Γενικά Είμαι ο Ιγκόρ και είμαι καλά!

IasonasΚ

PB New Member
Εγγραφή
21 Ιουν 2018
Μηνύματα
301
Πόλη
Αθήνα
Χθες το πρωί παρέλαβα τον μπόμπιρα από το Ζαχαρία!

Όλη την Παρασκευή ήταν σκιαγμενος και είχε κουρνιασει στο κλαδάκι του. Σήμερα όμως όπως μου είπε ο Ζάχος άλλο πουλάκι!
Με την πρώτη ανέβηκε στο δάχτυλο μου αλλά βλέπετε ο κύριος ήθελε θέα και σκαρφάλωσε στο κεφάλι. Είχαμε και μερικές πτήσεις με όχι τόσο καλές προσγειωσεις αλλά ήμουν πολύ προσεκτικός και δεν είχαμε κανένα τραυματισμό, όπως μου είπε και ο Ζαχαρίας χρειάζεται χρόνο για να μάθει τον χώρο. Το πρόβλημα είναι ότι ακόμα δεν έχει αγγίξει τα μπωλακια με το νερό και την τροφή αλλά το κεχρί το ξέσκισε!

Ορίστε και μερικές τσουλουφατες φώτο, το δικό του από χαρά το δικό από τον υπνο και το μαξιλάρι 😛


IMG_20181020_112610-768x1024.webp
IMG_20181020_112855-1836x2448-734x979.webpIMG_20181020_112736-1224x1632-918x1224.webpIMG_20181020_112714-768x1024.webp
 
Τελευταία επεξεργασία:
Καλησπέρα Ιάσωνα! Καλώς τον δέχτηκες τον μικρό! Να σου ζήσει πολλά πολλά χρόνια και να τον χαίρεσαι με τις συμπεριφορές του και με την μοναδική αλληλεπίδραση σας! Όμορφος, χαριτωμένος και ζωηρός! Ότι καλύτερο! Καλή σας συνέχεια εύχομαι! 🙂

Πολλά μπράβο φυσικά και στον Ζαχαρία που για μία ακόμη φορά εμπιστεύεται ένα από τα παπαγαλάκια του! 🙂
 
Να τον χαίρεσαι τον μικρο σου!
Είναι πανέμορφος!

Το πρόβλημα είναι ότι ακόμα δεν έχει αγγίξει τα μπωλακια με το νερό και την τροφή
Είναι σύνηθες φαινόμενο αυτό μετά από αλλαγή περιβάλλοντος, κάποια κάνουν μέχρι και τρεις μέρες να πλησιάσουν φαγητό και νερό.
 
Κούκλος!
Του Ζάχου τα πουλάκια είναι τέλεια.
όχι τόσο καλές προσγειωσεις
Την προσγείωση τη μαθαίνουν νομίζω, δεν την έχουν έμφυτη. Σε μία εβδομάδα θα προσγειώνεται στο δάχτυλο (ούτε καν στο χέρι), θα μάθει να κεντράρει, μην σε ανησυχεί :)
 
γεια σου Ίγκορ ! Κουκλάκι σκέτο είσαι! 🙂
να τον χαίρεσαι Ιάσωνα και να περνάτε πολλές χαρούμενες και δημιουργικές ώρες!
όπως σου είπαν τα παιδιά, μόλις προσαρμοστεί θα αρχίσει να τρώει και να πίνει.
και μην σε ανησυχούν οι πτήσεις-προσγειώσεις. Μόλις μάθει τον χώρο,θα είναι όλα καλά!
 
Ήδη από σήμερα οι προσγείωσεις έχουν βελτιωθεί αισθητά, έχει βρει 2 σημεία που του αρέσουν και πάει.
Τον είδα επίσης να πηγαίνει στο μπωλακι του νερού και να πίνει αλλά την τροφή δεν την έχει αγγίξει ακόμα. Σκεφτόμουν μήπως του αφαιρουσα το κεχρί για λίγο γιατί κι εμένα αν μου βάζατε στο ίδιο τραπέζι σουβλάκια και γεμιστά μόνο τα σουβλάκια θα έτρωγα 😛. Τι λέτε;
 
Καλή ιδέα. Θα φάει, μην αγχώνεσαι!
Πήρες την ίδια μάρκα τροφή που έτρωγε πριν;

Πάντως η 1η φωτό απίστευτη... Κοιτάζει με ύφος λες και ανέβηκε στην 1η θέση στο βάθρο :)
 
Ιάσωνα καλως τον δεχτηκες!
Να σου ζησει και να περασετε αξεχαστες στιγμες μαζι!
Ειναι απιστευτο πουλακι και απο χαρακτηρας πολυ αγαπησιαρης και χαδιαρης, απο γλωσσα δε... Μην αρχισει!

Καλη ζωή να εχετε!
 
Βαγγέλη φαντάσου ότι όταν πήγε να τον παραλάβει ο πατέρας μου του είπαν οι άνθρωποι εκεί έλα παρτον μας έχει πάρει το κεφάλι 😀.

Το μόνο αρνητικό είναι ότι χαλάει τον κόσμο για κανενα δεκαλεπτο όταν βγαινω από το δωμάτιο. Βέβαια εγώ δεν του δίνω σημασία μιας και δεν θέλω του επιβραυβευσω αυτή την συμπεριφορά.
 
Back
Top