Γενικά Αποφάσισα να σας παρουσιάσω κι εγώ τα παπαγαλάκια μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης panvagil
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

panvagil

PB Member
Εγγραφή
16 Σεπ 2008
Μηνύματα
66
Πόλη
Λευκάδα
Ύστερα από προτροπή της Maria Pap. αποφάσισα να σας παρουσιάσω κι εγώ τα παπαγαλάκια μου.

Τα Μπάτζυ

  1. Ο Αριστοκράτης
  2. Η Τσαχπινούλα
  3. Ρωμαίος και Ιουλιέτα
Ακολουθούν τα Κοκατίλ...
 

Συνημμένα

  • aristokratis.webp
    aristokratis.webp
    20,9 KB · Προβολές: 77
  • tsaxpinoula.webp
    tsaxpinoula.webp
    16,9 KB · Προβολές: 72
  • romeo_juliet.webp
    romeo_juliet.webp
    32,3 KB · Προβολές: 70
... Και τα Κοκατίλ μας

  1. Από τη Γέννα του Οκτώβρη
  2. Παίρνοντας το μπάνιο μας
  3. Η μαμά με το παιδάκι της!
  4. ... Και ο μπαμπάς
Ελπίχω να σας αρέσουν,
ευχαριστώ
 

Συνημμένα

  • genna_octovri.webp
    genna_octovri.webp
    29,6 KB · Προβολές: 70
  • taking_our_bath.webp
    taking_our_bath.webp
    49,9 KB · Προβολές: 66
  • mum_kid.webp
    mum_kid.webp
    13,8 KB · Προβολές: 62
  • dad.webp
    dad.webp
    8,7 KB · Προβολές: 65
Eίναι όλα πολύ όμορφα, Βudgie, cockatiels, γονείς - παιδιά, με εντυπωσιακά χρώματα, εκπληκτικές εκφράσεις! Ζουν σε περιποιημένο περιβάλλον, με τα ωραία παιχνίδια τους! Μπράβο σου, φαίνονται ευτυχισμένα! Ευχαριστούμε που τα μοιράσθηκες μαζί μας, να τα θαυμάσουμε εμείς που δεν έχουμε την ευκαιρία να απολαμβάνουμε από κοντά αυτά τα πανέμορφα & χαριτωμένα πλασματάκια!
 
Πολυ ομορφα τα πουλακια σου. Να τα χαιρεσαι. Ειδικα το Budgie της πρωτης φωτογραφιας ειναι πολυ ομορφο. Εγγλεζακι ειναι;(φερνει λιγο)

Οσο για τα κοκατιλ σου φοβερες φατσες. Μ αρεσει πολυ η φωτογραφια με την μητερα και το παιδι:D
 
ειναι ολα πανεμορφα...
μηπως θα επρεπε τα κοκατιλ να ειναι σε μεγαλυτερο κλουβι;τι διαδτεσεις εχει;
 
Να τα χαιρεσαι! Ειναι ολα κουκλια ειδικα τα Budgie!
χεχε:D χμ... Οι αδυναμιες δεν κρυβονται😛
 
ΩΡΑιος ο βαγγέλης με τα πουλάκαι του!φίλε το πουλί στη δευτερη φωτογραφία είνια κατπληκτικο και όλα τα άλλα απλα υπέροχα! Να σου ζήσουν! Τι πατέντα είνια αυτή με τα καπάκια; Παίζουν καθόλου;
 
Ολα τα πουλακια σου ειναι πανεμορφα και ευτυχισμενα! Αλλα ειδικα η φωτογραφια με τη μαμα κοκατιλ και το παιδακι ειναι ονειρεμενη. Να τα χαιρεσαι ολα!
 
Να τα χαίρεσαι Βαγγέλη! Πανέμορφα πουλάκια! Ειδικά ο πρώτος, πολύ στυλ... Όποιος έχει τ' όνομα έχει και την χάρη! 🙂
 
Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια.

Ο Αριστοκράτης είναι όνομα και πράγμα, κάθεται σε μια πατήθρα και κοιτά τι γίνετε γύρω χωρίς να κουνιέται ή να δείχνει ιδιαίτερο ενδιαφέρον:D

Την ιδέα για τα καπάκια φίλε Mpikis πρέπει να την πήρα μάλλον από εδώ https://community.petbirds.gr/threads/Παιχνίδια-που-έχετε-στα-πουλιά-σας.3080/ αλλά δεν θυμάμαι σίγουρα. Δεν πολυπαίζουν αλλά καμιά φορά τους ρίχνω κανένα ηλιόσπορο σε αυτά που είναι ανάποδα και προσπαθούν να τον πιάσουν.

ΑΓΓΕΛΟΣ2 δεν μπόρεσα να βρω μεγαλύτερο κλουβί αλλά επειδή σε λίγες ημέρες θα είναι έτοιμη μια μεγάλη κλούβα προς το παρόν βολεύονται σε αυτό. Είναι σχετικά μεγάλο.

Θα επανέλθω σε λίγες ημέρες με την κατασκευή της κλούβας.
 
πολυ καλα ολα.
μολις μπορεσω και εγω θα σας στειλω φωτογραφιες και απο τα δικα μου παπαγαλακια.
επισης περιμενω να μας φερουνε και το νεο μελος της οικογενειας ενα κοκατιλ .σε ενα μηνα περιπου για να μεγαλωσει λιγο
 
Back
Top