Αναπαραγωγή Γεννήθηκε το πρώτο ζεμπράκι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Vasia24
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Δηλαδή όποτε βάζεις αυγοτροφή κατεβάζεις το κλουβί; Αν ναι τότε το κλουβί είναι σε λάθος θέση.

Στην ηλικία που είναι ο μικρός δεν πειράζει που μετακίνησες την φωλιά αλλά γενικά είναι κάτι που δεν κάνουμε. Αλλαγή θέση της φωλιάς ισοδυναμεί με εγκατάλειψη της φωλιάς σε πολλές περιπτώσεις.
 
Το κλουβι ειναι σε τοιχο με το πορτακι απομεσα... Δηλαδη ακουμπαει στο τοιχο.. και ειναι και ψηλα εγω να φανταστεις ειμαι 1.72 και ειναι πανω απο το κεφαλι μου.
 
Πολύ ψηλά, δεν χρειάζεται τόσο. Άδικα ταλαιπώρησε. Βάλε μια πανοραμική φωτογραφία να δούμε... 😎

Το πορτάκι εννοείς είναι από την πλευρά του τοίχου;
 
Ναι στο δευτερο ερωτημα και οσο για το οτι δε χρειαζετε τοσο ψηλα θα σου πω μονο οτι εχω κοινο κηπο με τον αδερφο μου.. Οποτε 6 παιδια +οσα ερχοντε και ολα περιεργα να δουν τα πουλακια... Τα ανεβασα και εγω ψηλα και τα αφησαν ησυχα
 
Απλα το πιο σωστο ειναι το κλουβι να ειναι σρ σταθερο σημειο. Οτι κανουμε το κανουμε χωρις να μετακινουμε το κλουβι στην αναπαραγωγη. Για ν μην τρομαζουμε τους γονεις, για να μην σπασουμε τα αυγα, για να μην παρατησουν την φωλια. Για χιλιους λογους.

Οπως και να εχει να το χαιρεσαι :).
 
Back
Top