Ασθένειες Αρσενικό κοκατίλ κάθεται κάτω στο κλουβί

Πραγματικά θα βάλω τα κλάματα
Έχεις ταλαιπωρηθεί πολύ και συνεχίζεις να κάνεις ότι περνάει από το χέρι σου και μπράβο σου. Νομίζω ότι το καλύτερο είναι να συζητήσεις με τον γιατρό για να σου εξηγήσει το λόγο που δεν περπατάει η θεραπεία, επιμένοντας να πάρεις ουσιαστικές απαντήσεις. Από τη στιγμή που ξεκινά μία θεραπεία η μόνη επικοινωνία που πρέπει ναι υπάρχει πρέπει να είναι με τον γιατρό και οι συμβουλές πρέπει να δίνονται από αυτόν. Διαφορετικά, φοβάμαι ότι θα σε τρελάνουμε και εμείς λέγοντας κάνε αυτό η κάνε το άλλο, ακόμη κι αν αυτό γίνεται με καλή πρόθεση και σκοπό να βοηθήσουμε όσο μπορούμε.
 
@Stavros μίλησα πάλι προηγουμένως με το εργαστήριο και μου είπαν να στείλω δείγμα για να δουν τι και πώς.αφου σκέφτηκα τώρα που γύρισε και ο σύζυγος από το εξωτερικό να πάμε κατευθείαν τον Πίκατσου στο εργαστήριο να τον δουν και από κοντά εκείνος οδηγει γι'αυτό
 
Στο πουλακι προσωπικα δεν βλεπω την παραμικρη βελτιωση ολο αυτο τον καιρό.
Στην Ελλαδα δεν κυκλοφορεί το φάρμακο πρωτης εκλογης για μεγαβακτηριο.
Το nystamysyn δινεται εναλλακτικά αλλα οταν δεν υπαρχουν αποτελεσματα γινεται χρηση του fungustatin.
Για την ιστορια η δραστικη ουσια πρωτης επιλογης ειναι η αμφοτερικινη Β αλλα οπως εγραψα πριν δεν κυκλοφορει στην Ελλαδα.

Το μεγαβακτηριο παρα την ονομασια του δεν προκειται για βακτήριο αλλα για μύκητα και ως μυκητας ειναι πολυ δυσκολος στην αντιμετωπιση του,ιδιαιτερως οταν η αγωγη δεν ειναι αυτη που πρεπει.
 
Μήπως μπορεί να παραγγελθεί μεσω Amazon? Ή είναι ελεγχόμενο? Βέβαια είμαστε κι εμείς ως χώρα στην άκρη του πουθενά, αλλά αν παραγγείλετε από Γαλλία, γερμανία μπορεί να έρθει σχετικά γρήγορα.
 
@Tony Forpus Ακριβώς γιαυτό έβαλα ερωτηματικό, επειδή δεν ξέρω αν είναι ελεγχόμενο, εγκεκριμένο, με συνταγή ή οτιδήποτε, χαλάρωσε λίγο...
 
@Tony Forpus Αυτό είναι χρήσιμο μάθημα ζωής για εμένα, δυστυχώς όμως δεν βοηθά τον Πίκατσου.
Σε αυτό το θέμα πού βρισκόμαστε?
 
@Nausicaa

Βοηθα τον θεματοδετη να καταλαβει γιατι ενω το πουλακι παιρνει φαρμακα δεν υπάρχει βελτιωση,ειναι η ουσια του θεματος.
 
@Tony Forpus Τι άλλο όμως μπορεί να κάνει η Μαρία για να το βοηθήσει; Σπαραζει η καρδιά σου όταν το βλέπεις.

Μαρινα το μονο που μπορει να γινει ειναι αν δεν λειτουργησει το σχημα με το Nystamysyn να χορηγηθει και το fungustatin μετα απο ιατρικη οδηγια.
Παλι ομως προκειται για δραστικη ουσια δευτερης και τριτης εκλογης.
Αν δεν λειτουργησει κανενα σχημα το πουλακι ειναι καταδικασμενο γιατι ο μυκητας σταδιακα θα νεκρωσει τον προλοβο με αποτελεσμα να μην γινεται πεψη και ουσιστικα το μοιραιο επερχεται μεσω ασιτίας μιας και το πουλακι θα τρωει αλλα δεν απορροφά τα θρεπτικα συστατικα της τροφης.
 
Καλημέρα παιδιά σήμερα μας άφησε ο Πίκατσου μας 😭💔💔💔💔 σας ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη κ την βοήθεια. Η αλπινο μοιρολογει και εμείς όλοι είμαστε πολύ στεναχωρημένοι προπαντός εγώ
 
Λυπάμαι πάρα πολύ, έμοιαζε πολύ γλυκό πουλάκι και είχε τραβήξει πολλά. Τουλάχιστον δέχθηκε την αγάπη και την φροντίδα σας στην ζωή του. Συλλυπητήρια σε εσάς και την Αλπινο 😭
 
Λυπάμαι πολύ Μαρία...Δεν έχω λόγια...Τόση προσοχή ούτε στον εαυτό σου.😥Αν και δεν συμμετείχα στη συζήτηση οφείλω να πω ότι με εξέπληξε το πόσο νοιαζόσουν για το πουλάκι και για την υγειά του...Το μόνο σίγουρο είναι πως το πλασματάκι αυτό, τώρα είναι κάπου ξεκούραστο απαλλαγμένο από κάθε είδους προβλήματα.Τα συλληπτήρια μου...Κουράγιο...💔☹️
 
Παιδιά καλησπέρα. Και εμένα σήμερα κάθεται έτσι , από όσο γνωρίζω κ μενα είναι αρσενικό . Υπάρχει περίπτωση να είναι άρρωστο;
 
Back
Top