Φροντίδα Διαφορες Ιδεες για παιχνιδια παπαγαλων

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης gioste
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
παιχνιδια που εφτιαξα για μικρου μεγεθους παπαγαλακια...

το ενα εχει φυλα ευκαλυπτου και ασπρο χαρτι για να καταστρεψουν και ενα κουδουνι που τρελενονται... Και το αλλο ειναι μια καρυδα-κρυψωνα που ειδα στο google και την εκανα και εγω...
 

Συνημμένα

  • 100_1141.webp
    100_1141.webp
    39,7 KB · Προβολές: 193
  • 100_1131.webp
    100_1131.webp
    32,3 KB · Προβολές: 175
Πολυ ωραια Αγγελε!
Μεγαλη συμπτωση! (😛η δευτερη μεσα σε τρεις μερες) Θα βαλω σε λιγο κι'εγω μια φωτο της κρυψωνας απο καρυδα που εφτιαξα, για τον 😉μικρο που θα παρω!:D
 
Η δικη σου ειναι τελεια!
Η δικη μου θελει λιγη δουλεια ακομα:D σκεφτηκα να την βαλω στο σταντ που του ετοιμαζω. Το κατω της μερος το εχω ανοιξει εντελως, ωστε να μπορω καθαριζω τις κουτσουλιες απο το μπολακι, χωρις να λερωνεται η καρυδα 😉
 

Συνημμένα

  • P1211667.webp
    P1211667.webp
    45,1 KB · Προβολές: 146
Πολύ εξυπνη κατασκευή Αγγελε και Σίσσυ! Μπράβο! Καλή διασκέδαση με τα καμώματα των μικρών σας φίλων. Θα χαρούμε να τα δούμε εν δράση!

Απορία: Που βρήκατε την καρύδα; 😕
 
εγω απο σουπερ. Για φαγωμα ηταν! Εγω σισσυ ειμαι στο φτιαξιμο ενος μινι παιχνιδοτοπου και ενος κλαδιου-σταντ...
 
Αγγελε με τι την ανοιξες την τρυπα χωρις να σπασει ολοκληρη;

Στα μεγαλα σουπερ μαρκετ και στα μεγαλα μαναβικα τις πουλανε. :)
 
στην αρχη ανοιξα μια τρυπα με το τριπανι για να φυγει το "γαλα" και μετα με σεγα...θελει παρα πολυ προσοχη με την σεγα γιατι ειναι στρογγυλι και αν σου ξεφυγει μπορει να χασεις κανενα δαχτυλο...
 
... Εγω σισσυ ειμαι στο φτιαξιμο ενος μινι παιχνιδοτοπου και ενος κλαδιου-σταντ...
Η σκεψη μου Αγγελε, ειναι να μετατρεψω ενα σταντ (για μεγαλο παπαγαλο, που αγορασα σε τιμη ευκαιριας)
σε σταντ-παιχνιδοτοπο, οταν το τελειωσω θα σας το παρουσιασω😉
 
και ενα απο ευκαλιπτο... Θα βαλω και κουδουνακι..
 

Συνημμένα

  • 100_1143.webp
    100_1143.webp
    25,7 KB · Προβολές: 154
και μια κουνια απο κρεμαστρα! Εχει ξυλακια κανελας και χαντρες...
 

Συνημμένα

  • κουνια.webp
    κουνια.webp
    28,8 KB · Προβολές: 149
υπαρχει και ενα απλο παιχνιδακι που το ευχαριστιονται ομως παρα πολυ οι παπαγαλοι μεσαιου μεγεθους. τους αρεσει να χωνουν το κεφαλακι τους στο αδειο ρολο απο το χαρτι της τουαλετας! Θα το δειτε σε πολλα βιντεο σαν παιχνιδι peek a boo . Ειμαι σιγουρος οτι ο jamieo θα το καταλαβει
 
ακομα ενα παιχνιδι για τα μπατζι... Ειναι σχοινι απο λιναρι πλεγμενο και καρύδα... Και φυσικα.. Ενα κουδουνι...
 

Συνημμένα

  • 100_1532.webp
    100_1532.webp
    50,8 KB · Προβολές: 165
  • Like
Αντιδράσεις: mariah
Αγγελε πριν τα βαλεις εκανες καποια προεργασια;Εννοω τα επλυνες με κατι; Μ'αρεσε παρα πολυ. Πρωτοτυπο παιχνιδακι και δημιουργικο!
 
επιδη εχει σκοινι το ψεκασα με σπρεϊ για ψειρες... Και επλινα τη καρυδα...
 
Back
Top