Φροντίδα Ζευγαρώστρα για κλουβί σε lovebird

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης alexetai
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Καλή είναι ναι, εγώ χρησιμοποιώ της Deli nature με μεγάλη αποδοχή. Θα χρειαστείς και κάποια πράγματα ακόμη για το μικρό σου. Φύλο γνωρίζεις;
Θα του πάρεις ένα σουπιοκόκκαλο για να προσλαμβάνει ασβέστιο και μερικά τσαμπιά κεχρί για να τρώει. Είναι εξαίρετη λιχουδιά.
 
Καλή είναι ναι, εγώ χρησιμοποιώ της Deli nature με μεγάλη αποδοχή. Θα χρειαστείς και κάποια πράγματα ακόμη για το μικρό σου. Φύλο γνωρίζεις;
Θα του πάρεις ένα σουπιοκόκκαλο για να προσλαμβάνει ασβέστιο και μερικά τσαμπιά κεχρί για να τρώει. Είναι εξαίρετη λιχουδιά.
Ο εκτροφέας έχει στείλει DNA test στην Ισπανία και περιμένουμε απάντηση άρα δυστυχώς δεν ξέρουμε ακόμα φύλο, ένα σουπιοκοκκαλο θα του πάρω,Και τσαμπιά κεχρί επίσης θα του πάρω

ποσά παιχνίδια θα χρειαστώ;Δεν θέλω να του πάρω παρά πολλά και μετά να μην έχει χώρο στο κλουβί του αλλά επίσης δεν θέλω και να του πάρω λίγα

επίσης το κλουβί έρχεται με πατηθρες, είναι καλές η να πάρω άλλες;
 
ποσά παιχνίδια θα χρειαστώ;Δεν θέλω να του πάρω παρά πολλά και μετά να μην έχει χώρο στο κλουβί του αλλά επίσης δεν θέλω και να του πάρω λίγα
Παρε αρκετα αλλα να του τα βαζεις λιγα λιγα και να τα αλλαζεις συχνα, για να μην τα βαρεθει!
 
Αν είναι αρσενικό ενδέχεται να μην ασχολείται και καθόλου με τα παιχνίδια. Θα του πάρεις μια ξύλινη κούνια στο μέγεθος του, ψάθινα παιχνίδια και παιχνίδια με καμπανάκια. Εμένα το θηλυκό του αρέσει να μασουλάει και έτσι του αγοράζω διάφορα ψάθινα για να ασχολείται. Του δίνω και το ρολό από το χαρτί κουζίνας και παίζει. Και η κανέλα κεϋλάνης καλή είναι για μασούλημα.
 
Αν είναι αρσενικό ενδέχεται να μην ασχολείται και καθόλου με τα παιχνίδια. Θα του πάρεις μια ξύλινη κούνια στο μέγεθος του, ψάθινα παιχνίδια και παιχνίδια με καμπανάκια. Εμένα το θηλυκό του αρέσει να μασουλάει και έτσι του αγοράζω διάφορα ψάθινα για να ασχολείται. Του δίνω και το ρολό από το χαρτί κουζίνας και παίζει. Και η κανέλα κεϋλάνης καλή είναι για μασούλημα.
Θα του πάρω και τα δυο και όταν βγει το dna test θα διαλέξω ανάλογα,

τις πατηθρες κρατάω αυτές που έχει στο κλουβί η τις αλλάζω;
 
Εδω στην Αθηνα και τα 3 απο τα πιο γνωστα petshop κανουν αποστολες.
Αυτα ειναι το Petmat,το Βirdmarket και το OnlinePet.To τελευταιο προσφερει και καποια εκπτωση για τα μελη του PB.
Oποτε αφου θες να κανεις μεγαλη παραγγελλια, τσεκαρεις τιμες και ποιο σου προφερει την χαμηλοτερη τιμη με μεταφορικα και αποφασιζεις!

Την τελευταια φορα που τσεκαρα 76αρα ζευγαρωστρα σε καταστημα, παρατηρησα οτι ερχοταν με ξυλινες πατηθρες.
Επιβεβαιωσε το με το καταστημα και αν οντως ισχυει δεν θες αλλες.
 
Back
Top