγαρώστρες ενώ είναι πρακτικές και καθαρίζονται εύκολα, λόγω των πόρτων που έχουν, δεν στερεώνονται/εφάπτονται όλες οι φωλιές σωστά. Οπότε προσοχή στην επιλογή. :)
Έχω τέτοιες ζευγαρωστρες και ξέρω γιατί το έχω δοκιμάσει...η συγκεκριμενη φωλιά στερεωνεται κανονικά! 🙂
 
Οι φωλιές αυτές μοιάζουν να έχουν φτιαχτεί "ειδικά" για τις δικές μου κινέζικες ζευγαρώστρες.
Είμαι από τους πρώτους που τις χρησιμοποίησα (για να μην πω ο πρώτος που τις εισήγαγε) πριν πολλά χρόνια και μετά από πολλές πραγματικά δοκιμές με πολλές διαφορετικές μπορώ να καταθέσω πως για πολλούς λόγους είναι μακράν οι καλύτερες που υπάρχουν.
1.webp
Εκεί που υπάρχει δυσκολία είναι στις ζευγαρώστρες κάθε είδους που οι πόρτες ανεβαίνουν πάνω για να ανοίγουν και κυρίως σ' αυτές που η πόρτα είναι μικρή..
 
τόσο ο Γιάννης όσο και η Εύα έχουν δίκιο.. Κουμπώνουν όχι απλά καλά αλλά πολύ καλά!
δείτε τις φωτό τόσο του Γιάννη όσο και τις δικές μου στο θέμα https://community.petbirds.gr/threads/Στήσιμο-κλουβιού-60εκ-ανά-περίπτωση.28822/
.. Δεν υπάρχει κανένας λόγος ανησυχίας, μάλιστα, γιατί αγκαλιάζουν το άνοιγμα της πόρτας και ασφαλίζουν σε 4 σημεία.
 
Back
Top