Αναπαραγωγή Ζευγαράκι ζεβράκια κοιμουνται στην φωλια

'Εσκασε και ο δεύτερος τους έχω αυγοτροφη σπόρους και μήλο μακάρι να σκασουνε όλα. Ο μπαμπάς είμαι σίγουρος ότι θα βοηθήσει εδώ κλώσαγε και ακόμα μένει μέσα στην φωλια. Πρέπει να τους εχω και αυγο extra;
 
'Εσκασε και ο δεύτερος τους έχω αυγοτροφη σπόρους και μήλο μακάρι να σκασουνε όλα. Ο μπαμπάς είμαι σίγουρος ότι θα βοηθήσει εδώ κλώσαγε και ακόμα μένει μέσα στην φωλια.
Να σου ζήσουν Βασίλη! Με το καλό να σκάσουν και τα υπόλοιπα αυγουλάκια και να τα δεις στο κλαρί.
'Πρέπει να τους εχω και αυγο extra;
Βέβαια εκτός από αυγοτροφή που τους δίνεις δώσε και καλοβρασμένο αυγό τώρα που υπάρχουν νεοσσοί σε καθημερινή βάση.
 
Να σου ζησουν! Αλλα να κανω μια χαζη ερωτηση; Ποσες μερες εκαναν να σκασουν; 31 του μηνα ειδες το πρωτο αυγο... εκανα 6... 14 του μηνα εσκασε το πρωτο... Δε μου βγαινει το μετρημα.. εκτος και αν εκατσαν απο τη πρωτη μερα..
 
Ναι το ξερω.. 12 με 14 μερες. Αλλα αν μιλαμε για 6 αυγα δηλαδη σταματησαν 5 του μηνα... Δε μου βγαινει στο μετρημα... συγνωμη!
 
Να σου ζησουν τα νινακια. Ενα ενα αρχισαν να βγαινουν τα παπακια :D
Με το καλο, να τα δεις να μεγαλώνουν.
 
Αλλα αν μιλαμε για 6 αυγα δηλαδη σταματησαν 5 του μηνα... Δε μου βγαινει στο μετρημα... συγνωμη!
Γιατί δεν βγαίνει Βάσια μου; Αφού κλωσσά από το πρώτο και δεν έχουν σκάσει όλα ακόμα, μια χαρά λογική έχει η διαδικασία.:)
 
Back
Top