Ασθένειες Είναι άρρωστο τι έχει;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης giannis 7
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Κατάσταση
Κλειστό.

giannis 7

Banned
Εγγραφή
9 Ιουλ 2008
Μηνύματα
76
Παιδιά γειά σας σήμερα ο chico κοιμόταν μέχρι το μεσημέρι κάθε 5 λεπτά κουτσουλάει και τα κόπρανά του είναι κόκκινα. Του πέφτουν φτερά και είναι αδιάθετος. Τι έχει;Χρειάζομαι την βοήθειά σας.
 
τι περιμενεις; Τρεξε στο γιατρο! Το κοκκινο,υποθετω ειναι αιμα;καλο δεν ειναι, αρα τρεξε να τον σωσεις! Καθυστερησεις δθστθχως τετοια θεματα δεν σηκωνουν
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Το χρώμα πρέπει να είναι απο τα κόκκινα πέλλετς νομίζω αλλα δεν είμαι σίγουρος
 
μην χανεις καθολου χρονο. εδω δεν ειμαστε κτηνιατροι. Θα ακουσεις δεκα εκδοχες που θα σε καθησυχασουν η θα σε ξεσηκωσουν αλλα το πουλι δεν θα το γιατρεψεις μεσα απο το ιντερνετ
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Το χρώμα πρέπει να είναι απο τα κόκκινα πέλλετς νομίζω αλλα δεν είμαι σίγουρος


Ειναι το πιθανοτερο! Σχεδον παντα βγαινει χρωμα απο τα πελετς στις κουτσουλιες... 😉... Τυχαινει να εχει και ανακατεμενα χρωματα καμια φορα αναλογα με το ποια χρωματα πελετες εχει φαει...

Το οτι κοιμοταν μεχρι το μεσημερι ειναι το ανησυχητικο... Δεν εφαγε; Δεν ειχε ορεξη για παιχνιδι; Πως ηταν η διαθεση του οταν ξυπνουσε;

Ενημερωσε μας για τις εξελιξεις...
 
Που και που κοιμάται.Απο χτες το βράδυ μέχρι σήμερα στις 12 κοιμόταν. Δεν έχει πολύ όρεξη όπως άλλες φορές, είναι φουσκομένος και κάθε 5 λεπτά κάνει κουτσουλιές.
 
Γιαννη κανονισε ενα ραντεβου με τον πτηνιατρο αν μπορεις και για το απογευμα! Καθε 5 λεπτα δεν ειναι φυσιολογικο... Βγαζει τιποτα στις κουτσουλιες η δεν εχει φαει και ειναι μονο υγρο; Νερακι ηπιε; Παρακολουθησε τον στενα...
 
Γιάννη μου το πουλάκι πρέπει να το δει άμμεσα γιατρός... Πήγαινέ τον, όσο πιο σύντομα γίνεται... Περαστικά να είναι μόνο...
 
To πήγα μου είπε ότι δεν φαίνεται να έχει κάτι και ότι μάλλον ήταν αδιάθετος λόγο ότι δεν κοιμήθηκε καλά το βράδυ. Για να το επιβεβαιώσουμε μου είπε να του πάρει αίμα αλλά δεν ξέρω το σκέφτομαι. Πήγα και σε άλλούς γιατρούς(2-3)και μου είπαν ότι δεν έχει τίποτα
 
Παιδιά το ένα πόδο του chico πρέπει να έχει σπάσει. Όλα τα δάχτυλα κοιτάνε μπροστά άλλα είναι ανάποδα και το σέρνει. Οι γονείς μου έχουν πάει δουλειά και δεν μπορούν να με πάνε στον κτηνίατρο τι να κάνω; Τρέμει και συνέχεια κοιμάται και όταν είναι να περπατήσει το σέρβει το πόδι του, δεν μπορεί να σταθεί στο δάχτυλό μου. Πείτε μου τι μπορώ να κάνω για να τον βοηθήσω;
 
Παιδιά το ένα πόδο του chico πρέπει να έχει σπάσει. Όλα τα δάχτυλα κοιτάνε μπροστά άλλα είναι ανάποδα και το σέρνει. Οι γονείς μου έχουν πάει δουλειά και δεν μπορούν να με πάνε στον κτηνίατρο τι να κάνω; Τρέμει και συνέχεια κοιμάται και όταν είναι να περπατήσει το σέρβει το πόδι του, δεν μπορεί να σταθεί στο δάχτυλό μου. Πείτε μου τι μπορώ να κάνω για να τον βοηθήσω;

Γιάννη πάρε τηλέφωνο τον κτηνίατρο να τον ρωτήσεις τι μπορείς να κάνεις και να κλείσεις ένα ραντεβού για το απόγευμα όταν θα έχουν γυρίσει οι γονείς σου! Αν μιλάμε για σπάσιμο είναι σοβαρό και δεν μπορούμε εμείς να δώσουμε συμβουλές γιατρού.
 
καλα ρε γιαννη εσπασε ολοκληρο ποδι και εσυ δεν πηρες ειδηση που και πως;
μηπως αυτο ειχε απο προχτες που κοιμοταν πολυ και ηταν αδιαθετος;

τωρα εμεισ τι να σου πουμε;δε γινεται δουλια ετσι.
αν μου συνεβαινε εμενα παντος θα εφτιαχνα ενα προχειρο ναρθηκα με ενα ξυλακι και επιδεσμο ωστε να στερεωνα το ποδι ισια μεχρι να το βαλει ο γιατρος στη σωστη θεση ωστε να κολλησει σωστα.
 
Αχ! Εδώ 3 τουλάχιστον έμπειροι γιατροί εξέτασαν το πουλί χθές, σύμφωνα με τα γραφόμενα του Γιάννη και δεν το πήραν είδηση, πώς να το καταλάβει ένα παιδί;

Γιάννη το πουλάκι προφανώς και θα πονάει πολύ. Επικοινώνησε τηλεφωνικά στην αρχή με κάποιον γιατρό, μήπως χρειαστεί να του δώσεις κάποιο αναλγητικό και το απογευμα να κανονίσεις μια επισκεψη. Μην μετακινείς πολύ το πουλάκι για να μειωθούν οι πόνοι...
 
Γιάννη μου κάνε ότι σου είπε η Τζωρτζίνα. Πήγαινε το πήγαινε το πουλάκι άμμεσα σε γιατρό. Υποφέρει και τα πράγματα είναι σοβαρά...
 
Κατάσταση
Κλειστό.
Back
Top