Ασθένειες Αρσενικο καναρινι με προβληματα αναπνοης

alligator

PB New Member
Εγγραφή
1 Ιουν 2011
Μηνύματα
343
Πόλη
Αταλάντη
Εχω ενα καναρινι και το βραδυ που κοιμαται ακουγετα περιεργα κατι σαν σφυριγμα και μετα απο κελαιδιμα αν πας κοντα του οταν ανασαινει ακουγεται και εκει ενα πολυ μικρο σφυριγμα στην αναπνοη του μπορει καποιος να μου πει τη συμβαινει
 
Ο ήχος που περιγράφεις ακούγεται όλη την ώρα ή μονό μετά από το κελάηδημα;
Το βράδυ το ακούς συνεχόμενα ή κάποιες στιγμές σταματάει..;
 
το πρωι οταν πηγα κοντα του μετα απο το τραγουδι του το εκανε 5-6 φορες μετα δεν ακουσα γιατι εφυγα για την εργασια μου, το βραδυ το κανει ανα 5 δευτερολεπτα και μετα απο 2-3 λεπτα και αυτο συνεχιζεται μπορει η διαρκια των 2-3 λεπτων να γινει και μετα απο 10 λεπτα
 
Καλά θα ήταν να το πήγαινες σε κάποιον ειδικό γιατρό...
Τα προβλήματα του αναπνευστικού στα καναρίνια είναι αρκούντως σοβαρά για να μπουν στη διαδικασία να "μαντέψουμε" το πρόβλημα...
Αν πάλι δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα περίμενε συμβουλές.
 
παιδια μου ειναι δυσκολο αμεσα να παω σε γιατρο γιατι μενω επαρχια νομο φθιωτιδας μπορω μονο την τεταρτη γιατι μονο τοτε δεν ειμαι υπηρεσια θα πρεπει να κανω κατι παραπανω στο πουλακι μεχρι την τεταρτη

τη λετε για το aviomycine
 
Θα έλεγα καλύτερα να δώσει antiasmatico. Δε θέλω να το παίζω γιατρός και να προτείνω φάρμακα, αλλά παλαιότερα ένα καναρίνι μου με πνευμονια και αναπνευστικό πρόβλημα με αντιασματικο έγινε καλά... Το είχα πάει σε γιατρό και μου το είπε σαν φάρμακο.
 
με μεγαλη μου χαρα σας λεω οτι το καναρινι ειναι ενταξει εκανα θεραπεια με aviomycine και ολα πανε καλα👍
 
Back
Top