Ασθένειες Ασθένεια lovebird (ζητώ τηλ. πηνιάτρου για έκτακτα)

Δυστυχώς το λοβακι μου κατέληξε. Ήταν κάτω στο κλουβί αδύναμο.. Πάρα πολύ αλλά πάλευε πολύ δυνατός ήταν... Τόσο σκέπασα σε μια κουβέρτα του έδινα από το ρουθούνι αντιβίωση και νεράκι κουνιόταν μάλιστα, σας λέω ήθελε να ζήσει... Το είχα στα χέρια μου στην κουβέρτα και κουναγε το ράμφος του κ με κοιτούσε ώσπου κατέληξε.
Σας ευχαριστώ όλους για τις χρήσιμες συμβουλές κ τον χρόνο σας!
 
Λυπάμαι, κρίμα.
Σε Ευχαριστώ πολύ Σταύρο... Πολύ κρίμα ήταν δύσκολα μου είπε κ ο πτηνιατρος... Οικουτσουλιες που έστειλα χθες ήταν με αίμα. Ενώ είχαν μαύρο χρώμα..σαν κάρβουνο. Πάντως πάλεψε πολύ...
 
Λυπαμαι, στη θεση σου θα το εστελνα για νεκροψια...

Παντως θα επιμείνω στην αρχικη μου τοποθετηση οτι σε πουλακι που ηταν ηδη ταλαιπωρημενο απο φαρμακα ηταν λιγο "επιθετικη" η δοση του fungustatin, αυτη βεβαια ειναι καθαρα η προσωπικη μου αποψη.
 
Λυπαμαι, στη θεση σου θα το εστελνα για νεκροψια...

Παντως θα επιμείνω στην αρχικη μου τοποθετηση οτι σε πουλακι που ηταν ηδη ταλαιπωρημενο απο φαρμακα ηταν λιγο "επιθετικη" η δοση του fungustatin, αυτη βεβαια ειναι καθαρα η προσωπικη μου αποψη.
Σε Ευχαριστώ πολύ.. μπορεί κ να έχεις δίκιο. Για νεκροψία άν το στείλω τι παραπάνω θα μάθω; Εμαθα πως από την αρχή θα πρέπει να απευθύνομαι σε κάποιον που πραγματικά ξέρει. Ήταν το ΜΕΓΑΒΑΚΤΗΡΙΟ μια δυσκολη αρρώστια που αντιμετωπίστηκε λάθος εξ αρχής με τραγικό αποτέλεσμα για τον παπαγαλάκι μου...
 
για νεκροψία άν το στείλω τι παραπάνω θα μάθω;

Tην ακριβη αιτια θανατου αλλα ειναι ολα σχετικα... Μπορει να μην γινουμε σοφοτεροι απο μια τετοια κινηση επισης
let it be...
 
Λυπάμαι πολύ για τον θάνατο του... Ταλαιπωρήθηκε το καημένο και δεν άντεξε... Κρίμα...😥

Κάνατε αγώνα και καταβάλατε μόχθο για να το σώσετε. Προσπαθήσατε. Αυτό να σκέφτεστε και να παρηγορείστε.
 
Λυπάμαι πολύ για τον θάνατο του... Ταλαιπωρήθηκε το καημένο και δεν άντεξε... Κρίμα...😥

Κάνατε αγώνα και καταβάλατε μόχθο για να το σώσετε. Προσπαθήσατε. Αυτό να σκέφτεστε και να παρηγορείστε.
Σε ευχαριστώ πολύ Αμβρόσιε για τα καλά σου λόγια...
 
@Omorfoulis λυπάμαι πολύ για την κατάληξη του. Κουράγιο. Δενομαστε μαζί τους τόσο πολύ που θέλει δύναμη να το ξεπεράσεις κουράγιο εσύ έκανες ότι μπορούσες
Σε ευχαριστώ πολύ...άσε. είμαστε πολύ χάλια.
[automerge]1549789212[/automerge]
Λυπάμαι πολύ Βάσω. 😢 Πίστευα ότι θα τα κατάφερνε.
Σε ευχαριστώ Ανέστη... Κι εγώ μέχρι την ώρα που το είχα στα χέρια μου και ξεψύχησε πίστευα ακόμα κ τότε ότι θα τα καταφέρει. Το καημένο το χαϊδευα και είχε την δύναμη να κάνει το κρότο στο ράμφος του ότι ήταν ευχαριστημένος.
 
Είναι δυσάρεστο και ψυχοφθόρο να αποβιώνουν αγαπητά κατοικίδια μας. Σας κατανοώ απόλυτα.😟
Εύχομαι το μελλοντικό νέο σας φτερωτό φιλαράκι να απαλύνει τον πόνο σας και να αναθερμάνει την διάθεση σας για το χόμπι! Θα έχει θετική επίδραση σε εσάς! 🙂👍
 
Είναι δυσάρεστο και ψυχοφθόρο να αποβιώνουν αγαπητά κατοικίδια μας. Σας κατανοώ απόλυτα.😟
Εύχομαι το μελλοντικό νέο σας φτερωτό φιλαράκι να απαλύνει τον πόνο σας και να αναθερμάνει την διάθεση σας για το χόμπι! Θα έχει θετική επίδραση σε εσάς! 🙂👍
Σε ευχαριστώ πολύ Αμβρόσιε! Είναι πράγματι πολύ ψυχοφθόρο 😢 Περιμένουμε πως κ πως να περάσει ο καιρός να πάμε να τον παραλάβουμε να γεμίσει το σπίτι μας και πάλι!
 
Σε ευχαριστώ πολύ Αμβρόσιε! Είναι πράγματι πολύ ψυχοφθόρο 😢
Μην με ευχαριστείς, αλίμονο! Είναι το λιγότερο μία συμπαράσταση!

Περιμένουμε πως κ πως να περάσει ο καιρός να πάμε να τον παραλάβουμε να γεμίσει το σπίτι μας και πάλι!
Με το καλό να το υποδεχθείτε Βάσω! Θα σας αναπτερώσει το ηθικό! 🙂
 
Back
Top