Ασθένειες Ασθένεια lovebird (ζητώ τηλ. πηνιάτρου για έκτακτα)

Πολυβιταμινη μου είπε του πήρα vitakraft multivitamin vita fit τι δοσολογία δίνω;δεν καταλαβαίνω τι γράφει έχει πάρει κανείς; Στο πετ σοπ δεν ήξερα.
[automerge]1548076171[/automerge]
Σήμερα έστειλα δείγμα κουτσουλιές κ εμετού επικοινώνησα και λογικά αύριο θα τα έχουν το βάλανε ως επείγον να το δουν αμέσως.σημερα είμαστε έτσι στέλνω φωτογραφία μόνο θέλω αν ξέρει κάποιος πως να δώσω τις παραπάνω βιταμίνες δεν έχει ελληνικά. Αγγλικα κ ούτε στο ίντερνετ μπορώ να βρω...
 

Συνημμένα

  • a4f140f1-45cb-4023-8f72-2cba1fd45c22.webp
    a4f140f1-45cb-4023-8f72-2cba1fd45c22.webp
    1,6 KB · Προβολές: 20
  • a4ee0cec-accb-4947-b627-740cfc53b39f.webp
    a4ee0cec-accb-4947-b627-740cfc53b39f.webp
    1,5 KB · Προβολές: 22
Τελευταία επεξεργασία:
Αν είναι η ίδια, γράφει για παπαγάλους σε 100 ml νερό 10 σταγόνες και για μπατζι και καναρίνια 5 σταγόνες. Αν ανεβάσεις μια φωτογραφία από την άλλη όψη της συσκευασίας θα είμαστε σίγουροι
 
Σε ευχαριστώ Ζωή μου! Νομίζω λέει σε 50 μλ 1-2 σταγόνες αλλά να είμαι σίγουρη
 

Συνημμένα

  • 325d26e3-c9dc-4ade-926e-cc5b6e0db748.webp
    325d26e3-c9dc-4ade-926e-cc5b6e0db748.webp
    1,7 KB · Προβολές: 10
  • 91fab554-26d2-4009-8fc7-26fb7338631d.webp
    91fab554-26d2-4009-8fc7-26fb7338631d.webp
    1,6 KB · Προβολές: 12
  • 6179820f-0808-4e87-973b-19a6de703b47.webp
    6179820f-0808-4e87-973b-19a6de703b47.webp
    1,5 KB · Προβολές: 8
Δεν ξέρω πως μπαίνω στο resize now κ αυτές μου βγαζει
[automerge]1548078820[/automerge]
Από ότι είδα κ ελπίζω να καταλαβα καλά θέλει σε 50 ml 2 σταγόνες έτσι έκανα δεν έχω χρόνο. Του έβαλα έτσι κ ήπιε κι όλας... Μακάρι να πάνε όλα καλά μέχρι να μάθω τι έχει κ πως να το αντιμετωπίσω ..
 
Τελευταία επεξεργασία:
είμαστε πολύ καλύτερα! Δεν ξανά έκανε εμετό κ είναι ευδιάθετο.. Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις χρήσιμες πληροφορίες κ συμβουλές Δεν έχω ηρεμήσει ακόμα αλλά χάρηκα που είναι καλύτερα! Θα σας ενημερώσω μόλις έχω νέα από το κέντρο πάντως προσωπικά πιστεύω πως η πολύ κ συνεχόμενη άγνωστη αντιβίωση τον έκανε παλι χάλια!
 
Δεν θα έδινα βιταμίνες ή οτιδήποτε μέχρι να πάρω απάντηση και να ρωτήσω τι προτείνουν. Μόνο ηλεκτρολύτες στην ποτίστρα θα έβαζα στη θέση σου αν έκανε συχνούς εμετούς.
 
Δεν θα έδινα βιταμίνες ή οτιδήποτε μέχρι να πάρω απάντηση και να ρωτήσω τι προτείνουν. Μόνο ηλεκτρολύτες στην ποτίστρα θα έβαζα στη θέση σου αν έκανε συχνούς εμετούς.
Αχ Ανέστη με αγχωσες! Να μην δώσω προτείνεις αύριο; Δύο φορές ήπιε νερό, να βάλω πάλι αύριο ηλεκτρολύτες; Την γνώμη σου θέλω δεν έχω εμπειρία...
[automerge]1548100561[/automerge]
Αχ Ανέστη με αγχωσες! Να μην δώσω προτείνεις αύριο; Δύο φορές ήπιε νερό, να βάλω πάλι αύριο ηλεκτρολύτες; Την γνώμη σου θέλω δεν έχω εμπειρία...
Εκείνοι μου είπαν να βάλω πολυβιταμινη από το κέντρο... μέχρι να δούμε τι συμβαίνει τους είπα ότι έβαλα ηλεκτρολύτες μου είπαν πως έκανα καλά και τώρα πολυβιταμινη πρότειναν...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Καλησπέρα σε όλους επανέρχομαι με αποτελέσματα... Κοκκιδια, τριχομοναδες, ασκαριδες Γκάλι (σκουλήκια) και σε λίγο θα με πάρει ο κτηνίατρος να με ενημερωσει αύριο θα κάνουν κ καλλιέργεια για περισσότερα.. Μου είπε ότι πήρε πολλές μέρες αντιβίωση κ είναι πολύ επιβαρυμένη η υγεία του και θα μου προτείνει θεραπεία σε λίγο. Πρωτα για τα σκουλήκια... Πάντως είναι ευδιάθετο...
[automerge]1548257504[/automerge]
Εντ μεταξύ παρατήρησα πως του πέφτουν πολλά πούπουλα.
 
