Αναπαραγωγή Επιτέλους βγήκε ο πρώτος νεοσσός lovebird

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Fotis_K
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Βρε Φωτη αυτα θα φαν και το κουταλι! Μπραβο! Πενταμορφα! Να σου ζησουν! Σε ενα αλλο βιντεακι βλεπαμε το κουταλακι που το ειχαν στραβωσει δεξια αριστερα και ειχε γινει σαν καναλι που μετεφερε την τροφη πολυ πιο ευκολα στο ραμφακι τους! Τι λες δεν το δοκιμαζεις και συ μεχρι να αλλαξεις το λαστιχακι;

1)το εχω δει οτι ετσι πρεπει κανονικα αλλα πως να λυγισει αυτο το πραγμα; 😕
2)τους πηρα τωρα συριγγα...
 
Να ρωτησω; Τους εχεις φωρεσει δαχτυλιδια;


Ναι αλλα ειναι ανοιχτου τυπου, δεν ειμαι γραμμενος σε καποιο συλλογο... Την ανοιξη αμα τα ξαναβαλω να ζευγαρωσουν τοτε ισως γραφτω σε καποιον...
 
Και τα δαχτυλιδια που τα πουλανε; Πως διαλεγεις τι θα γραφουν πανω; Πως τα βαζεις στα ποδια των πουλιων;
 
Και τα δαχτυλιδια που τα πουλανε; Πως διαλεγεις τι θα γραφουν πανω;


Αν σ' ενδιαφέρει τα δαχτυλίδια να φέρουν μόνο τον αύξοντα αριθμό του πουλιού, μπορείς να τα αγοράσεις από pets. Ειδάλλως θα πρέπει να γίνεις μέλος σε κάποιο σύλλογο για να αναγράφουν τον κωδικό σου, τον αύξων αριθμό του πουλιού, το έτος γέννησης του πουλιού και τα λοιπά στοιχεία. :)

Πως τα βαζεις στα ποδια των πουλιων;

Ρίξε μια ματιά εδώ:
https://community.petbirds.gr/threads/Δακτυλίδωμα-νεοσσών.1118/
https://community.petbirds.gr/threads/Τοποθέτηση-δακτυλιδιού-ταυτότητας-κλειστού-τύπου.203/
 
Συγχαρητήρια φίλε... Είναι όχι απλά πανέμορφα... ΚΟΥΚΛΙΑ είναι... 😀 Να σου ζήσουν... Να σε ρωτήσω κάτι: Πόσων χρονών είσαι και πας σχολείο...😕
 
Τα ''μωρακια'' 1 μηνα και 4 ημερων το πρασινο και 1 μηνα και 5 ημερων το κιτρινο! 🙂Πως περναει ο καιρος...🙄
 

Συνημμένα

  • PB250273.webp
    PB250273.webp
    24,4 KB · Προβολές: 95
  • PB250275.webp
    PB250275.webp
    30,8 KB · Προβολές: 91
  • PB250272.webp
    PB250272.webp
    53,1 KB · Προβολές: 78
  • PB250270.webp
    PB250270.webp
    36,3 KB · Προβολές: 95
Κουκλακια! Να τα χαιρεσαι!
Καμια τετοια φωτο επρεπε να κρατησεις για τον επομενο διαγωνισμο

Τους εχεις βαλει και δαχτυλιδι βλεπω
 
Εχω κρατησει τις υποψηφιες..:D αυτες δεν ειναι και τοσο καθαρες για αν τις βαλω... Κουνιουνται συνεχεια τα ατιμα! Αν και η τριτη και η τεταρτη φωτογραφια δεν θα ταν κακες! 😛, σημερα τους εδωσα λιγο ρυζακι... Περιτο να πω οτι ξετρελαθηκαν...

Για τα δαχτυλιδακια διαβασε πιο πανω...)
 
φωτηηη... Ειναι κουκλια!
Θελω και εγω εεεενα!

Πολυ ευχαριστως στην επομενη γεννα η οποια θα ναι κατα την ανοιξη... Τωρα ομως τα φροντιζω αρκετα τοσες μερες και εχω δεθει μαζι τους το ιδιο κι αυτα νομιζω.. Αλλα δεσμευομαι απο τωρα για την ανοιξη..
 
Να υποθεσω εβαλες απο πετσοπ;

Ναι απο πετ σοπ στην Γλυφαδα... Πιο πολυ τους τα βαλα για να δω τι ειναι τα δαχτυλιδια απο κοντα... Πως μπαινουν κι ολα τα σχετικα...
 
Πολυ ομορφα! Πως μεγαλωσαν!
Να τα χαιρεσαι Φωτη! 🙂
 
τρομερα γλυκα πουλακια!
αξιοζηλευτα!:D φτου φτου!
κατι τετοιες φωτο βλεπω καμια φορα κ ... Μου μπαινουν ιδεες χα-χα(!)

& καταπληκτικες φωτογραφιες
 
Back
Top