Γενικά Είμαι περήφανος κάτοχος 2 υπεροχών καρδερίνων

παντα με τα καλα σου λογια, αν προσεξεις αυτο που σαλιαριζει, ειναι και το μοναδικο που ακομα δεν φαινεται ιχνος κοκκινου στη μασκα, ενω το τελευταιο με τη σειρα που τα βλεπουμε στο πρωτο βιντειο, ειναι πολυ φανερη η αρχη του ντυσιματος
Ναι ναι, ισχύει! Και εγώ το παρατήρησα. Ίσως η αλλαγή του φτερώματος να διαφέρει από πτηνό σε πτηνό.
 
το συνήθισα πλεον, σκετη απογοητευση ως προς την συμπεριφορα των μικρων απεναντι μου, αγριοπουλια σκετα, μετα απο τοσους μηνες οταν πανω να αλλαξω τροφη και νερο χτυπιουνται ακομα.
Με το καλο αν καταφερω και βγαλω νεα μωρα, θα ειμαι απο την πρωτη μερα πανω απο το κεφαλι τους, για να με συνηθίζουν.


νομιζω οτι θα εχεις καλυτερα αποτελεσματα στην φαση της ενηλικιωσης, δεν ξερω αν θα φτασουν τα επιπεδα του ζευγαριου σου αλλα θα ειναι καλυτερα
ειναι και θεμα χαρακτηρα του καθε πουλιου
 
Λοιπόν, η καρδερίνα είτε είναι άγρια είτε είναι γεννημένη σε κλούβα αν δεν πίνεις τουλάχιστον έναν ελληνικό διπλό παρέα της δεν πρόκειται να ηρεμήσει.:D Με την έννοια που θες εσύ πάντα. Να μην χτυπιούνται σαν παλαβες ακόμη και για τις εξωτερικές εργασίες όπως αλλαγή νερού, τροφής κλπ.
Όταν χρειάζεται να βάλεις χέρι στο κλουβί σκουζουν κιόλας;
Μην σε πτοεί αυτό, ούτε αν φτιάξουν ολοκληρωμένη και τέλεια μάσκα. Για να βεβαιωθείς το τι είναι το καθένα, πιάσε τα αν μπορείς και κοίτα την φτερούγα εκεί που τελειώνει στον ώμο. Αν είναι μαύρη μέχρι τέλους είναι αρσενικό αν καφετιζει θηλυκό. Να ξες τα καλά θηλυκά είναι δυσεύρετα 😉
Καλή συνέχεια και με το καλό να δεχτείς το νέο ζευγαράκι.
Υγ
Πρέπει να διαμορφώσεις κατάλληλο χώρο για εκτροφή, γιατί βλέπω το χοντραινεις πολύ το παιχνίδι. 👍
 
Back
Top