Αναπαραγωγή Δημιουργία φωλίτσας

Να κ μια φωτο με το μικρο μας. Μεγαλωνει κ μαλλον ειναι μοναχοπαιδι! Εχει κ ενα αλλο αυγουλακι αλλα δε νομιζω να βγει γιατι εχουν περασει οι μερες.
 

Συνημμένα

  • DSC03965.webp
    DSC03965.webp
    38,6 KB · Προβολές: 115
Αννούλα να σου ζήσει! Είναι υπέροχο! Ελπίζω και τα δικά μου κάποια στιγμή να αποκτήσουν μωρά και να νιώσω την χαρά που νιώθεις.
 
Ειναι το ατιμο! Κ αρχιζει κ βγαζει φτερακια, χεχε. Απο αυριο λογικα θα αντικρυσει κ πρωτη φορα τον κοσμο ετουτο!:D
Γιωργο εννοειται οτι θα θελει ταιρι οταν με το καλο μεγαλωσει! Χεχε. Οποτε μας βλεπω συμπεθερους! 😀.
Υ. Γ. κατι ασχετο να ρωτησω, στη φωτο αλαλ κ γενικα σημερα παρατηρησα οτι στο λαιμο του, ειναι φουσκωμενο δεξια σαν να εχει καποιον ογκο. Ειανι απο το φαι λετε;φαινεται κ στη φωτο εαν το παρατηρησετε διπλα απο το κεφαλακι του..😕
 
Ναι το φα'ί' είναι! Μην σε ανησυχεί, καλό σημάδι είναι, το τα'ί'ζουν οι γονείς του!
 
να σου ζησει! Ειναι πανεμορφο και φανταζομαι και μικροσκοπικο! Μια φορα ειχα δει ενα αυγο απο παραδεισια και ηταν παρα μα παρα πολυ μικρο! Οσο για τον ογκο που λες εγω νομιζω οτι ειναι απο το φαγητο! Μπορει βεβαια να εχει παρει και λιγο αερα μεσα για αυτο να σου φαινεται ετσι!
 
Άννα θα μεγαλώσει πολύ αυτός ο "όγκος". Είναι από το φαΐ και κάθε μέρα θα βλέπεις ότι οι γονείς ταΐζουν και περισσότερο. Στις 6-7 ημέρες θα είναι μεγαλύτερο το φούσκωμα και από το κεφάλι του. Άντε με το καλό στο κλαρί και πάντα έτσι προκομένοι να βγαίνουν οι γονείς 🙂
 
To ζουζουνι μας σιγα σιγα μεγαλωνει! Ειναι κ μοναχοπαιδι κ το εχουν στα ωπα ωπα οι γονεις!:D Η μαλλον... Οχι μονο οι γονεις αλλα κ εγω! Ιδου ενα βιντεακι που το δειχνει στο χερι μου πανω
 

Συνημμένα

Αννούλα απίστευτο το πιτσιρίκι!
Να το χαίρεσαι! Θα του κάνω ενα προξενιό εγώ...
 
Δυο νεες φωτο απο το νεο πουλακι το οποιο μεγαλωνει παρα πολυ γρηγορα! Απο χθες ιδιως δετο πιστευα, εχει γεμισει στα φτερακια του τελειως με πουπουλα! Σε χρωμα μοιαζει με τη μαμα του αποτι βλεπω αν κ δεν ειναι στανταρ.
τις φωτο τις παραθετω γιανα βλεπετε την αναπτυξη του μικρου, πιστευω οτι ειναι ενδιαφερον. Απο εκει κ περα δεμε πειραζει ακομα κ εαν δε μου λετε νατο χαιρομαι κτλ. Γιατι θα βαλω κ αλλες αργοτερα.
 

Συνημμένα

  • DSC01298.webp
    DSC01298.webp
    36,5 KB · Προβολές: 104
  • DSC01299.webp
    DSC01299.webp
    44,6 KB · Προβολές: 112
Γιωργο το μικρο εχει γινει ολοκληρο πουλακι πλεον! Χεχε. Εχει πολυ πλακα. Το εχουν μοναχοπαιδι κ μου φαινεται ειναι καλομαθημενο. Το βραδυ κοιμουνται στη κουνια που τους εχω κ οι 3 κ στη μεση ο πατερας! Εχει απιστευτο γελιο. Εδω φωτος.
 

Συνημμένα

  • DSC01324.webp
    DSC01324.webp
    50,6 KB · Προβολές: 93
  • DSC03987.webp
    DSC03987.webp
    48 KB · Προβολές: 119
Φοβερό το τσιπιρίκι! Βλέπω είναι πολύ εξηκοιομένος μαζί σου! Μπράβο που τα κατάφερες!
 
Back
Top