Φροντίδα Διαμόρφωση ζευγαρώστρας για πάροτλετ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ζιζι
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Σας ευχαριστώ όλους πολύ 🙂
Η μικρή είναι σαν μικρουλικο ζαχαρωτό αχλαδακι. Βέβαια παρότι στον δρόμο ήταν πολύ ζωηρή, απο τη στιγμή που την εβαλα στο κλουβί της κάθεται στο ίδιο μέρος ακίνητη και δεν έχει φαει ούτε πιει νερό. Κανένα τιτ τιτ κάνει που και που 😐
 
Λ
Σας ευχαριστώ όλους πολύ 🙂
Η μικρή είναι σαν μικρουλικο ζαχαρωτό αχλαδακι. Βέβαια παρότι στον δρόμο ήταν πολύ ζωηρή, απο τη στιγμή που την εβαλα στο κλουβί της κάθεται στο ίδιο μέρος ακίνητη και δεν έχει φαει ούτε πιει νερό. Κανένα τιτ τιτ κάνει που και που 😐
Λογικό είναι να έχει τέτοια αντίδραση. Είναι το σοκ από την αλλαγή περιβάλλοντος. Σε λίγο που θα αρχίσει να "ουρλιάζει" θα εύχεσαι να ήταν όπως πρώτα 😉😋
 
Κουκλί η μανταμιτσα!

Ονομα δεν μας είπες, όπως και να χει εγώ σαχαμπαινα θα την λέω 😂
😂 Ονομα δεν βρήκαμε ακόμη. Μέχρι τώρα οι της Ελλάδας την αποκαλούν Σαχαμπαινα και οι της Τουρκίας Σαχαμπα 😂

Λογικό είναι να έχει τέτοια αντίδραση. Είναι το σοκ από την αλλαγή περιβάλλοντος. Σ
Έτσι λες ε; Πρώτη φορά νεοφερμένο πουλάκι μου μένει τόση ώρα ακίνητο και μου φαίνεται περίεργο έως και παρεξηγησιμο 😏
 
Έτσι λες ε; Πρώτη φορά νεοφερμένο πουλάκι μου μένει τόση ώρα ακίνητο και μου φαίνεται περίεργο έως και παρεξηγησιμο
Ναι, σίγουρα! Προσωπικά το παθαίνω με τις κότες μου όταν χρειάζεται να τις μεταφέρω από το ένα κοτετσι στο άλλο. Λες και τις πηγές σε άλλο πλανήτη! Θα συνέλθει γρήγορα πιστεύω και θα αρχίσει την εξερεύνηση.

Υ. Γ. Αν θες άνοιξε ένα νέο θέμα για να σου προτείνουμε ονόματα.
 
Άντε παιδιά, άλλαξε πατηθρα. Κάτι είναι κι αυτό 😂



Έχει απόλυτο δίκιο ο Γιάννης. Όπως επίσης μην αγχωθείς αν τις δύο πρώτες μέρες δεν φάει
Αυτό δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι. Ευτυχώς την είδα που έφαγε και ήπιε νεράκι στον εκτροφέα πριν φύγουμε.
 
Τελεια η σαχαμπαινα! Ο ορφεας εκανε να φαει 2,5 μερες και νερο 4 αν θυμαμαι καλα... Μη στεναχωριεσαι θα την κοψει λορδα κ θα φαει...😀... Τα τερατα τα καινουργια μου δεν καταλαβαν χριστο... Ταιζουν κ το πατωμα!
[automerge]1549807878[/automerge]
Μαλλον παιζει ρολο η ηλικια τους!
 
