Φροντίδα Βοήθεια στη φροντίδα του πρώτου μας καναρινιού

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Giomm
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Γιώργο χρόνια πολλά κατ αρχήν να χαίρεσαι το όνομά σου, όπως επίσης να χαίρεσαι το ζευγαράκι σου! Όσον αφορά τη βοήθεια και τις συμβουλές, παρόλο που είμαι πολύ νέος εδω, πιστεύω ότι είσαι στο πλέον κατάλληλο μέρος!
 
Καλησπέρα σας χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη Καλό μήνα να έχουμε! Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι σήμερα η κανάρα μου έκανε το πρώτο αυγό εγώ είχα ψεύτικα αυγά και μία λαβίδα και το πήρα από τη φωλιά και έβαλα το ψεύτικο αυγό στη θέση του το έχω κόψει όλα τα συμπληρώματα που μου δώσανε από το pet shop τώρα τι μπορώ να της δίνω να τρώει για να κάνει Αυγά μέ Σωστό κέλυφος; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 
Καλησπέρα, καλό Μήνα.
τι μπορώ να της δίνω να τρώει για να κάνει Αυγά μέ Σωστό κέλυφος
Μπορείς να βάλεις στο νερό ''υγρό ασβέστιο'' για 3-4 ημέρες.
Υπάρχει στο κλουβί σουπιοκόκκαλο;
 
Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Έχω το tadernil calicio υγρό ασβέστιο σε σταγόνες Αλλά δεν τους έχω βάλει στο νερό Έχω κόψει να το ξαναρχίσω; και έχω και σουπιοκοκαλο τους έδωσα μπρόκολο και λίγο μήλο Και ασπράδι αυγού με τσόφλι Και αυγό τροφή βιταμίνη ανακατεμένο με παντζάρι Δεν ξέρω βρε παιδιά αν κάνω σωστά τα δίνω όλα μαζί αυτά πέφττουν με τα μούτρα Και τα τρώνε Δεν ξέρω αν κάνω σωστά
 
Έχω το tadernil calicio υγρό ασβέστιο σε σταγόνες Αλλά δεν τους έχω βάλει στο νερό Έχω κόψει να το ξαναρχίσω
Πόσο χρονικό διάστημα το έδινες;
Και αυγό τροφή βιταμίνη
Είναι συσκευασμένη εταιρείας; ή χύμα σε διάφανο σακουλάκι;
 
Είναι σε γυάλινο μπουκάλι συσκευασμένο και βάζω 15 σταγόνες στην μικρή ποτίστρα Μήπως πρέπει να το ξαναρχίσω;
 
Αφού έχεις ήδη δώσει δεν χρειάζεται να τους ξαναβάλεις, τα έχεις καλύψει πλήρως.
Συνέχισε με το αυγό, την αυγοτροφή και το μπρόκολο.
Όταν με το καλό έρθουν οι πρώτοι νεοσσοί θα διακόψεις τα λαχανικά και φρούτα μέχρι να φτάσουν 15-20 ημερών.

Καλή επιτυχία!
 
Back
Top