Γενικά Είμαι περήφανος κάτοχος 2 υπεροχών καρδερίνων

Πρόσφατα είχα περιστατικό και στα 2 μου ζευγάρια, μετά από χορήγηση μπρόκολου να παρουσιάζουν για ένα πρωινό διάθεση φουσκωματος.
Το απέδωσα στο μπρόκολο γιατί ήταν η μόνη αλλαγή που είχα κάνει.
Τα πουλιά συνήλθαν μόνα τους και από εκείνη την ημέρα έχω αρκεστεί μόνο στην γλυστριδα από τον κήπο μου.

Η γλυστριδα είναι ένα φυτό πολύ κοντά στο χώμα με ότι αυτό συνεπάγεται, είναι ευκολο να φέρει ρύπους,έρχεται σε επαφή με αλλα ζώα κτλ
Θέλει πολύ προσοχή όταν είναι εμπορίου.
 
Αντωνη εχτες τους εδωσα μπροκολο, λες να ειναι απο αυτο; Βεβαια διαθεση για φουσκωμα δεν ειδα εγω, μονο το δεξι ποδι ειδα ορθιο και να ειναι γενικα νωχελικος.
 
από την στιγμή που έκοψες το αυγο θα δείξει αν είναι θέμα πρωτεΐνης

το πόδι το κρατάει στον αέρα ή το μαζεύει μέσα στο φτέρωμα;
 
το μαζευει μεσα στο φτερωμα, μονο αν πλησιασω κοντα το κραταει στον αερα. Δειχνει μια διστακτικοτητα, οταν με βλεπει να πλησιαζω το εχει στον αερα, αν πλησιασω περισσοτερο το παταει κανονικα.
 
Ισως, μπορει να προκληθηκε εχτες που εβαλα χερι μεσα να αφαιρεσω την φωλια.
 
Τελικα πρεπει να ηταν ιδεα μου για τον αρσενικο χτες. Πριν λιγο εκανε παλι μαθηματα φωνητικης στα μωρα.
Τα 2 ασχημακια τα κοβω για αρσενικα, αν και νωρις ακομα.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

πολυ σαλιαρισμα αλλα απο μασκα τιποτα, σκεφτομαι να τον βαλω σε αλλο κλουβι να ειναι μονος τους, τι λετε οι εμπειροτεροι;
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

πολυ σαλιαρισμα αλλα απο μασκα τιποτα, σκεφτομαι να τον βαλω σε αλλο κλουβι να ειναι μονος τους, τι λετε οι εμπειροτεροι;

για ποιον λογο θες να τα χωρισεις, ποια ειναι η σκεψη σου;
 
απο εβδομαδα περιμενω νεα πουλια φετινα, ειναι ηση ντυμενα και οπως μου ειπε ο εκτροφεας ειναι αδερφια αλλα απο διαφορετικη μανα, τωρα εγω το σαλιαρικο μου εχει μεγαλη πιθανοτητα να ειναι αρσενικο, η σκεψη μου ειναι να μπει σε νεα ζευγαρωστρα μονο του και μετα την καραντινα να μπει ενα απο τα νεα θηλυκα ωστε τα πουλια να γνωριστουν απο τωρα τουλαχιστον.
 
γενικα τα ζευγαρια θες να τα εχεις ολο τον χρονο μαζι;

αν ναι δεν βρισκω καποιο λαθος στην σκεψη σου
απο το βιντεακι παντως λιγες πιθανοτητες να μην ειναι αρσενικο
 
γενικα τα ζευγαρια θες να τα εχεις ολο τον χρονο μαζι;

αν ναι δεν βρισκω καποιο λαθος στην σκεψη σου
απο το βιντεακι παντως λιγες πιθανοτητες να μην ειναι αρσενικο


ναι, ετσι κι αλλιως δεν εχω μεγαλη κλουβα, ετσι ωστε το καθενα να διαλεξει μονο του ταιρι, θελω να τα βαλω απο τωρα να δω αντιδρασεις.
 
ναι, ετσι κι αλλιως δεν εχω μεγαλη κλουβα, ετσι ωστε το καθενα να διαλεξει μονο του ταιρι, θελω να τα βαλω απο τωρα να δω αντιδρασεις.

Aπλα να τους δωσεις χρονο και ως προς την μεταξυ τους συμπεριφορα αλλα και ως προς την συμπεριφορα τους προς εσενα.
Μην μπεις σε συγκρισεις με το πρωτο σου ζευγαρακι και απογοητευθεις.
 
Aπλα να τους δωσεις χρονο και ως προς την μεταξυ τους συμπεριφορα αλλα και ως προς την συμπεριφορα τους προς εσενα.
Μην μπεις σε συγκρισεις με το πρωτο σου ζευγαρακι και απογοητευθεις.

το συνήθισα πλεον, σκετη απογοητευση ως προς την συμπεριφορα των μικρων απεναντι μου, αγριοπουλια σκετα, μετα απο τοσους μηνες οταν πανω να αλλαξω τροφη και νερο χτυπιουνται ακομα.
Με το καλο αν καταφερω και βγαλω νεα μωρα, θα ειμαι απο την πρωτη μερα πανω απο το κεφαλι τους, για να με συνηθίζουν.
 
Καλησπέρα Τάσο! Και εγώ πιστεύω ότι είναι αρσενικό αυτό που "σαλιαρίζει", λόγω των επίμονων προσπαθειών του. 😉

Όσο για την δημιουργία της μάσκας, από ότι φαίνεται θα χρειαστεί να κάνεις λίγη παραπάνω υπομονή. Αν και, από ότι είδα, έχει αρχίσει αμυδρά. :)
 
Καλησπέρα Τάσο! Και εγώ πιστεύω ότι είναι αρσενικό αυτό που "σαλιαρίζει", λόγω των επίμονων προσπαθειών του. 😉

Όσο για την δημιουργία της μάσκας, από ότι φαίνεται θα χρειαστεί να κάνεις λίγη παραπάνω υπομονή. Αν και, από ότι είδα, έχει αρχίσει αμυδρά. :)

παντα με τα καλα σου λογια, αν προσεξεις αυτο που σαλιαριζει, ειναι και το μοναδικο που ακομα δεν φαινεται ιχνος κοκκινου στη μασκα, ενω το τελευταιο με τη σειρα που τα βλεπουμε στο πρωτο βιντειο, ειναι πολυ φανερη η αρχη του ντυσιματος
 
Back
Top