Τελεια η σαχαμπαινα! Ο ορφεας εκανε να φαει 2,5 μερες και νερο 4 αν θυμαμαι καλα... Μη στεναχωριεσαι θα την κοψει λορδα κ θα φαει...😀... Τα τερατα τα καινουργια μου δεν καταλαβαν χριστο... Ταιζουν κ το πατωμα!
[automerge]1549807878[/automerge]
Μαλλον παιζει ρολο η ηλικια τους!
4 μέρες ε; Δεν μου έτυχε ποτέ. Άρχισε να κόβει βόλτες στο κλουβί, ίσως την εντυπωσιάσει κάτι και φάει 🤔
 
4 μέρες ε; Δεν μου έτυχε ποτέ. Άρχισε να κόβει βόλτες στο κλουβί, ίσως την εντυπωσιάσει κάτι και φάει 🤔
Ναι μωρε η γλυκουλα θα φαει... Ειναι κ μικρουλα! Τα δικα σου δεν φωναζουν το ενα το αλλο; Εγω τα εχω απο την μια ακρη του σπιτιου στην αλλη και γινεται πανικος!
 
Ναι μωρε η γλυκουλα θα φαει... Ειναι κ μικρουλα! Τα δικα σου δεν φωναζουν το ενα το αλλο; Εγω τα εχω απο την μια ακρη του σπιτιου στην αλλη και γινεται πανικος!
Ο Σαχαμπ ξελαρυγγιαζεται από το άλλο δωμάτιο αλλά η μικρή ακόμη κάτι δειλά τιτ τιτ κάνει. Αυτός δεν την έχει πάρει χαμπάρι σίγουρα. Φωνάζει μόνο επειδή φεύγω από το δωμάτιο του. Τις επόμενες μέρες θα δούμε 🤨
 
Ο Σαχαμπ ξελαρυγγιαζεται από το άλλο δωμάτιο αλλά η μικρή ακόμη κάτι δειλά τιτ τιτ κάνει. Αυτός δεν την έχει πάρει χαμπάρι σίγουρα. Φωνάζει μόνο επειδή φεύγω από το δωμάτιο του. Τις επόμενες μέρες θα δούμε 🤨
Τυχερη! Αν αρχισουν κ τα δικα σου θα σου στειλω ωτοασπιδες! 😀
 
Τυχερη! Αν αρχισουν κ τα δικα σου θα σου στειλω ωτοασπιδες! 😀
Μπα δεν θα τις χρειαστώ. Τα παροτλετακια έχουν όλα τα στραβά του κόσμου αλλά ευτυχώς δεν έχουν δυνατή φωνή 🤣
Καμιά σχέση με τα λοβακια τα οποία προσωπικά δεν μπορώ να διαχειριστώ ούτε σε πονηριά, εξυπνάδα, υπερκινητικότητα αλλά ούτε στη φωνή. Σου τρυπάνε το τύμπανο. Περαστικά σας 😂
 
😀... Ο Ζάχος θα μας πει :)
Προς το παρόν θα σου πω εγώ γιατί μου φαίνεται ότι σε φτάνω και σε ξεπερνάω. Σε δύο ώρες θα κοιμηθεί και ακόμη δεν έφαγε ρε Γιώργο 😥
 
Προς το παρόν θα σου πω εγώ γιατί μου φαίνεται ότι σε φτάνω και σε ξεπερνάω. Σε δύο ώρες θα κοιμηθεί και ακόμη δεν έφαγε ρε Γιώργο 😥
Δεν νομίζω να πάθει κάτι! Κάτσε να ξυπνήσει το πρωί και θα την βρεις άδεια την ταιστρα!
 
Προς το παρόν θα σου πω εγώ γιατί μου φαίνεται ότι σε φτάνω και σε ξεπερνάω. Σε δύο ώρες θα κοιμηθεί και ακόμη δεν έφαγε ρε Γιώργο 😥
Εγώ την 1η μέρα δεν τον πλησίασα καθόλου... Καθόλου όμως... Και έφαγε το απόγευμα την ημέρα που τον πήρα... Βάλε μπόλικη τροφή να τη δει να λιγουρευτεί... :)
 
Back
Top