Φροντίδα Βρήκα ένα βρεγμένο πτηνό, μάλλον περιστέρι

IΩΑΝΝΗΣ

PB New Member
Εγγραφή
27 Ιαν 2023
Μηνύματα
2
Πόλη
καλλιθεα
Καλησπερα αποψε μετα τη βροχη μπαίνοντας σπιτι βρηκα ενα βρεγμενο πτηνο μαλλον περιστερι να προσπαθει να καλυφτει στην πορτα οταν το πλησιασα μαλλον δε μπορουσε να πεταξει οποτε απλα εκανε στην ακρη
Αποφασισα να το παρω σπιτι να στεγνωσει για να μη το φανε οι γατες το ταϊσα του εδωσα νερο το αφησα λιγο εξω να δω αν θα πεταξει (πεταξε περιπου 1 μετρο) και αραξε πανω στο καγκελο του μπαλκονιου για καμια ωρα επειδη ομως εχω γατα και φοβηθηκα μη το αρπαξει τη νυχτα το εβαλα παλι στο κλουβι και λεω να αφησω το πρωι ελευθερο επισης δεν ξερω αν ειναι μικρο ηλικιακα και δεν πεταει καλα ακομα αν μπορει καποιος να μου πει τη γνωμη του !Screenshot_1.webp
 
@gianniskilkis Eυχαριστω για την αμεση απαντηση το προβλημα ειναι οτι εχω γατα σπιτι και το γλυκοκοιταζει ηδη το εβαλα στο κλουβι και το εκρυψα στην αποθηκη για αποψε βεβαια αλλα δεν μπορω να το κρατησω κλειδωμενο εκει και λειπω αρκετες ωρες απ το σπιτι λογο δουλειας για να το αφησω καπου αλλου επισης δε ξερω αν πιανουν ψειρες αρρωστιες κτλπ αυτα και εχουμε αλλα τρεχαματα
 
Καλημέρα. Βλέπω ότι μένεις στην Καλλιθέα. Στην ίδια περιοχή είναι και η ΑΝΙΜΑ. Αν δεν βρίσκεις άλλη λύση, και εφόσον το πουλάκι δείχνει ταλαιπωρημένο και μικρό, μήπως να επικοινωνούσες μαζί τους ή να τους το πήγαινες;
Πολύ ωραία η κίνησή σου να το περιμαζέψεις!

ΑΝΙΜΑ - Σύλλογος Προστασίας και Περίθαλψης Άγριας Ζωής
Καταφύγιο άγριας ζωής στην Καλλιθέα
Μενελάου 134, Καλλιθέα 176 76
Τηλέφωνο: 21 0951 0075
 
Back
Top