Γενικά Βρήκα καναρίνι στο δρόμο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης vasileia
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
σχετικα με το γιαουρτι: το γιαουρτι πραγματι δεν εχει τον λακτοβακιλλο που ο αλεξανδρος ανεφερε, αλλα ουτε και τα σκευασματα του εμποριου που ξερω (και αναφερω στο αρθρο μου) για πτηνα τον εχουν. Και μενα το θεμα της πετσας μου ξυνισε λιγο αλλα αν το λεει γιατρος τι ναπω. Γιαουρτι εγω εχω χρησιμοποιησει υστερα απο συμβουλη ατομου που θελω να πιστευω οτι ειναι αξιοπιστο. Δεν παρατηρησα καποιο προβλημα στα πουλια μου γιατι το εχω δοκιαμασει απο τοτε ποτεποτε στην αυγοτροφη που φτιαχνω. Εχω διαβασει επισης οτι στο γιαουρτι λογω της ζυμωσης η λακτοζη μεταβολιζεται σε γαλακτικο οξυ
http://www.eufic.org/article/el/page/FTARCHIVE/artid/lactic-acid-bacteria/

<broken link removed>

γιαυτο και ειναι τροφη πολυ πιο ελαφρια και για ατομα μεγαλης ηλικιας που ετσι κιαλλιως δυσκολευονται στην χωνεψη του γαλακτος.

ανεξαρτητα απο τα παραπανω εγω κατα βαση χρησιμοποιω καποιο προβιοτικο
 
Βασιλεία πως ειναι το πουλακι; υπαρχει βελτιωση;:)
 
Pali tha gino Off-Topic, ala ti na kano.

Apo afti tin mera pou ego ksekinao na kelandao sto kladi kai balo sto soma mou ftera, kai i ginekes kanoune ayga, apo afti tin mera pistebo afto pou einai kala gia ton anthropos einai kai kala gia ta poulia. ( Trofi, Farmaka, klp. )

Mexri tote omos dino ta poulia afto pou einai gia poulia, kai troo EGO afto pou einai gia tous anthropous.
 
  • Like
Αντιδράσεις: mgerom
το πουλάκι είναι μια χαρά, έχει ξεσηκώσει τον κόσμο στο κελάιδημα:Dσας ευχαρηστώ όλους που με βοηθήσατε
 
Back
Top