Αναπαραγωγή Ζεμπράκια ερωτοτροπούν αλλά δεν ζευγαρώνουν

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Eleanna
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Μα και μετά δεν θα έχεις κάθε ζευγάρι σε ξεχωριστό κλουβί; Απλά τώρα θα είναι χωρισμένα αρσενικά-θηλυκά.

Ίσως θα έπρεπε να προσβληθεί.
Ίσως έτσι να φροντίσει και να μάθει περισσότερα.
Ίσως έτσι βάζει το "μπορεί" ή το "ίσως" μπροστά από κάθε πρόταση.
Όχι βρε παιδιά, αυτοί πουλάνε είδη για κάθε ζώο. Δεν είναι εύκολο να γνωρίζουν τα πάντα για κάθε είδος και κάθε μετάλλαξη. Θα σου άρεσε εσένα να σου κάνει κριτική κάποιος για την δουλειά σου; Η ευγένεια πάντα ωφελεί. Μην χαλάμε τις σχέσεις των ανθρώπων.
 
Ίσως θα έπρεπε να προσβληθεί.
Ίσως έτσι να φροντίσει και να μάθει περισσότερα.
Ίσως έτσι βάζει το "μπορεί" ή το "ίσως" μπροστά από κάθε πρόταση.
Η αλήθεια είναι ότι δεν το περίμενα να κάνει τέτοιο λάθος. Υποτίθεται ότι όσοι έχουν τέτοιου είδους μαγαζιά γνωρίζουν. Βέβαια λάθη γίνονται παντού

Καλή αναζήτηση λοιπόν και με το καλό να δεχθείς τα νέα σου θηλυκά! Φρόντισε να επιλέξεις καλά και υγιή πουλιά και να ταιριάζουν σε χρώματα με τα αρσενικά σου!👍
Τα χρώματα είναι εύκολο να τα βρεις. Τώρα για τα υγιή, θα κοιτάξω να βρω τα πιο ζωηρά!

Όχι βρε παιδιά, αυτοί πουλάνε είδη για κάθε ζώο. Δεν είναι εύκολο να γνωρίζουν τα πάντα για κάθε είδος και κάθε μετάλλαξη. Θα σου άρεσε εσένα να σου κάνει κριτική κάποιος για την δουλειά σου; Η ευγένεια πάντα ωφελεί. Μην χαλάμε τις σχέσεις των ανθρώπων.
Μαρία, ποτέ δεν είμαι αγενής, δεν είναι του χαρακτήρα μου. Και εγώ στην δουλειά μου μπορεί να κάνω λάθος. Απλά, είναι κάποιες λεπτομέρειες που δεν τις γνωρίζουν όλοι όσοι κάνουν εμπόριο υποθέτω. Οπότε, όλα θα γίνουν ομαλά. Έτυχε όπως θα μπορουσε να τύχει σε οτιδήποτε και από οποιονδήποτε

Μα και μετά δεν θα έχεις κάθε ζευγάρι σε ξεχωριστό κλουβί; Απλά τώρα θα είναι χωρισμένα αρσενικά-θηλυκά.
Δύο κλουβιά μεγάλα για δύο ζευγάρια, δλδ αρσενικά μαζί θηλυκά μαζί
 
Δύο κλουβιά μεγάλα για δύο ζευγάρια, δλδ αρσενικά μαζί θηλυκά μαζί
Και μόλις τελειώσει η καραντίνα τότε θα χωρίσεις τα ζευγάρια σου!

Με το καλό να δεχτείς και τα θηλυκά σου! Αλλά προσοχή! Αφού θα τα πάρεις απ το ίδιο πετ σοπ να βεβαιωθείς πως δεν είναι αδέλφια με τα αγοράκια που έχεις σπίτι σου! Γιατί αν είναι οι νεοσσοί που θα βγουν σίγουρα δε θα είναι υγιείς..
 
Και μόλις τελειώσει η καραντίνα τότε θα χωρίσεις τα ζευγάρια σου!

