Παρουσιάζω Βγήκαν τα χηνοπαπάκια μας

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης User23658
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Πωπω είναι τέλεια! 🤩
Παπάκια Μοσχοβίας (muscovy)!
Ο μπαμπάς δεν ασχολείται με την προστασία τους; 🙂
Ο μπαμπάς είναι τιμωρία έξω 😂 αλλά γενικότερα είναι λίγο στον κόσμο του; Μόνο για την αναπαραγωγή πλησιάζει διαφορετικά όλο κοιμάται σε γωνίες! Και είναι και πολύ μεταλάς με τη χαίτη του την μακριά ✌
 
Αχου τι όμορφα πλασματάκια είναι αυτά! Τι γλυκά μωρά! Πού είσαι να έρθω να τα δω να τα φιλήσω! Να τα χαίρεστε! 🐣😍
Χριστίνα μου ευπρόσδεκτη και συ κ τα φιλιά σου! Να ετοιμάσω ομπρελονι τραπεζακι καφέ ; @takis1964 Ευχαριστώ πολυ Τάκη ευπρόσδεκτος κι εσύ!
 
Καλορίζικα! Είναι τέλεια τα παπάκια! 😍

Είχα κι εγώ παλιά! Μου έβγαλαν 7 παπάκια τα οποία χάρισα σε γνωστούς. Δυστυχώς ένα βράδυ που έβρεχε καταρρακτωδώς άφησα τις ενήλικες πάπιες να κοιμηθούν στο κατώφλι του σπιτιού που είχαν κουρνιάσει αντί για το σπιτάκι τους και τις άρπαξε κάποια αλεπού. ☹ Έχω φωτο και βίντεο πολλά. Ο αρσενικός μου ήταν ολόλευκος με γαλάζια μάτια. Τα αρσενικά του είδους είναι πολύ κακοί γονείς και σύντροφοι. Κι ο δικός μου συνήθως ήταν τιμωρημένος μόνος τους γιατί δεν άφηνε σε ησυχία την θηλυκιά.
 
Καλορίζικα! Είναι τέλεια τα παπάκια! 😍

Είχα κι εγώ παλιά! Μου έβγαλαν 7 παπάκια τα οποία χάρισα σε γνωστούς. Δυστυχώς ένα βράδυ που έβρεχε καταρρακτωδώς άφησα τις ενήλικες πάπιες να κοιμηθούν στο κατώφλι του σπιτιού που είχαν κουρνιάσει αντί για το σπιτάκι τους και τις άρπαξε κάποια αλεπού. ☹ Έχω φωτο και βίντεο πολλά. Ο αρσενικός μου ήταν ολόλευκος με γαλάζια μάτια. Τα αρσενικά του είδους είναι πολύ κακοί γονείς και σύντροφοι. Κι ο δικός μου συνήθως ήταν τιμωρημένος μόνος τους γιατί δεν άφηνε σε ησυχία την θηλυκιά.
Σε αντιθεση με τις αγαπημένες χήνες! Που οι άντρες είναι τέλειοι γονείς! Συνήθως όταν βγάζω πουλιά δεν αφήνω μέσα τα αρσενικά Τους έχω δικό τους μέρος να τα μεγαλώσουν για λίγο διάστημα και να μη τις ενοχλούν ερωτικά! Έχω χάσει κ εγω πολλά πουλιά έτσι από αλεπούδες κ γάτες! Μου πήρε καιρό να τα φτιάξω όπως πρέπει αλλά τα κατάφερα! Έχω στο κτήμα 3 μέτρα λαμαρινα που δεν μπορεί τίποτα να σκαρφαλώσει από τα εκτός ζώα και για τις γάτες έχω την χοντρή σιτα και πάνω σιτα οικιακή και δε περνάει τίποτα! Επίσης οι παπιουλες ειναι πολυ βρώμικες με τα νερά τους και βγάζουν αρκετά μωρά σκέφτομαι να μη την ξανά αφήσω δεν έχω κ τι να τα κάνω.ήδη με αυτά τα μωρά γίναμε 10! Και καμία 10 χήνες 😨 συν τα υπόλοιπά! Για στείλε τον παπιο να τον δω!
 
ed9c2563-a85f-4137-8201-5710d1b67169_zps260515fd.webp

Είχα κάπου και κοντινή στο κεφάλι του αρσενικού αλλά δεν την βρίσκω. Πολλές φώτο έχουν μείνει στον υπολογιστή στην Ελλάδα.

Κι εδώ μαμά και μικρά. Τα παπάκια στο πρώτο βίντεο είναι λίγων ωρών, ακόμη δεν είχαν κάνει την πρώτη έξοδο απο τη φωλιά τους.


Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
View attachment 70205

Είχα κάπου και κοντινή στο κεφάλι του αρσενικού αλλά δεν την βρίσκω. Πολλές φώτο έχουν μείνει στον υπολογιστή στην Ελλάδα.

Κι εδώ μαμά και μικρά. Τα παπάκια στο πρώτο βίντεο είναι λίγων ωρών, ακόμη δεν είχαν κάνει την πρώτη έξοδο απο τη φωλιά τους.


Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Ωχωχωχ παναγια μου κιτρινομαυρελια! Ο μπαμπας κούκλος εμενα ειναι ασπρομαυρος! Τελικά όλα εχουν τη χάρη τους! Μα πιο πολυ τα μωρα!
[automerge]1581456007[/automerge]
Απίστευτη ομορφιά ❤️️️️ Να σας ζήσουν 😍
Ευχαριστώ πολυυυ! 😊😍
 
Πωπωπωπω παρέλαση τα κουκλάκια σου 🥰
Και που δε τα πήγε Τους γύρισε όλα τα κοτετσια μπήκαν βγήκαν είδαν. Μετά στο νερό και στη λάσπη κυνήγησαν και κανά 2 ιπτάμενα ζωύφια και μέσα πάλι.. Οι χήνες δε έπαθαν κοκο μπλοκο.έξω απ τη φωλιά τους κάθονται!
 
Back
Top