Φροντίδα Βρήκα πληροφορίες για το bird harness

Euxaristo Anesti!
To louraki einai 5 XILIOSTA fardos...kai ta rings ola einai arketa mikra...den einai vari katholou...
 
ισως φαινεται μεγαλο στη φωτο! Περιμενουμε να τον δουμε να το φοραει... :D μην ξεχασεις να βγαλεις φωτο! :D
 
πω πω ... φοβερο θεμα και μεγαλος για μενα προβληματισμος
εγω ζω σε διαμερισμα με μπαλκονι... Ο παπαγαλος μου οταν ειμαι σπιτι
θελει ναναι ελευθερος και να παιζουμε
τωρα που ερχεται καλοκαιρι;τι γινετε;θα τον εχω κλειδαμπαρωμενο;
ασε που ονειρευομαι καποτε να καταφερω να τον παρω ιστιοπλοια μαζι μου
οποτε.. Αν καποιος φιλος εχει κατι πιο συγκεκριμενο για το θεμα.. Αν μπορουμε να το βρουμε στην ελλαδα.. Αν καταφερει να φτιαξει κανενα παρομοιο.. Θαθελα να
με βοηθησει...
 
Akoma merikes fotografies...
 

Συνημμένα

  • pPETS-3761264t400.webp
    pPETS-3761264t400.webp
    11,1 KB · Προβολές: 175
  • blog-3224-1141237922_thumb.webp
    blog-3224-1141237922_thumb.webp
    3,9 KB · Προβολές: 164
  • e9_1_sbl.webp
    e9_1_sbl.webp
    11,1 KB · Προβολές: 180
  • p-22213-29407-bird.webp
    p-22213-29407-bird.webp
    8,4 KB · Προβολές: 163
  • untitleddffffffffff.webp
    untitleddffffffffff.webp
    2,1 KB · Προβολές: 156
Μπράβο Πωλίνα! Λες και είναι έτοιμα για μπάντζι-τζάμπινγκ! 😀 :D
 
Πωλίνα μπράβο για την εφευρετικότητα σου! Μοιάζει άψογο...
 
Simera prospatisa proti fora na vallo to Harness sto Riki...gelasame poli...den to ithele :) omos xarika oti den tromakse katholou, antitheta epekse stin arxi omos meta arxise na neyriazei kai stamatisa...H proti prospatia apotiximeni... Omos ixe plakia... 😀
Kitakste:
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Πωλινα γλυκας ο Ρικι καταρχην! Ειναι πολυ εξημερωμενος.😀χ πολυ γελασα με το βιντεακι. Ναι στο τελςο τα ειχ επαρει λιγο, αλλα εσυ συνεχισε τη προσπαθεια απο λιγο καθε μερα κ καποια στιγμη πυ θαπαει θα καθησει!
 
Πωλινα οπως γραφει και μπλουζα σου... Try Again! :D

καλη η πρωτη προσπαθεια παντως!
 
θα ψαξω να δω που μπορω να βρω κατι τετοιο αν και δεν νομιζω οτι θα με αφησει να του το βαλω.
 
Το πιο καινουριο και ευκολο να φορεθει στο πουλι ειναι το Aviator harness. Ειναι στην ουσια ενα νεο bird harness το οποιο δεν εχει κανενα κλιπσακι. Το περνας απλα πανω στο πουλι τραβας το μακρυ κορδονι και εφαρμοζει αψογα. Απο μερα σε μερα περιμενω του Φοιβου, μου ειπανε πως συνοδευεται με ενα dvd το οποιο εξηγει πολυ καλα πως πρεπει να το φορεσεις στο πουλι τις πρωτες φορες ωστε να το συνηθισει... 😉 και οτι μολις καταλαβει οτι οταν το φοραει θα βγαινει εξω απο το σπιτι ολα γινονται πανευκολα.

