Γενικά Επίθεση από δεκαοχτούρα σε δυό απο τα καλύτερά μας πουλακια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης kbibikos
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Καλημέρα
Σε κάποιο θέμα είχα διαβάσει για κάποια ψεύτικα μεγάλα πουλιά που τα βάζουμε στο μπαλκόνι για να φοβούνται και να μην έρχονται περιστέρια και δεκαοκτούρες.
Τα έχει δει κάποιος φίλος σε κατάστημα;
 
Μπά εγώ δεν εχώ δεί! Αλλά θα μπορούσες να φτιάξεις εσύ ένα! Η όπως κάπιοι άλοι κρεμάνε cd για να φοβούνται.
 
Λυπαμαι πραγματικα για την απωλια σας κ σας καταλαβαινω απολυτα διοτι πριν απο μια εβδομαδα αντιμετωπισα ακριβως το ιδιο περιστατικο.. Σχολαω απο τη δουλεια κ με το που παρκαρω ακουω τα καναρια μου να ΟΥΡΛΙΑΖΟΥΝ , βλεπω στο μπαλκονι του σπιτιου μου μια κουκουβαγια πανω στο κλουβι... Το αποτελεσμα να εχει παρει την μιση καναρα☹, η οποια ειχε κ 2 αυγα να επισημανω, ευτυχως οχι τον καναρο... Το περιστατικο εν τω μεταξυ 3 το μεσημερι ετσι, απιστευτο!
 
Παιδια το θεμα ειναι παλιο, ηδη απο τον Ιανουαριο.

Σε κάποιο θέμα είχα διαβάσει για κάποια ψεύτικα μεγάλα πουλιά που τα βάζουμε στο μπαλκόνι για να φοβούνται και να μην έρχονται περιστέρια και δεκαοκτούρες.
Το καλυτερο για να μην πλησιαζουν πουλια ειναι τα cd με τις ανακλασεις που δημιουργουν.Απλως κρεμαστε τα!
 
τα σιντι μουχουν πει οτι τα περιστερια σπουργιτια δεκαοχτουρες τα χουν σινυθησει.. Δεν ξερω κατα ποσο ειναι αληθεια αλλα και εγω εχω δει μπαλκονι με 4 σιντι κρεμασμενα να εχει 3-4 περιστερια που τσιμπολογαγανε..
 
Back
Top