Ασθένειες Ασθένεια lovebird (ζητώ τηλ. πηνιάτρου για έκτακτα)

Omorfoulis

PB Member
Εγγραφή
2 Σεπ 2018
Μηνύματα
1.313
Πόλη
Αγρίνιο
Όπως είχα πει σε άλλο θέμα. Το λοβακι μου ήταν άρρωστο κ έκανε εμετό. Ειμαι από επαρχία κ δυστυχώς δεν υπάρχουν πτηνιατροι παρά μόνο κτηνίατροι που δεν γνωρίζουν από πτηνα. Εψαξα για κτηνιατρο εδώ που να έχει κάποιες γνώσεις αλλά μόνο μου έδωσε μια άγνωστη αντιβίωση για 5 ημέρες μου είπε κ να πάω να το δεί. Το λοβακι μου έγινε μια χαρά.στις 5 Ημέρες τον πήρα τηλέφωνο να πάω να το δει, μου είπε να μην το πάω ακόμα να του δώσω Ξανά άλλες 5 ημέρες αντιβίωση μήπως υποτροπιάσει. Μη έχοντας κ εγώ γνώσεις έκανα ότι μου είπε. Με αποτελέσμα από χθες το μεσημέρι να μου κάνει ξανά εμετό και να κάθεται στην πατηθρα με το κεφάλι στην πλάτη του.. Τον πήρα χθες τηλ. Μου είπε να συνεχίσει αντιβίωση πάλι.φοβαμαι μήπως τελικά φταίει η πολύ αντιβίωση... Τελικά του την έβγαλα κ έβαλα ηλεκτρολύτες πριν λίγο.έφαγε ήπιε νερό και τώρα κοιμάται... Θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος κάποιο κέντρο να μπορώ να απευθυνθώ άμεσα δυστυχώς μόνο τηλεφωνικά. Πηρα στην Κομοτηνή κ άφησα μνμ αφού έλεγε κ για επείγοντα περιστατικά να στείλω κ Κουτσουλιές αύριο. Πηρα στο Αττικό Νοσοκομείο Ζώων αλλά δεν υπήρχε σήμερα πτηνιατρος. Ευχαριστώ κ συγνώμη αν γίνομαι κουραστική. Απλα εδώ μέσα είναι η μόνη μου λύση κ ελπίδα...
 
Τα ίδια με εσένα περνάμε αρκετοί από εμάς. Έκανες το καλύτερο. Σκέφτομαι ακόμη κι εγώ απο Τουρκία αν παραστεί ανάγκη να στείλω στο συγκεκριμένο διαγνωστικό κέντρο δείγμα περιττωμάτων. Νομίζω ότι κανενας πτηνιατρος δεν θα αρνηθεί έστω τηλεφωνικά να βοηθήσει κάποιον που έχει ανάγκη γιατί στην τελική οι υπηρεσίες του ακόμη κι έτσι μπορούν να ανταμειφθούν.
 
Μόλις με καλέσανε από Κομοτηνή κτηνιατρικο διαγνωστικό κέντρο τηλ.2531028866/6933301535
Θα στείλω αύριο κουτσουλιές να δούμε τι ακριβώς συμβαίνει, σας ευχαριστώ όλους ελπίζω να πάνε όλα καλά έως τότε..
 
Πολύ καλό αυτό.
Να μας ενημερώσεις αν θέλεις.
Εννοείται. ευχαριστώ για όλα... Να πω ότι σε 30 λεπτά περίπου με καλέσανε. Και με καθοδήγησαν...
 
Μια χαρά. Θα περιμένουμε νέα. Στο μεταξύ προσπάθησε αύριο να μάθεις ποια αντιβίωση σας είχε δώσει ο πρώτος κτηνίατρος. Θα την χρειαστούν σίγουρα για να σου προτείνουν, εάν χρειαστεί, νέα θεραπεία.
 
Με πρόλαβες Ανέστη κ έκανε μόλις έβαλα το αλουμινόχαρτο κ ε έχει πάνω κ Κουτσουλιές κ εμετό.σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Οταν ξύπνησε έκανε πάλι 2 φορές εμετό. Τώρα τρώει κ πίνει κ νεράκι με ηλεκτρολύτες.. Έχω περιέργεια να δω τις απαντήσεις κ ελπίζω να προλάβω να μην χειροτερέψει...
 
Σε ξεχωριστά έπρεπε. Στο ίδιο έχεις και τα δύο;
Όχι Σταυρό το έστρωσα κάτω στο κλουβί κ αλλού είναι ο εμετός αλλού οι κουτσουλιές ευτυχώς είναι χωριστά.
 
Back
Top