Βρέθηκε Βρέθηκε παπαγάλος στην περιοχή των Μελισσίων

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης dimakis
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Παιδιά νομίζω ,μπορεί να κάνω και λάθος να είναι great green macaw ,καθώς τα military δεν έχουν κόκινες τρίχες στα μάγουλά τους. Επίσης αν το μέλος που έκανε την δημοσίευση μπορεί ν μας δώσει διαστάσεις θα είναι πιό ξεκάθαρο.
 
δυστηχως μετα απο 13 χρονια τα στοιχεια που εχω ειναι ελαχιστα.
Με αυτές τις συνθήκες είναι απίθανο να έχεις μια θετική κατάληξη ακόμα και αν με κάποιο τρόπο βρισκόταν ο τωρινός ιδιοκτήτης του πουλιού.
Στην θέση σου θα ευχόμουν το πουλί να βρίσκεται ζωντανό και να περνάει καλά όποιος και αν το έχει.

Θα μπορούσες να υιοθετήσεις ένα νέο παπαγάλο για να του δώσεις την φροντίδα σου και την αγάπη σου, στην ενότητα
''Χαρίζω πουλιά- Εξοπλισμό'' αρκετοί φίλοι βάζουν αγγελίες για πουλιά που ψάχνουν ένα νέο σπίτι.
 
πως θα μπορουσα να δω την ενοτητα;
Πατάς ''FORUMS'' και βλέπεις όλες τις ενότητες, στο κάτω μέρος θα δεις και την ενότητα ''Χαρίζω πουλιά - Εξοπλισμό''
 
δυστηχως μετα απο 13 χρονια τα στοιχεια που εχω ειναι ελαχιστα. Αν κατεφερω και βρω τον τωρινο του κατοχο κσι κανονισω μια συναντηση μαζι του ισως το πουλι με αναγνωρισει
Τι είδος είναι ο παπαγάλος που έχασες, Μακάο;
 
@Stavros μακαο φιλε σταυρο ναι
[automerge]1653590833[/automerge]
@Stavros απ οτι καταλαβα οι πιθανοτητες να τον βρω ειναι μηδενικες οποτε και ψαχνω στο φορουμ για εναν νεο παπαγαλο προς υιοθεσια
 
  • Like
Αντιδράσεις: MARY58
Προφανώς κατι δεν παει καλα με τις «απώλειες». Γράφεις επισης στο προφίλ σου οτι εισαι 25 ετών άρα λες οτι έχασες τον συγκεκριμένο παπαγάλο πριν 13 χρονια, ήσουν δηλαδή 12 ετών και θελεις να συναντήσεις όποιον τον εχει μηπως σε αναγνωρίσει ως ενήλικα πια; 🙄

Συγνώμη για την καχυποψία αλλα δεν γινεται κι αλλιως με αυτα που διαβάζουμε.
 
@Φοίβος καλησπερα και σε σενα φοιβο δεκτη η οποια καχυποψια. Ο ζακο ο οποιος εχει εξαφανιστει εδω και 4 μερες ειναι ενος γνωστου ο οποιος ειναι τυφλος και με καποια κινιτηκα προβληματα για αυτο και ανελαβα εγω την δημοσιοποιηση της αγγελιας και αν βρεθει φυσικα και θα δειξω τις αναλογες φωτογραφιες. Οσο αναφορα τον μακαο ισως αν ακουγε το ονομα του να αναγνωριζε κατι
 
Ο ζακο ο οποιος εχει εξαφανιστει εδω και 4 μερες ειναι ενος γνωστου ο οποιος ειναι τυφλος και με καποια κινιτηκα προβληματα για αυτο και ανελαβα εγω την δημοσιοποιηση της αγγελιας
Κ μπορεί ο άνθρωπος αυτός που δεν έχει όραση να φροντίσει παπαγάλο; Δεν αμφιβάλλω για την αγάπη που μπορεί να λαμβάνει κ να προσφέρει αλλά στο θέμα φροντίδας, πως το κάνει; Αν υποθέσουμε ότι ο καθαρισμός είναι ενας τρόπος που μαθαίνεται κ γίνεται μηχανικά, στο να αντιληφθεί όμως ότι κατι έπαθε το ζωντανό ή δεν είναι καλά, μου φαίνεται πολύ δύσκολο. Καλημέρα.
 
@MARY58 Καλημερα
Ο ανθρωπος αυτος μενει με την μητερα του η οποια ειναι μεγαλη σε ηλικια και αγαπαει και αυτη σαν παιδι της τον παπαγαλο. Ηταν η μονη του παρεα ο παπαγαλος, αυτη την στιγμη εχει στεναχωρεθει παρα πολυ γιαυτο και εγω κανω τα αδυνατα δυνατα μηπως βρεθει
 
@Giorgos dimakis είσαι αξιέπαινος κ μπράβο σου. Παραμένει ο προβληματισμός πως θα τον φροντίσει η γυναίκα (που σίγουρα έχει στεναχωρηθεί) γιατί η φροντίδα ενός τέτοιου ζώου νομίζω είναι απαιτητική κ μπορεί να έρθει η ημέρα που δεν θα μπορεί. Μακάρι να βρεθεί κ ναναι καλά το ζωντανό. Καλημέρα.
 
Back
Top