Φροντίδα Εξημερωση lovebird

Ναι να του δώσεις. Καλό του κάνει σίγουρα, κακό δεν του κάνει σε καμιά περίπτωση. Δώσε 4 μέρες συνεχόμενος και μετά πάλι από 30-40 μέρες.
Ναι μάλλον μπαγιάτικο θα είναι.
 
Οκ θα ψαξω για αυτη μαρκα που μου ειπες αν κ δεν πρεπει να την εχω δει εδω γυρω σε καποιο πετ. Για αυτο που κανει με την αναπνοη του ξερεις κατι απ την δικη σου εμπειρια;Ή δεν σου χει τυχει ποτε;
 
Πρέπει να το παρατηρήσεις μια δυο μέρες. Αν φταίει η παρουσία σου δεν είναι επίφοβο. Αν αναπνέει έτσι μόνιμα είναι σοβαρό πρόβλημα. Μήπως κάπνιζε αυτός που το είχε κοντά του; Εσύ καπνίζεις;
 
Τωρα που τον σκεπασα για να κοιμηθει σαν να ειναι πιο μικρη αυτη η κινηση που κανει. Θα το παρατηρησω ενω δεν ειμαι στο χωρο να δω. Εγω δεν καπνιζω κ δεν ξερω για αυτον απ το πετ. Τελοσπαντων σε ευχαριστω για την βοηθεια.
 
μηπως ειναι απλα κουρασμενο και θελει να κοιμηθει; του εχεις ησυχη γωνια και αρκετες ωρες με σκοταδι για να κοιματε;δωστου σκορδονερο οπως σου λεει η Μαρια και ηρεμησε! 🙂
 
10 ωρες κοιμαται σιγουρα παντως.3 ημερες το εχω κ σημερα ουσιαστικα τελειωσα με την οργανωση του κλουβιου του,ισως δεν εχει συνηθισει ακομη το νεο του περιβαλλον. Στα ποσα ml βαζω μια σκελιδα;
 
θα υπολογίσεις το νερό που παίρνει η ποτίστρα του και λίγο παραπάνω
 
η ποτιστρα που εχω ειναι τσιγκινη κ μικρη, φαινεται κ στην φωτογραφια που ανεβασα το μεσημερι.. Το ιδιο ισχυει κ για αυτο το μεγεθος;
 
Ναι βάλε λίγο παραπάνω νερό, μια σκελίδα καθαρισμένη θα βάλεις
 
φρούτα του βάζεις; Στα δικά μου δίνω διάφορα και όλα τους αρέσουν. Φύλλα από μπρόκολο και άνθος, σπανάκι, χλωρή ρίγανη, δενδρολίβανο, μαϊντανό, ξινόμηλο, καρότο, αντίδια, δυόσμο, ελάχιστο πορτοκάλι, αχλάδι. Απ' όλα τέλος πάντων. Πέφτουν σαν τρελλά.
 
Μαλιστα, ευχαριστω .Απο φρουτα εχω δωσει μηλο μονο μεχρι τωρα. Θα δοκιμασω κ τα αλλα μεχρι να βρω το κεχρι που μου ειπες.
 
τo petcity συνήθως έχει αλλά μπορείς να τηλεφωνήσεις πριν για να μην τρέχεις ψάχνοντας.
 
Ναι αυτό είναι και το έχει οικονομικότερο το petcity το έχει 5,5 ευρώ
 
οκ σε ευχαριστω..

Τελικα ουτε της versele laga το κεχρι τρωει. Μονο παπαγαλινη τρωει κ στο κλουβι κ κατα την διαρκεια της εκπαιδευσης. Επισης το σκορδονερο που φτιαχνω δεν μυριζει καθολου, το λεω μηπως κανω κατι λαθος γιατι στο σχετικο αρθρο, διαβασα οτι σε πολλους μυριζε πολυ..
 
πολύ... Εξαρτάται και από το σκόρδο, να μην ρωτήσω αν το καθάρισες από τον φλοιό ε;
Μάλλον το πουλάκι είναι σοκαρισμένο από την αλλαγή περιβάλλοντος ή από κάτι άλλο. Δεν μου έχει τύχει να ακούσω άλλο πουλί κάθε είδους να μην τρώει το κεχρί. Το κρέμασες όπως είναι το τσαμπί στο κλουβί και δεν το πλησίασε;
 
ναι τον εβγαλα τον φλοιο αλλα κ παλι δεν μυριζει. Οχι δεν το εχω αφησει μεσα το κεχρι, αυριο θα κανω κ αυτο.Αν κ αναγκαζομαι να τον πιανω για να τον βγαλω εξω, εχει προοδευσει στην εκπαιδευση μιας κ κανει τα "σκαλοπατακια" προς τα επανω .. Αλλα μερικες φορες οσο τον χαιδευω ενω ειναι μεσα στο κλουβι μετα απο λιγο με δαγκωνει κ δεν με ξαναφηνει να τον χαιδεψω.. Ειναι λογικο ενω λιγο πριν καθοταν μια χαρα;
 
Back
Top