Με το καλό να δεχτείς και τα θηλυκά σου! Αλλά προσοχή! Αφού θα τα πάρεις απ το ίδιο πετ σοπ να βεβαιωθείς πως δεν είναι αδέλφια με τα αγοράκια που έχεις σπίτι σου! Γιατί αν είναι οι νεοσσοί που θα βγουν σίγουρα δε θα είναι υγιείς..
Αλίκη καλησπέρα! Πήρα τα κοριτσάκια μου σήμερα, αλλά όχι από pet shop αλλά από εκτροφέα! Είναι δύο κούκλες! Τις έχω σε καραντίνα με αυγοτροφή κλπ, όταν έρθει η ώρα, θα πάρει η κάθε μια το σπίτι της, και θα είναι μια χαρά! Σε ευχαριστώ :D
 
Μπράβο να σου ζήσουν!
Από που τα πήρες αν επιτρέπεται;
 
Ναι είμαι σίγουρη Δημήτρη! Είναι κουκλιά, σε ευχαριστώ!
Θα δεις στη συνέχεια πως δεν είναι μόνο η εμφάνιση... @Wind-sa τα λατρεύει και η υγεία τους και η ευρωστία τους είναι χαρακτηριστική...
 
Θα δεις στη συνέχεια πως δεν είναι μόνο η εμφάνιση... @Wind-sa τα λατρεύει και η υγεία τους και η ευρωστία τους είναι χαρακτηριστική...
Αυτό εννοούσα Γιάννη, φαίνονται τόσο... Πως να το εκφράσω... σφύζουν από ζωντάνια και ζωή, είναι γερά πουλάκια, σε άριστη κατάσταση. Δεν συγκρίνονται με τα δύο που είχα αγοράσει, και δυστυχώς είναι εμφανής η έλλειψη φροντίδας από τα pet shop...
 
Να είστε καλά παιδιά! Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.

Ελπίζω θα φέρουν πολύ χαρά στη φιλί μας τη Ελεάνα και τη κόρη τις. Εύχομαι να σας χαρήσουν πόλους απογόνους.
Η μια θηλύκια είναι δυο χρονών και είναι υπεροχη μαμά. Μου έχει δώσει πέρυσι πολλά καλά πουλάκια και σίγουρα δεν θα σε απογοητεύσει. Η άλλη είναι νεαρή αλλά ήδη κατάλληλη για ζευγάρωμα.
Εύχομαι κάθε επιτυχία!
Κράτα μας ενήμερους )

Αυτά είναι τα δυο πουλάκια.

τα δυο ακριανά (ενήλικα)
 
δυστυχώς είναι εμφανής η έλλειψη φροντίδας από τα pet shop...
.. Τότε,το μόνο που πρέπει να κάνεις,Ελεάννα, είναι να μπεις και να διαβάσεις θέματα της καλής μου Πωλίνας και να πατάς..στα βήματά της! Και τότε, νιώθω πως και αυτά που πήρες από το πετ-σοπ κάποια στιγμή θα εξισωθούν με της Πωλίνας. Να την έχεις από κοντά.. Την γνώρισα και ομολογώ πως το ήθος, η θέση και η στάση της μα και η αγάπη που μεταδίδει στα πτηνά της είναι παραδειγματική.
 
Να είστε καλά παιδιά! Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.

Ελπίζω θα φέρουν πολύ χαρά στη φιλί μας τη Ελεάνα και τη κόρη τις. Εύχομαι να σας χαρήσουν πόλους απογόνους.
Η μια θηλύκια είναι δυο χρονών και είναι υπεροχη μαμά. Μου έχει δώσει πέρυσι πολλά καλά πουλάκια και σίγουρα δεν θα σε απογοητεύσει. Η άλλη είναι νεαρή αλλά ήδη κατάλληλη για ζευγάρωμα.
Εύχομαι κάθε επιτυχία!
Κράτα μας ενήμερους )

Αυτά είναι τα δυο πουλάκια.

τα δυο ακριανά (ενήλικα)
Μεγάλη χαρά Πωλίνα μου... Όλα τα πουλάκια μου τα καμαρώνω. Η κόρη μου τα προσέχει καθημερινά, με νεράκι, το φαγητό τους, το μπάνιο τους. Όταν έρθει η ώρα τους, θα σας ενημερώσω. Φιλάκια
 
Back
Top