Αναπαραγωγή Επιτέλους βγήκε ο πρώτος νεοσσός lovebird

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Fotis_K
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
πανεμορφα ειναι. Να ρωτησω;οι γονεις ειναι τοσο εξημερωμενοι;τα μικρα που ειναι ημερα κανουν καθολου φασαρια;
 
πανεμορφα ειναι. Να ρωτησω;οι γονεις ειναι τοσο εξημερωμενοι;τα μικρα που ειναι ημερα κανουν καθολου φασαρια;

Τα μικρα(ειδικα το κιτρινο) κανουν παρα πολυ φασαρια, αμα δεις κανενα βιντεο με μακαο που
κανουν ενα συνεχομενο κρααα... Ετσι κι αυτα αλλα
πιο σιγα... Ομως δεν παυει να με ξυπναει αυτος ο ηχος το βραδυ και πολλες ωρες της ημερας να γινεται σπαστικος, αλλα ειμαι να το συνηθισω λιγο ακομα... Μετα θα αρχισουν να κανουν τον ''κελαιδημα'' των ενηλικων... Οσο για τους γονεις απλα τρωνε απο το χερι μου... Τιποτα αλλο...
 
Πλεον οπως καταλαβαινετε τα μωρακια εχουν μεγαλωσει παρα πολυ και μονο μωρακια δεν ειναι πλεον! 😛 Το κιτρινο ειναι πλεον μια χαρα οπως θα καταλαβαιτε κι απο τις φωτογραφιες και το πρασινο δεν λεει να σταματησει τις πτησεις του! Το κιτρινο κατα κυριο λογο ειναι ησυχο πουλι αλλα το πρασινο ειναι παρα πολυ περιεργο... Θελει να ναι μεσα σ ολα και ολη η προσοχη να ναι στραμενη πανω του! Δυστυχως μεχρι τωρα μονο το πρασινο εκπαιδευεται γιατι μονο αυτο ξερει να πεταει! Το κιτρινο με την αρρωστια εμεινε λιγο πισω σ αυτα αλλα θα τον βρει τον δρομο του! Το μονο που ξερει να κανει και να αμοιβεται ειναι να ξαπλωνει ανασκελα!:D και το πρασινο το κανει! Επισης το πρασινο ξερει ποτε θα παρει την αμοιβη του κι ερχεται πανω μου οταν του το ζηταω για να αμοιφθει. Θα ανεβασω καποια στιγμη και μερικα βιντεακια!
 

Συνημμένα

  • DSC00007.webp
    DSC00007.webp
    40,8 KB · Προβολές: 99
  • DSC00008.webp
    DSC00008.webp
    35,8 KB · Προβολές: 99
Μπραβο Φωτη! :) Τελειοι ειναι οι σποροι σου! :D Περιμενουμε να τους δουμε εν δραση... :D
 
ειναι παρα πολυ ομορφα! Και με εξυπνο βλεμα...
θα μου επιτραπει ομως να εκφρασω την συμπαθεια μου για το λουτινακι!
 
Ξεχασα να αναφερω οτι χτες ηταν η πρωτη τους μερα στο κλουβακι! Καλα φαινονται να τα πηγαινουν! Μεχρι στιγμης τα χω στο μικρο για να συνηθισουν και να μαθουν πως ειναι ενα κλουβι και μετα θα μεταφερθουν στο μεγαλο με μπολικα παιχνιδια κι τα σχετικα(τοτε θα σας βαλω και φωτογραφιες)

Ηθελα ομως να σας ρωτησω.. Τωρα που ειναι ετσι μαζι και που ετσι θα μεινουν για παντα προφανως υπαρχει περιπτωση να συμπεριφερονται σαν ζευγαρι;δηλαδη να ζευγαρωνουν να φιλιουνται κλπ και μετα εγω να τους ειμαι περιτος; Γιατι αν ειναι ετσι προτιμω να τα χωρισω...
 
Νομίζω ότι αν είναι διαφορετικού φύλου μια έλξη θα υπάρχει λόγο ενστίκτων και μόνο.. Οπότε θα πρέπει έτσι και αλλιώς να τα χωρίσεις για κινδύνους αιμομιξίας νομίζω..
 
Νομίζω ότι αν είναι διαφορετικού φύλου μια έλξη θα υπάρχει λόγο ενστίκτων και μόνο.. Οπότε θα πρέπει έτσι και αλλιώς να τα χωρίσεις για κινδύνους αιμομιξίας νομίζω..

Εδω βλεπουμε ζευγαρια Lovebirds που ειναι αρσενικο με αρσενικο και τα βρισκουν, αυτο ειναι που φοβαμαι! Περα απο την αιμομηξια δεν θελω να ζευγαρωσουν γιατι και αδερφια ειναι και μετα θα αγριεψουν, αυτα ειναι τα ασχημα οταν μεγαλωνεις 2 μικρα...=\
 
Back
Top