Αναπαραγωγή Ζευγάρι πρωτάρικα καναρίνια μαλώνουν

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης larys
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
ναι φιλε μου, αυτο εκανα.στης 18 εκανε και το τεταρτο αυγο και καθησε για τα καλα. Πες μου σε παρακαλω και για την ερωτηση που εκανα για το καναβουρι.Α! Να μην το ξεχασω. Το σημαντικοτερο. Τα αυγα γινανε 3. Που πηγε το τεταρτο; Το εφαγε;ιχνος απο τσοφλια δεν βρηκα πουθενα.
 
το καναβουρι θελει προσοχη, δημιουργει εκνευρισμο, επιθετικοτητα και σκληραινει τη φωνη. Μηπως ελειπε ασβεστιο κι εφαγε το αυγο, η μηπωςειναι κατω απο τ ανηματα;
 
οωσκοπηση εκανα και σημερα. Αδια τα αυγα. Οσο για το τεταρτο κατερινα δεν ειναι πουθενα. Τελος παντον. Ισως την επομενη φορα να βγαλω και γω καναρινακια.
 
Πρόσφατη άθλια εικόνα σε PetShop ένα καναρίνι ηλικία 2 ετών και άνω να κάθεται με 1 πόδι στο πάτωμα του κλουβιού! Ρώτησα γιατι είναι έτσι αυτό το καναρίνι;
Και η υπάλληλος μου λέει, το αφεντικό μου μου είπε ότι πιάστηκε το πόδι του σε βαμβάκι όταν ήταν μικρό..
 
Φιλοι μου παλη θελω την βοηθεια σας. Τωρα που το ζευγαρι μου δεν εκανε μικρα. Τη γινεται; Τα εχω σε ενα κλουβι ζευγαροστρα. Αυτος ο τεμπελακος ουτε καν κελαηδαει. Μονο προχθες τουθς ειδε η γυνεκα μου να ακουμπανε το ραμφος τους, απο κει και περα τιποτα. Τη κανω τωρα; Τα χοριζω; Ή τα αφηνω να τα βρουνε στο ιδιο κλουβη-ζευγαρωστρα;
 
Back
Top