Αναπαραγωγή Γεννα budgies scale face

Τα αλλα πουλακια να τα εχω μακρυα;
Τι άλλα πουλάκια έχεις; Φυσικά καλύτερα μακριά και θα καθαρίζεις πρώτα εκείνα και στο τέλος το άρρωστο για να μην μεταφέρεις οτιδήποτε με τα χέρια σου.
 
Παιδια εσκασε το πρωτο αυγο να βγαλω το αρσενικο απο το κλουβι με το σκαιλι φαισ?δεν εοδα και πολυ διαφορα παροτι του κανω την θεραπεια
 
Πότε έσκασε σήμερα; Άντε με το καλό και στα υπόλοιπα. Έδωσες αυγοτροφή; Το θηλυκό βγαίνει καθόλου έξω από την φωλιά;
 
Ναο εσκασε σημερα ναι δινω απο ολα ναι την ειδα να βγαινει που και που να τον αφησω μεχρι να σκασουν ολα;
 
Αν θα είσαι συνέχεια εκεί μέχρι το σούρουπο, βγάλε τον δοκιμαστικά και βάλε τους σπόρους, την αυγοτροφή,το κεχρί μίλλετ και το σουπιοκόκκλαλο, πολύ κοντά στην έξοδο της φωλιάς για να μην ταλαιπωρείται το θηλυκό.
Αν δεις ότι βγαίνει, άφησέ τον χώρια. Αλλιώς αναγκαστικά θα ξανά μπει το βράδυ.
Από το σούρουπο ή από αύριο θα αρχίσουν να ταΐζουν το νεοσσό.
 
Παιδια τα παπαγαλακια ανοιξαν τα ματια τους εβγαλαν αρκετα φτερα μπορω να τους βαλω καθαρη φωλια η να μην τα ενοχλησω;
 
Καλό θα είναι να μην τα ενοχλήσεις γιατί σε περίπτωση που φοβηθούν και εγκαταλείψουν την φωλιά θα υπάρξει πρόβλημα
 
Είναι λερωμένη γύρω γύρω η φωλιά; Τι υλικό είχε στρώσει η μάνα; Αν έχεις καλές σχέσεις μαζί της και σε ανέχεται, καθάρισε τοπικά περιμετρικά τις κουτσουλιές.
 
Είναι λερωμένη γύρω γύρω η φωλιά; Τι υλικό είχε στρώσει η μάνα; Αν έχεις καλές σχέσεις μαζί της και σε ανέχεται, καθάρισε τοπικά περιμετρικά τις κουτσουλιές.

Mαρία budgies είναι, τουλάχιστον έτσι λέει το θέμα. :)
 
Αυτό εξαρτάται από το πόσο λερωμένη είναι η φωλιά και πόσο ανεκτικό είναι το θηλυκό σου. Σε αγριεύει όταν ανοίγεις το πορτάκι;
 
Κάποια στιγμή που θα βγει από την φωλιά, πάρε μία μπατονέτα ή κάτι άλλο κάπως μακρύ και μάζεψε τις πολλές-πολλές κουτσουλιές. Μην φανταστείς πως θα την κάνεις λαμπίκο. Απλά θ' αφαιρέσεις το πολύ στρώμα.
 
Παιδια εχω ενα παπαγαλο που ειναι μονο του μου εφυγε το αλλο εχει και ενα μηνα πειραζει ν το βαλω νε το ζευγαρη και τα νεογνα 1 μηνου;
 
Back
Top