Φροντίδα Βρήκα ένα πιτσούνι τι να κάνω;

Νομίζω οτι ειναι η ωρα να επικοινωνήσεις με ΕΚΠΑΖ ή ΑΝΙΜΑ
Διαβολικη σύμπτωση: διάβαζα μόλις τα νεα μηνύματα της Σοφίας sapien για το σπουργιτάκι με το σπασμένο φτερό
 
Το σκεπάζεις όλο από πάνω, αφήνοντας ελάχιστο έξω το κεφάλι να αναπνέει και το τυλίγεις σαν σουβλάκι, προσέχοντας να μην στραβοκάτσει η φτερούγα του.
 
Μπράβο Ηλία, άντε περαστικά του!
Τι θα γίνει θα στο γυρίσουν πίσω; ή θα το ελευθερώσουν οι ίδιοι;
 
Λοιπόν το πήγα στην ανιμα(είναι κοντά στο σπίτι μου ) και το κράτησαν. Μου είπαν ότι η δεξιά του φτερούγα είναι σπασμένη και το δέσανε επιτόπου.
Και τι συμπέρασμα βγάλαμε από την περιπέτειά μας Ηλία;
 
Λοιπόν έπεσε γιατί ήθελα να καθαρισω την κουτα και το εβαλα σε ένα κλουβι μεχρι να ταλειώαω το καθαρισμα. Και όταν το έβαλα στο κλουβι εκατσε αμεσωσ σε ένα κλαρι και όταν το αφησα (το κλουβι) κάτω επεσε και το βρήκα πολύ ασχημα.
 
Λοιπόν έπεσε γιατί ήθελα να καθαρισω την κουτα και το εβαλα σε ένα κλουβι μεχρι να ταλειώαω το καθαρισμα. Και όταν το έβαλα στο κλουβι εκατσε αμεσωσ σε ένα κλαρι και όταν το αφησα (το κλουβι) κάτω επεσε και το βρήκα πολύ ασχημα.

@Ηλιας παραδεισια χρειάζεται εκτός από διάθεση και όρεξη να διαθέτουμε εξοπλισμό και ικανότητες που αρκετές φορές απουσιάζουν.
Αναγνωρίζω την δική σου καλή πρόθεση όπως κι εσύ ελπίζω τη δική μου στις συμβουλές. Εγώ μόνο τέτοια πρόθεση έχω.
Σε μερικά πράγματα δεν μπορούμε να τα καταφέρουμε καλά κι οφείλουμε να το παραδεχόμαστε.
Εγώ δεν θα κρατούσα το μικρό όχι γιατί δεν θέλω αλλά γιατί δεν μπορώ να αντεπεξέλθω στις υποχρεώσεις του.
Έπρεπε ασυζητητί να έφευγε για τις ομάδες ΑΝΙΜΑ ή ΕΚΠΑΖ κι όχι για παράδειγμα να δοκιμάζεις να του μάθεις να πετάει...
Την επόμενη φορά ξέρω πως θα το στείλεις εκεί χωρίς δισταγμό... όσο κι αν η "παρόρμηση" σε προτρέπει για το αντίθετο...
Είμαι σίγουρος πως σε αντίθεση με άλλους, θα αναγνωρίσεις το λάθος σου και φυσικά θα αποφύγεις την επανάληψή του στο μέλλον.
 
Back
Top