Ασθένειες Αφωνία σε καναρίνι

Εφόσον η κατάσταση δείχνει έντονα ανησυχητική ή τουλάχιστον εγώ αυτό καταλαβαίνω όταν αναφερόμαστε ακόμα και στην περίπτωση θανάτου, γιατί δεν πηγαίνεις σε έναν καλό πεπειραμένο πτηνίατρο; Ίσως και να βοηθήσει δραστικά για να μην ταλαιπωρείται ούτε εσυ ούτε και το πουλάκι.
 
Θα δω πως θα παει με την αντιβιωση κ τις βιταμινες κι αν δεν υπαρξει βελτιωση θα ειναι η τελευταια λυση. Προς το παρον τα πραγματα δεν ειναι τοσο δραματικα
 
Θα δω πως θα παει με την αντιβιωση κ τις βιταμινες κι αν δεν υπαρξει βελτιωση θα ειναι η τελευταια λυση. Προς το παρον τα πραγματα δεν ειναι τοσο δραματικα
Καλώς! Απλά ενημέρωσε μας για τις εξελίξεις! Περαστικά σας εύχομαι!
 
Φιλε απιστολε μεσα ειχε το τηλ του εκτροφεα επρεπε να παρεις ενα τηλ να σου πει. Το πουλακι μιας και ρωτησα πρεπει να το πηρες απο πετ σοπ γιατι το παιδι τα χαλασε τα πουλια, επισης το πουλακι ειναι θηλυκο αρα μην το φορτωνεις με φαρμακα και μην ανησυχεις..
 
Φιλε απιστολε μεσα ειχε το τηλ του εκτροφεα επρεπε να παρεις ενα τηλ να σου πει. Το πουλακι μιας και ρωτησα πρεπει να το πηρες απο πετ σοπ γιατι το παιδι τα χαλασε τα πουλια, επισης το πουλακι ειναι θηλυκο αρα μην το φορτωνεις με φαρμακα κ[

Σωστά Τάσο, δε το σκέφτηκα να πάρω τηλ... Ναι, απο πετ το πήρα στη Θεσ/νίκη... Τώρα πως βρέθηκε εκεί από Δωδεκάνησα ενας θεός ξερει... Τα φάρμακα τα έκοψα, δεν είχαν αποτελεσμα αλλωστε... Είναι θηλυκο λοιπόν ε; Ωραία, γιατί το βάφτισα "Μουγγοθόδωρο" να τ αλλάξω αν ειναι.. Σ ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Μην δώσεις άλλα φάρμακα φίλε. Ο εκτροφέας νομίζω από Θεσσαλονίκη είναι απλά πρέπει να ήτανε στο σύλλογο Δωδεκανήσσου.Ίσως κάνω και λάθος γιατί εγώ δεν το ξέρω το παληκάρι.
 
... Είναι θηλυκο λοιπόν ε;

Και θηλυκό να είναι το τσίου πρέπει να ακούγεται. Εγώ τουλάχιστον στο βίντεο που είδα δεν ακούω τίποτα.

Προς το παρον τα πραγματα δεν ειναι τοσο δραματικα

Δεν χρειάζεται να γίνουν δραματικά τα πράγματα για να απευθυνθείς σε ειδικό. Χίλιες φορές να διαπιστώσεις πως ανησύχησες άδικα, παρά να ψάχνεις απεγνωσμένα λύσεις, όταν τα πράγματα θα είναι όντως δραματικά. Οπότε μια επίσκεψη σε πτηνίατρο δεν βλάπτει.
 
Στέφανε, αυτό ξαναπέστο!


Δεν χρειάζεται να γίνουν δραματικά τα πράγματα για να απευθυνθείς σε ειδικό. Χίλιες φορές να διαπιστώσεις πως ανησύχησες άδικα, παρά να ψάχνεις απεγνωσμένα λύσεις, όταν τα πράγματα θα είναι όντως δραματικά. Οπότε μια επίσκεψη σε πτηνίατρο δεν βλάπτει.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Stfns
Δυστυχώς τη λύση την έδωσε η τύχη ή η κακοτυχία του... Δραπέτευσε όταν πηγα να το καθαρίσω... Κρίμα.
 
Back
Top