Γενικά Βιογραφικό σημείωμα του "μωρού" (καρδερίνα)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης user20443
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Καταφέραμε και αραιώσαμε την επίπλωση. Παρακαλείται το τμήμα διακόσμησης του Petbirds να μας πει αν κάναμε καλή δουλειά. Σκέφτομαι απέναντι από την πόρτα ακριβώς πάνω από το πλαστικό να βάλω άλλη μισή πατήθρα, ή μήπως όχι;
Η μισή πατήθρα είναι για να ανεβαίνει πιο εύκολα στην κούνια, βάζει το πόδι, την τραβάει να έρθει κοντά και ανεβαίνει.
IMG_20200331_210513.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ξέρεις Λένα ότι εγώ συμφωνώ με την αλλαγή του κλουβιού σε μια ζευγαρωστρα όπου θα επέτρεπε μια σωστή διάταξη χώρου στο πουλί. Τώρα άφησε τα έτσι δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο.
 
Ίσως να ήταν καλύτερα, για να το λέτε όλοι όσοι το δοκιμάσατε, αλλά για πρακτικούς λόγους δε νομίζω να με βόλευε... Θα το ξανασκεφτώ στην επόμενη αλλαγή κλουβιού όμως. Είδα όμως οτι κινείται περισσότερο τώρα που κατάφερα και τα αραίωσα, στις πρώτες απόπειρες που είχα κάνει δε του άρεσε και καθόταν κολλημένος σε μια μεριά.
Πάντως Γιάννη κίνηση δε του λείπει, ειδικά αυτές τις μέρες περνάει κάπου 4-6 ώρες εκτός κλουβιού και σε φυσιολογικές συνθήκες προσπαθώ να βγαίνει αρκετές μέρες τη βδομάδα, έστω για λίγη ώρα, οπότε κάπως "σώνεται" η κατάσταση νομίζω.
 
Back
Top