😲 που τα βρήκε όλα αυτά το καημένο; Η αντιβίωση που έπαιρνε δεν έπιανε τίποτα απ' όλα αυτά;
Δεν ξέρω Ζωή μου... σκουλήκια εντερικά μου είπε... Περιμένω να με πάρουν τηλ. Κι εγώ το βλέπω καλά φαντάσου να μην έστελνα δείγματα... Θα έλεγα όλα καλά...όπως κ όταν αρρώστησε κ επανήλθε από την αντιβίωση... Περιμένω κ την καλλιέργεια αύριο... Να τονίσω ότι είναι εξυπηρετικοτατοι. Κ από απόσταση.. Με ενημέρωσαν κ θα με πάρει κ ο πτηνιατροι σε λίγο... Τι να πω, απ' ότι διαβάζω είναι όλα θανατηφόρα, θα δω τι θεραπεία θα μου προτείνουν... Πω πω κοίτα να δεις... Δεν περίμενα τόσα πράγματα...
 
απ' ότι διαβάζω είναι όλα θανατηφόρα..
Σε προχωρημένο στάδιο είναι θανατηφόρα. Τα σκουλήκια νομίζω είναι και το πιο εύκολο. Τα κοκκιδια προσωπικά τα τρέμω. Οι τριχομοναδες που λες ούτε που ξέρω τι είναι αλλά φαντάζομαι ότι σε αυτές οφειλόταν ο εμετός 🤔
 
Μα τι να πω ειλικρινα! Ευτυχως που εστειλες για να δεις τι γινεται!
Ναι Ζαχαρία.. Σου λέω πως αν δεν είχα στείλει θα έλεγα όλα μια χαρά... Τι να πω το κακόμοιρο.. ελπίζω να γίνουν όλα σωστά κ να τα ξεπεράσουμε.. έχει κανείς εμπειρία;
[automerge]1548259341[/automerge]
Σε προχωρημένο στάδιο είναι θανατηφόρα. Τα σκουλήκια νομίζω είναι και το πιο εύκολο. Τα κοκκιδια προσωπικά τα τρέμω. Οι τριχομοναδες που λες ούτε που ξέρω τι είναι αλλά φαντάζομαι ότι σε αυτές οφειλόταν ο εμετός 🤔
Το πιο γρήγορο που πρέπει να κάνω είναι η θεραπεία τους ΑΜΕΣΑ! Και θα ξεκινήσω αύριο αφού είναι όλα κλειστά λόγω που είναι Τετάρτη...άσε με έχω πανικοβληθεί δεν σου κρύβω... Και επίσης σκέφτομαι αν θα υπάρχουν τα φάρμακα που θα μου προτείνουν...όχι άλλη καθυστέρηση...
 
Δεν υπάρχει λόγος να πανικοβάλλεσαι. Λογικά τρεις διαφορετικές θεραπείες θα πρέπει να κάνει. Ένα απ'ολα θα το βρεις και τα υπόλοιπα τα παραγγέλνεις. Τώρα που ξέρεις τι πραγματικά έχει, σιγά σιγά θα το παλέψετε.
 
Μόλις με πήρε ο πτηνιατροι μου είπε ότι το θετικό είναι ότι είχε πολύ λίγα κοκκιδια... Ουφφφφ! Μου είπε ότι πήρε πολλές μέρες αντιβίωση... έπρεπε 5 ημέρες το ανώτερο μετά 3 ημέρες προβιοτικα κ πολυβιταμινη
Θεραπεία:ταινιαζιν για 1 ημέρα
2) μετά για 3 ημέρες πολυβιταμινη κ προβιοτικα κ θα μιλήσουμε πάλι αύριο μετά την καλλιέργεια. Πιστεύω θα τα καταφέρουμε.. ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΠΑΛΙ ΟΛΟΥΣ Κ ΦΥΣΙΚΆ το PETBIRD που υπάρχει! Πραγματικά το λέω...
 
Ευτυχώς εξυπηρετήθηκες άμεσα! Ελπίζω να πάνε όλα καλά!
Σε ευχαριστώ πολύ... Πολύ εξυπηρετικό κέντρο όντως... σήμερα παρέλαβαν κ σήμερα είχα απάντηση...
 
Back
Top