Αναπαραγωγή Εκανε αυγά το πιγκουινάκι μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Mpikis
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Mpikis

PB Member
Εγγραφή
26 Οκτ 2008
Μηνύματα
900
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Και η ερώτικη ιστορία συνεχίζεται... Πρωταγωνιστές 4 πιγκουινάκια και μια βίλλα με χώρισμα! Δυο τα ζεύγη αλλα ένας ο πατέρας και ο αλλός απλά κερατάς... 😀! Τα ζεύγη είναι δύο γκρι και δύο πιτσιλώτα! Σήμέρα το πρωι πρόσεξα πως η πιτσιλώτη μου είχε στη φωλιά 4 αυγά! Πρώτη φορα μπαίνω στη διαδικασία αναπαραγωγής πτηνών και θέλω ολο το φορουμ να πέσει πάνω μου! Να μονοπωλήσω το ενδιαφέρον..😛... Πλάκα σας κάνω απλα τα φώτα σας!
 
ελπιζω να χαρεις μωρα!
καθετε κανονικα στη φωλια; Γιατι το λες κερατα τον καϊμενο...
 
Γιατί ακόμα δεν του έχουμε πει οτι τα αυγά ΔΕΝ είναι δικά του!Η πιτσιλωτή παρά τη θέληση της δέχτηκε κάτι παραπάνο απο φλέρτ απο τον γκρί! Σ ευχαριστω Αγγελε ας ελπίσουμε όλα να πάνε καλά...
 
Κοιτα... Μια ίσον καμία...χρόνια τωρα...😛 αλλά μια του γκρι και καμία του πιτσιλωτού... Όσο να πείς μια διαφορά την έχει... Και νομίζω οτι τα κλωσούν εναλλάξ.. Μία ο ένας μια η άλλη. Και οι δυο μαζί στη φωλία δεν παίζει.. Εχουμε σκοτωμούς... Οσο να πείς.. Δεν ήταν και λίγο αυτο που του έκανε η κυρία...
 
Εχεις πλακα! Αντε με το καλο να σου βγουν πολλα και υγειη πουλακια! Και να τα αγαπαει ο "πατερας" σα να ναι δικα του! 😉
 
Αυτό μη το ξαναπείς... Μη ξαναμφησβητήσεις τη γονιμότητα των πουλιών μου.. Θα παρεξηγηθούμε...😛Μακάρι Αγγέλε δεν έκανα το τεστ με το φακό, γιατί γεννάει ακόμα.. Αλλά παράλληλα κλωσούν εναλλάξ κανονικά... Οπότε τι γίνεται, αν είναι κάποια γόνιμα θα βγούν πιο νωρίς;Εσένα τα μικρά σου τι κάνουν;
 
αν μπορεις αργοτερα κανε οωσκοπηση...
τα δικα μου καλα ειναι.. Μεγαλωνουν!
 
Καλορίζικα, καλά και γερά πουλάκια σου εύχομαι! Με το καλό να τα καμαρώσουμε και στο κλαρί! Καλή συνέχεια, περιμένουμε fotos!
 
Αυτη η ιστορια τους, ειναι πραγματικα φοβερη!:DΜε το καλο να βγουν τα πουλακια!
 
Σας ευχαριστώ όλους!Λοιπον το ιατρικο ανακοινωθέν για σήμερα... Η κουνέλα πιτσιλωτη 7 αυγα... Και η κοντη τσαχπινογαργαλιάρα γκρι 3 αυγά.. Και έτσι όπως πάμε θα κάνουμε κιαλλά και θα αρχήσουμε να τα πουλάμε στο "Καμερούν"..😀!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Κ εμενα 7 εχει η δικια μου μεχρι σημερα το πρωι! Η παραδεισοκουνελα μου! Αντε με το καλο να μας βγουν τα μωρακια μας! Χιχι
 
Back
Top