Φροντίδα Δεύτερη προσπάθεια "εξημέρωσης" budgie

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Rafkai
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Πρώτον δεν ειπα πουθενά ότι θα είναι στο ίδιο κλουβί αν δε ταιριάξουν. Είπα μόνο ότι αν τα βρουν με τη παρέα μεταξύ τους δε με πειράζει αν προτιμούν το ένα τη παρέα του άλλου κ όχι τη δική μου. Δεύτερον δεν είπα ΠΟΥΘΕΝΑ ότι θα ημερεψει το άγριο αν πάρω ήμερο αυτό είναι δικό σας συμπέρασμα.
Τριτον το πουλάκι που θα πάρω είναι μεγαλωμένο με άλλα του είδους του οπότε γι αυτο κ δε καταλαβαίνω ποιο είναι το θέμα?
Τέταρτον το αν θα τα βρουν η όχι είναι άσχετο με το αν είναι κ τα δυο ημέρα κ τα δυο άγρια.?
Πέμπτον δεν ήξερα ότι είναι κακό να πάρεις άλλη γνώμη αν έχεις ψάξει. Οπότε ζητώ συγγνώμη και αποχωρώ από το φόρουμ
Ευχαριστώ
Αυτό που έχετε δεν είναι τι δεν μπορείτε να καταλάβετε
[automerge]1641240354[/automerge]
Καλο θα ήταν να ακούσετε δύο έμπειρους ιδιοκτήτες επειδή αν ήσασταν και εσείς δεν νομίζω το παπαγαλάκι σαν να ήταν άγριο ούτε θα μας ρβτουσατε για τα πάντα
 
Καλή μου ανεφερες οτι παιρνεις ενα δευτερο πουλακι για να εχει παρεα στο πρωτο.
Αν εσυ εννοεις οτι θα κανει παρεα απο αλλο κλουβι,αλλο δωματιο ή αλλο συμπαν ειναι κατι που προσωπικα δεν μπορω να μαντεψω.

Την γνωμη μου δεν την κατεθεσα ντε και καλα για να την αποδεχθεις,μπορεις εσυ να μην την διαβασεις καν αν θελεις και πιστεψε με δεν θα τα βαψω μαυρα.
Την γνωμη μου την καταθετω για οποιον εχει ορεξη να την διαβασει και για τους μελλοντικους αναγνωστες του θεματος.

Εσυ μπορεις να κανεις οτι θελεις με τα πουλακια σου γιατι στην τελικη αν κατι παει στραβα ουτε εγω ουτε κανενα αλλο μελος θα κληθουμε -πρακτικα- να στο λυσουμε.
 
Back
Top