Μολις το παραλαβω θα σας ενημερωσω... :D
 
Ayto den einai to Aviator harness; Apo pou to parageles? Sta sites tis Amerikis, Canada to exoun 30-35 Dolaria...

Pos mporeis na to vazeis sto papagalo toso eykolo;
 
Μου το στελνει μια φιλη μου απο το Λονδινο. :D

Μου ειπε πως εχει και στους 2 γκρι αφρικανικους που εχει μου εδειξε και φωτο και φοριεται πολυ ευκολα, ακομη και στον ενα απο τους δυο που δαγκωνει.

Θα διαπιστωσω και μονος μου οταν ερθει και θα σας πω!
 
To valame to Bird harness...gia priti fora gia 2 lepta mono...Den tromakse katholou, omos den tou arese na exei kati pano tou...Sinexia prospatise na to vgali...perpatise san pingouinos! :D Kai mia fora petakse me ayto...
Tin ali fora na tou valo gia pio poli kairo...
Pistevo prepei na mathis to poulaki apo mikro na foraei bird harnes...
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Χτες παρελαβα το aviator harness. :) Φαινεται πολυ καλο, δεν εχει κλιπσακια τα οποια να ειναι επιφοβο να ανοιξει το πουλι αλλα μονο μια ζωνη που τραβοντας τον ιμαντα εφαρμοζει τελεια στο σωμα του πουλιου. Παρακολουθησα το DVD δυστυχως οχι ολο λογω περιορισμενου χρονου και εξηγει πολυ καλα ολη την προετοιμασια που πρεπει να γινει ωστε να δεχθει το πουλι χωρις προβλημα να το φορεσει. Εξηγει οτι πρεπει να ειναι ακετα εξημερωμενο, να αφηνει να του σηκωνεις τα φτερα, να το ακουμπας στο προσωπο, στα ματια και δειχνει πως να το πετυχεις αυτο σταδιακα. Δεν ειναι επομενως ενα λουρακι που το βαλαμε στο πουλι και ολα καλα και ωραια βγαινουμε αμεσως βολτα. Μολις το δω ολο και επιχειρησω να το φορεσω στο Φοιβο θα σας πω πως πηγε. Πρεπει ομως να αρχισουμε να κανουμε την εκπαιδευση που περιγραφει εκει. 😉
Το μεσημερι θα βαλω και φωτο απο το aviator harness να το δειτε...
 
1. Το εξωφυλλο της συσκευασιας...

2. και 3. το harness

οπως μπορειτε να καταλαβετε απο τη φωτο αρκει να περασουμε το κεφαλι απο τη μεσαια εσοχη και απλως να ανασηκωσουμε τα φτερα ενα ενα. Ισιωνουμε το harness πανω στο πουλι και τραβαμε το κορδονι απο μπροστα και εφαρμοζει στο σωμα του παπαγαλου. Ο Φοιβος εχει το μεγεθος medium που ενδεικνυται για το ειδος του. Το μαυρο κορδονι ειναι αυτο που κρατας το πουλι με περασμενη την ακραια θηλεια παντα στον καρπο, ειναι φτιαγμενο απο πολυ δυνατο λαστιχο που δεν κοβεται με την πτηση (ακομη και με μακαο οπως δειχνει το βιντεο) και ο ρολος του ειναι να σταματησει ομαλα το πουλι δινοντας του το περιθωριο να επιστρεψει σε εμας ομαλα και ηρεμα και οχι να το φρεναρει αποτομα ριχνοντας το κατω μολις το τεντωσει αν πεταξει. Αυτα τα παρακολουθησα στο DVD οσο ειδα και τωρα θα βαλω να δω το υπολοιπο... :D
 

Συνημμένα

  • aviatorharness.webp
    aviatorharness.webp
    23,9 KB · Προβολές: 115
  • avh2.webp
    avh2.webp
    8,2 KB · Προβολές: 128
  • avh3.webp
    avh3.webp
    18,2 KB · Προβολές: 114
Back
Top