Φροντίδα Βρήκα πληροφορίες για το bird harness

QUOTE]''Νασο τα τρικ αφορουσανε για να εξοικειωσεις το πουλι με την ιδεα του harness και το αγγιγμα του σε καποια σημεια οπου καθεται η περναει το harness. Δεν ειχε κατι γενικα για να κερδισεις την εμπιστοσυνη του παπαγαλου. ''[/QUOTE]

Παρόλα αυτά θα βοηθούσε να τα μοιραστείς μαζί μας.. Δεν είναι να κακό να εξοικιωθεί με το άγγιγμα σε ορισμένα σημεία επιπλέον και για την ιδέα του harness..
 
Sas parousiazo to Cockatiel Bird Harness Made in Greece by Wind-sa :D

Πραγματικά άψογη η ποιότητα του..Από που βρήκες το κορδώνι και το κλιπάκι; Δεν βρήκα τόσο λεπτό..
 
Παρόλα αυτά θα βοηθούσε να τα μοιραστείς μαζί μας.. Δεν είναι να κακό να εξοικιωθεί με το άγγιγμα σε ορισμένα σημεία επιπλέον και για την ιδέα του harness..


Εφη δεν δειχνει τετοια. Εννοειται οτι καποιος πρεπει να εχει ηδη την επαφη με τον παπαγαλο και να μπορει να τον ακουμπαει ο ιδιος κατω απο τα φτερα κτλ διοτι αυτα ειναι η βαση για να ξεκινησει κανεις κανοντας την αγορα αυτου του προϊντος. Δειχνει πως να του δειξουμε το harness χωρις να το τρομαξουμε, και πως μπορουμε ενα δευτερο που εχουμε αγορασει να το αφησουμε μεσα στο κλουβι του κρεμασμενο για λιγο καιρο μεχρι να το συνηθισει κτλ. Δεν ειναι για εκπαιδευση εξημερωση παπαγαλων γενικα. Εισαγωγη του harness ειναι. Εαν καποιος δεν εχει το harness δεν εξυπηρετει σε κατι ουτε καν να το παρακολουθησεις. 🙂

Υπηρχε περιπτωση να ελεγε τιποτα μυστικα και τεχνικες και να μην τα μοιραστω μαζι σας;
 
Υπηρχε περιπτωση να ελεγε τιποτα μυστικα και τεχνικες και να μην τα μοιραστω μαζι σας;
χεχε.. Δίκιο έχεις.. Δεν εννοούσα κάτι τέτοιο! Πάντα βοηθάς με τις γνώσεις σου εμάς τους ''νιούμπηδες''! 😉
 
Paidia...ego pou ekana ti prospathia sas protino na xrisimopiite to harness sta neara pouia...diladi apo 2 minon...o 3-xronos Cockatiel mou me tipota den thelei na to foresi, ..den to fovate, apla den thelei kai prospathi na to vgalei sinexia... den thelo na to zorizo...
Elpizo kapoia mera tha exo mia ikogenia Cockatiel kai tote tha ksanadokimaso to xarnesss..
 
An tha xaso tin elpida kai den tha to foresi oute nearo cockatiel tote tha sto xariso. :)
H mipos na gino kataskevastis Bird harness stin Ellada :) xa-xa-xa... plaka kano... (Paidia, einai mias oras doulia!)
 
H πρωτη μας φωτο με το aviator harness... :D
Μολις αστραψε το φλας πεταξε (παρολο που τον εχω βγαλει ενα δισεκατομμυριο φωτογραφιες, απλα εψαχνε αιτια να φυγει😎) και μετα ηθελε να το βγαλει... Οποτε δεν ακολουθουν αλλες ακομη. Πηρε και ενα κομματακι κιτρινο τυρι για επιβραβευση.:) Στην επομενη επιτυχη εξορμηση ελπιζω να τα καταφερουμε για λιγο παραπανω. Νομιζω ομως οτι ειμαστε σε καλο δρομο.

Υ. Γ. το λουρακι δεν του το ειχα εφαρμοσει εντελως και αυτο ειναι που φαινεται κατι να φουσκωνει στην αγγραφα της ζωνης του harness στα δεξια.
 

Συνημμένα

  • Φοιβος-aviatorharness.webp
    Φοιβος-aviatorharness.webp
    6 KB · Προβολές: 147
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Κούκλος όπως πάντα ο Φοίβος 🙄. Νομίζω ότι του αξίζει ένα χειροκρότημα για την προοδό του
 
Μπραβο Ανεστη!
Ευχομαι συντομα να εχουμε την χαρα να δουμε και βιντεο με τον Φοίβο φοροντας το harness του, εν πτηση:D
 
επαναφερω αυτο το θεμα ρωτωντας τους φιλους
που ειχαν προσπαθησει με αυτο αν εχουν καποια
προοδο κανει
 
Εγώ προσπάθησα δεν τύχη. Πιστεύω ότι οι άνθρωποι που είχαν την επιτυχία με την HARNESS τους πουλί άρχισε όταν ήταν μικρά.
 
Πιστεύω ότι οι άνθρωποι που είχαν την επιτυχία με την HARNESS τους πουλί άρχισε όταν ήταν μικρά.
;)Γι'αυτο κι'εμεις ξεκινησαμε!:D Το δεχτηκε πολυ ανετα!
 

Συνημμένα

  • ο.webp
    ο.webp
    57,8 KB · Προβολές: 159
  • οο.webp
    οο.webp
    52,4 KB · Προβολές: 150
Συγχαρητήρια Σίσυ. Ούτε εγώ τα κατάφερα. Μου είχε στείλει ο Jamie από την Αμερική αλλά μετά από πολλές προσπάθειες δεν τα κατάφερα. Στρεσαριζόταν απίστευτα και μετά έπρεπε να τον ηρεμήσω για κανά δυο μέρες οπότε σκέφτηκα δεν αξίζει τον κόπο να τον ταλαιπωρώ. Όπως είπε και ο Jamie αλλά και η απόδειξη της Σίσυς έπρεπε να το κάνω όταν τον πήρα αλλά τότε δεν το ήξερα.:D
 
Παιδια, να σκεφτητε πως πρωτα αγορασα το Harness (με την βοηθεια ενος φιλου) και μετα απο μηνες βρηκα τον Mario!:D Τοσο πολυ ηθελα να ειμαι ετοιμη
 
Back
Top