Αναπαραγωγή Επιτέλους βγήκε ο πρώτος νεοσσός lovebird

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Fotis_K
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Καταπληκτικά τα μωράκια Φώτη! Πωπω... Θυμήθηκα τα Budgies μου που τα είχα και τα έπαιζα μωράκια..
 
Γεια σου Φώτη με τις μωράκλες σου!

Να σου ζήσουν...

Εγώ σήμερα είδα 5 αυγουλάκια:D
 
Λοιπον... Επειδη πριν μερες γυρνωντας στο σπιτι βρηκα το πρασινο μωρακι εξω απο την φωλια και ηταν και τα 2 αταιστα ειπα να τα αναλαβω εγω πλεον... Οι γονεις τωρα θα ξεκουραστουν! Ηδη τα χω 3 μερες και τα παμε περιφημα, δεν εχουν κανενα προβλημα με το ταισμα.. Ακολουθει ενα βιντεακι καθως τα ταιζω!

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 

Συνημμένα

  • PB120182.webp
    PB120182.webp
    64,8 KB · Προβολές: 80
  • PB110179.webp
    PB110179.webp
    51,4 KB · Προβολές: 85
μπραβο σου φωτη! Το λουτινακι εχει και κοκκινο ματι εεε;
δεν θα σε βολευε καλυτερα με μια σιριγγα; Καθε ποσο περιπου τα ταϊζεις;
 
Φώτη συγχαρητήρια είσαι απίστευτος. Πολύ χαίρομαι για την αγάπη που έχεις για αυτά τα μικρά πλασματάκια.
 
μπραβο σου φωτη! Το λουτινακι εχει και κιτρινο ματι εεε;
δεν θα σε βολευε καλυτερα με μια σιριγγα; Καθε ποσο περιπου τα ταϊζεις;

Κοκκινα ματακια εχει. Για την ακριβεια ροζ αλλα μετα νομιζω κοκκινιζουν... Εχει αρχισει η ουρα του να μεγαλωνει κι απο οτι φαινεται θα ναι κοκκινη... Με συριγγα τα ταιζα τις πρωτες μερες αλλα εφυγε το λαστιχακι και σημερα θα παω να παρω μια αλλη... Και με το κουταλι ευκολο ειναι απλα με την συριγγα γινεται πιο γρηγορα! Οσο για τα ωραρια περιπου ανα 4 ωρες, αλλα το βραδυ οχι... Μονο την πρωτη μερα τα ταισα το βραδυ... Τα εχω μεσα σε μια εκκολαπτικη μηχανη της οποιας αφινω το καπακι μισανοιχτο... Και οσο περναει ο καιρος ανοιγω πιο πολυ το ανοιγμα για να συνιθιζουν το κανονικο κλιμα και να μην τους ερθει αποτομα η αλλαγη... Αν και ειναι νωρις ακομα το μονο που κανω σαν εκπαιδευση ειναι να τα αφηνω σε αποσταση μιας παλαμης και μετα αφηνω το χερι μου στο υψος τους ωσπου να ρθουν... Κι οταν ανεβουν στο χερι μου τους δινω μια γουλιτσα απο την συριγκα λεγοντας τους μπραβο...😛
 
ααα... Νομιζα οτι βαζεις κποιο λαστιχακι μπροστα(το εχω δει σε βιντεο αλλα εκει ταϊζαν καναρινακι)οκ ευχαριστω και να σου ζησουν τα μωρα! Και στα δικα μου:D
 
Μπράβο Φώτη με το τάισμα που τα κάνεις δεν θα ξεκολάνε από πάνω σου τα πουλάκια.. Είναι απίθανα.
 
Φώτη μου να φανταστικό βιντεάκι με γλυκές φατσούλες! Να σου ζήσουν ''χαζομπαμπά''! 😛
 
Απιστευτα τα μωρα σου Φωτη! :D

Τα καταφερνεις πολυ καλα μαζι τους! Μπραβο σου!
 
Να ρωτήσω κάτι.. Όταν πας σχολείο πώς τα βολεύεις με το τάισμα; Έχεις κάποιον άλλον που το κάνει για εσένα ή την παλεύουν τόσες ώρες;
 
Βρε Φωτη αυτα θα φαν και το κουταλι! Μπραβο! Πενταμορφα! Να σου ζησουν! Σε ενα αλλο βιντεακι βλεπαμε το κουταλακι που το ειχαν στραβωσει δεξια αριστερα και ειχε γινει σαν καναλι που μετεφερε την τροφη πολυ πιο ευκολα στο ραμφακι τους! Τι λες δεν το δοκιμαζεις και συ μεχρι να αλλαξεις το λαστιχακι;
 
Να ρωτήσω κάτι.. Όταν πας σχολείο πώς τα βολεύεις με το τάισμα; Έχεις κάποιον άλλον που το κάνει για εσένα ή την παλεύουν τόσες ώρες;

Εννοειται πως δεν τα αφηνω τοσες ωρες αταιστα!
 
Back
Top