Γενικά Ερνέστο και Ταμού, άρχισαν τα όργανα, σήκω απ'τη θέση σου

O Eρνέστο παίζει με τη σακούλα. Η Ταμού αναρωτιέται γιατί χαίρεται τόσο αυτός αλλά δεν πλησιάζει και πολύ γιατί είναι λίγο μουρλός. Αλλωστε η μικρή βρίσκεται εκεί γιατί ακριβώς από κάτω είναι η ψωμιέρα και περιμένει να ζητιανέψει καμιά φέτα ψωμί (αχ που μπλέξαμε).
Οταν έφυγε ο Ερνέστο πήρε τη σακούλα και την έσερνε πίσω της. Δεν ξέρω μπορεί να πήγε για ψώνια.


View media item 21914
 
63965

Γύπας του είδους "parrotletius mini dagwniarikus" παραμονεύει σε ψηλό κλαδί το αμέριμνο θύμα "Ernestius sporofagus kanavurius" να γυρίσει την πλάτη του ώστε να επιτεθεί και να εξαφανίσει όλο το φαγητό. Παρατηρήστε την υπνηλία που δείχνει η στάση του γύπα, που παρ' όλα αυτά όταν βρει την ευκαιρία σαν έτοιμος απο καιρό θα εκτοξευτεί σαν πύραυλος προς το φαγητό. Στη μέση της εικόνας ενα κομμάτι ψωμί που έχει ήδη κατασπαραχτεί απ' το άγριο όρνεο.
 
-Τελείωσες με τη μπανιέρα;
-ΟΧΙ
-Τελείωνε ρε αγόρι μου κάνει ζέστη θέλω κι εγώ να κάνω μπάνιο
- Εχεις δικιά σου απέναντι.
-ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΜΩΡΟΥΔΙΑΚΗ ΔΕ ΘΕΛΩ
-Αφού είσαι μωρό.
-Πφφφ μιλαει αυτός με τη βρεγμένη μύτη

View media item 22075
 
-Τελείωσες με τη μπανιέρα;
-ΟΧΙ
-Τελείωνε ρε αγόρι μου κάνει ζέστη θέλω κι εγώ να κάνω μπάνιο
- Εχεις δικιά σου απέναντι.
-ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΜΩΡΟΥΔΙΑΚΗ ΔΕ ΘΕΛΩ
-Αφού είσαι μωρό.
-Πφφφ μιλαει αυτός με τη βρεγμένη μύτη

View media item 22075
χαχα! Τέλειος διάλογος 😂👍
 
-Τελείωσες με τη μπανιέρα;
-ΟΧΙ
-Τελείωνε ρε αγόρι μου κάνει ζέστη θέλω κι εγώ να κάνω μπάνιο
- Εχεις δικιά σου απέναντι.
-ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΜΩΡΟΥΔΙΑΚΗ ΔΕ ΘΕΛΩ
-Αφού είσαι μωρό.
-Πφφφ μιλαει αυτός με τη βρεγμένη μύτη

View media item 22075
😍 Τι γλυκά! Τα δικά μου κάνουν τώρα πια μαζί μπάνιο 😁
 
Διονύση συγκατοικούν; :) τι καλοί που είναι! 😁
Oπως το είπε η Ζωή, μόνο στην εξοχική κατοικία. Κοιμούνται ο καθένας σε διαφορετικό κλουβί. Φυσικά πλεον νανουρίζω... Δύο φτερωτά πριν τον ύπνο καθώς της μικρής της άρεσε να έρχεται για λίγο μαζί μας για "αγκαλίτσα" πριν κοιμηθούνε. Και στη διάρκεια της ημέρας φυσικά είναι μαζί καθως το μωρό τον κυνηγάει όπου και να παει ο Ερνέστο :)
 
Προσοχή ακολουθούν σκηνές βίας!
Ο μπαμπάς πλησιάζει με χίλιες προφυλάξεις το μέρος που ο Ερνέστο αφού έχει τσακίσει ένα τσαμπί δεντρολίβανο κάνει κούρα ομορφιάς στη σακούλα του ενώ η Ταμού του τρώει το φαγητό. Εχει σκοπό να τα βγάλει φωτογραφία και ξέρει ποσο επικίνδυνο είναι αυτό. Κλικ! Η φωτογραφία επαρθη

WP_20190727_001.jpg

Ω,θεοι! Δέκατα του δευτερολέπτου αργότερα το πράσινο τερατίδιο καταλαβαίνει οτι φωτογραφήθηκε ανευ αδείας και βγαίνει έξαλλο απο τη σακούλα. Ακόμα ένα κλικ τον πιάνει σε θολή πόζα επίθεσης να θυμίζει σαρκοφάγο δεινόσαυρο που επιτίθεται. Η δε Ταμού αμέριμνη εξακολουθεί να του τρώει το φαγητό.

WP_20190727_002.jpg
 
Προσοχή ακολουθούν σκηνές βίας!
Ο μπαμπάς πλησιάζει με χίλιες προφυλάξεις το μέρος που ο Ερνέστο αφού έχει τσακίσει ένα τσαμπί δεντρολίβανο κάνει κούρα ομορφιάς στη σακούλα του ενώ η Ταμού του τρώει το φαγητό. Εχει σκοπό να τα βγάλει φωτογραφία και ξέρει ποσο επικίνδυνο είναι αυτό. Κλικ! Η φωτογραφία επαρθη

View attachment 65586

Ω,θεοι! Δέκατα του δευτερολέπτου αργότερα το πράσινο τερατίδιο καταλαβαίνει οτι φωτογραφήθηκε ανευ αδείας και βγαίνει έξαλλο απο τη σακούλα. Ακόμα ένα κλικ τον πιάνει σε θολή πόζα επίθεσης να θυμίζει σαρκοφάγο δεινόσαυρο που επιτίθεται. Η δε Ταμού αμέριμνη εξακολουθεί να του τρώει το φαγητό.

View attachment 65588
😀 τρελαίνομαι όταν νευριάζουν.
Ακομη και θολή η δεύτερη φωτογραφία είναι φανταστική 😁
 
Στο μεταξύ βλεπεις τη μικρή που με κοιτάζει παραξενεμένη, πέρασε ο πράσινος σίφουνας δίπλα της ωρυόμενος αυτή δεν κούνησε πούπουλο και συνέχισε να του τρώει το φαγητό.
 
Στο μεταξύ βλεπεις τη μικρή που με κοιτάζει παραξενεμένη, πέρασε ο πράσινος σίφουνας δίπλα της ωρυόμενος αυτή δεν κούνησε πούπουλο και συνέχισε να του τρώει το φαγητό.
Σιγά να μην χαλάσει τη ζαχαρένια της. Πάνω απ' το φαΐ δεν βάζουμε τίποτα.
 
Back
Top