Αναπαραγωγή Είναι πυρωμένη η θηλυκά μου η όχι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Rafiki7
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Τι σου λέει η συμπεριφορά της;
Δώσε πληροφορίες πως και που την έχεις τώρα...

Πάντως και πυρωμένο να 'ναι το πουλάκι αν το πιάνεις και το ταλαιπωρείς θα το ΞΕ-πυρώσεις...
 
Δεν το πιανω απλα για να μου πειτε την επιασα! Η συμπεριφορα της ειναι περιεργη την εχω στην ζευγαρωστρα την δοκιμασα μια 2 διαφορετικα αρσενικα με ολοκληρη την διαδικασια που εχω διαβασει απο το σιτε! Το θεμα ηταν ο πρωτος αρσενικος δεν ηταν πυρωμενος τον αλλαξα και εβαλα εναν αλλο που ηταν φουλ πυρωμενος και ειχε κανει γεννα με αλλο θηλυκο! Τιποτα ομως το θηλυκο δεν βλεπω σημαδια για αναπαραγωγη ουτε φτιαχνει φωλια ουτε ασχολιτε πολυ μαζι του ενω αυτος ειναι πυρωμενος
 
Πόσο καιρό βρίσκετε με τον καινούργιο πυρωμενο αρσενικό?
Καλό είναι κατά την γνώμη μου να μην αλλάζουμε ταίρι. Έπρεπε να αφήσεις το ζευγάρι μαζί, μέχρι να πυρρωσει και το αρσενικό.
 
Ναι συμφωνω στο να μην αλλαζουμε ταιρι απλα επειδη δεν ειχα πολυ χρονο μεχρι ιουνιο που θα πιασουν ζεστες το αλλαξα μηπως παρω γεννα! Τα εχω μαζι 3 μερες φιλε με και φιλοι μου
 
Καταλαβαίνω, το σκεπτικό σου. Εφόσον λοιπόν το θηλυκό τώρα βρίσκετε με το καινούριο αρσενικό 3 μέρες, δεν έχεις παρά να περιμένεις. 3 μέρες είναι μικρό διάστημα. Κάνε υπομονή μέχρι να τον δεχτεί η θυληκια, και να τους χορηγείς βραστό αυγό κάθε μέρα.
 
Το θεμε φιλοι μου ειναι αφου ειναι πυρωμενη. Γιατι δεν τα βρησκει με τα αρσενικα; Το πρωτο αρσενικο πες οτι δεν ηταν πυρωμενο και δεν εγινε τπτ τον δευτερο που εβαλα ειναι φουλ πυρωμενος και παλι δεν την βλεπω ουτε να θελει και κανει και τσαμπουκα; Τι γινεται
 
Το θεμε φιλοι μου ειναι αφου ειναι πυρωμενη
Εγω βλέπω στην φωτό μια κοιλιά με ζάρες. Αν είναι θηλυκό, δεν είναι πυρωμένο. Αλλα γιατί "σκοτώνεσαι" ; Βάλτο μόνο του σε μια ζευγαρώστρα. Δώσε κλωστές και φωλιά και περίμενε. Αν λέω και παλι, είναι ένα υγιές θηλυκό, κάποια στιγμή θα φτιάξει φωλιά. Τότε και μόνον τότε, βάζεις τον πιο "μάστορα" αρσενικό σου.
 
Aρα ισως να μην ειναι πυρωμενη...; Το θεμα ειναι οτι ο αρσενικος που ειναι ειδη πυρωμενος εαν αρχισει να (ξε-πυρωνει) μεχρι να πυρωση το θηλυκο δεν θα ειναι δωρο αδωρον μετα;
 
Back
Top